Sportovní oblečení je nutné prát po každém tréninku

Zapomněli jste vyprat prádlo a teď nemáte v čem sportovat? Pokud vás napadlo, že to pro jednou zvládnete i ve zpoceném oblečení z minula, raději to okamžitě vypusťte z hlavy. Nebo si snad chcete zahrávat s akné, stafylokokem a vzpourou kvasinek?

Asi každý člověk má v šatníku oblíbené kousky, které nosí častěji než ty ostatní. A týká se to samozřejmě i věcí na cvičení. Jenže co když se právě chystáte na trénink a uvědomíte si, že ty nejlepší legíny, nejpříjemnější tričko a nejpohodlnější sportovní podprsenku máte v koši se špinavým prádlem? Bude to hodně „přes čáru“, když v tom zase vyrazíte?

Nevábná vůně? To je to poslední

„Pot, zbytky jiných tělesných tekutin i bakterie. Tohle všechno je ve zpoceném oblečení a logicky to způsobuje nepříjemný zápach. Ovšem patogeny, které se hromadí uvnitř syntetických tkanin, značně podporují i vývoj povrchových kožních mykóz,“ upozorňuje hned ze startu americký mikrobiolog Philip Tierno, který působí na newyorské lékařské fakultě NYU Grossman School of Medicine. Co dalšího se může stát?

Akné kvůli pračce

Zakládáte si na svém vzhledu, takže proklínáte každý pupínek, co se objeví? O důvod víc, proč si kvůli praní raději nastavit hlasitou upomínku v telefonu. „Opětovné nošení nevyčištěných sportovních věcí podstatně zvyšuje riziko, že u vás propukne akné, a to v plné míře. Odumřelé kožní buňky, které se v něm zachytávají, totiž ucpávají póry. To znamená, že jste pak k rozvoji vřídků a vyrážek mnohem náchylnější,“ vysvětluje výše jmenovaný specialista. Je tu ale ještě něco, co byste měli vědět…

Přichází i zánět 

„Teplo a vlhkost spolu s oblečením, které je plné bakterií, a ke všemu v koši na prádlo nemůže pořádně dýchat, je receptem na katastrofu. Všechny škodlivé zárodky a nečistoty, které se v něm nachází, si takto snadno přenesete na kůži, což často vyvolává nejen závažnější zánětlivé reakce, ale i kvasinkové a stafylokokové infekce,“ uzavírá uvedený mikrobiolog Philip Tierno s tím, že vzít si na sebe neprané svršky je skutečnou hrozbou pro zdraví i vzhled.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

78 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
12 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat