Kvůli pandemii se lidé přestali sprchovat i zajímat o módu

Koronavirus změnil všechno. Přinutil nás vzdát se i zájmu o módu, stejně jako zubního kartáčku, líčidel a hřebenu!

Pandemie koronaviru, jejíž konec je stále ještě v nedohlednu, ochromila celý svět a ovlivnila každodenní životy lidí. Ti se kvůli ní museli vzdát nejen kontaktu s přáteli, rodinou a kolegy, ale i svých koníčků, radostí a zvyků. Jak moc se tohle podepsalo na jejich vizáži?

Je covid, tak proč se sprchovat?

Situaci dokonale nastínil nedávný britský výzkum uskutečněný mezinárodní společností YouGov, jejíž hlavní specializací je průzkum trhu. Z jeho poznatků vyplývá, že co se týče péče o zevnějšek, evropská populace polevila – a to vcelku dost. Celých 17 procent jedinců upustilo od návyku denního sprchování i pravidelného mytí vlasů. Z pohledu odborníků je to je dobře, neboť horká voda pokožku i hřívu připravuje o přirozené ochranné oleje, čímž dochází k vysušování i ztrátě kvality. No dobrá, tento „výpadek“ lze možná považovat za zdraví prospěšný, ale co ty ostatní?

Hele, prádlo se dá otočit i naruby!

Prostřednictvím zmíněného výzkumu rovněž vyšlo najevo, že pět procent Britů si v době koronaviru méně často češe hřívu a čistí zuby. Bezmála 10 procent přiznalo laxnost k výměně spodního prádla, které dle vlastních slov střídá opravdu jen občas. Někdo ho raději nenosí vůbec, zejména ženy. Skoro 35 procent jich v internetovém dotazníku uvedlo, že nenosí podprsenku.

Téměř polovina zúčastněného něžného pohlaví se vzdala i make-upu a veškerých ostatních ličidel. Důvod je pak jasný a lze ho shrnout do dvou slov – home ofice. Přece proč ráno zbytečně trávit čas před zrcadlem, když pracovní povinnosti řešíme na gauči a nikdo nás u toho nevidí? Tedy samozřejmě kromě partnera, který si už tak nějak zvyknul… Nejen potřeba zkrášlování ale kvůli pandemii vzala za své, ztratil se i zájem o módu.

Nové šaty? K čemu?

Pokud ten otravný virus, tedy kromě zdraví, něco likviduje, pak je to ekonomika. Třetina lidí musí vystačit s výrazně nižšími finančními příjmy, které raději a zcela logicky investuje do potravin a základních potřeb. Ten, kdo by si nové oblečení podle nejnovějších módních trendů dovolit mohl, stejně zjistí, že by ho neměl kam nosit. Zvláště v případě, že si odmítá provádět covid test pokaždé, když hodlá navštívit restauraci, kadeřnictví, nehtový salon nebo nějakou kulturní akci. Tak nač se angažovat! Trávíme čas doma, často i v pyžamu, a modlíme se, kdy tohle všechno skončí…Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Můžete se těšit na příjemné chvilky se svými ratolestmi, které vám budou vyprávět své vtipné školní příhody. Nejenom, že se skvěle pobavíte, ale zároveň si také vzpomenete na svá dětská léta a eskapády, které... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:39
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:35

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat