Vycpané šortky nejsou při cyklistice zbytečné

Chcete si jízdu na kole skutečně užít, a to do posledního kilometru? Investujte do cyklistických kalhot. Nejenže ochrání vaše citlivé partie a zabrání odřeninám, zmírňují i svalovou únavu!

Možná za to může pandemie, možná ne. Buď jak buď, cyklistika teď „povýšila“ na třetí nejvyhledávanější venkovní aktivitu. Tedy alespoň podle odborníků ze Světové zdravotnické organizace. Ti jízdu na kole dokonce hodnotí jako nejekologičtější způsob dopravy, navíc s cennými léčivými benefity. Také jste bicyklu přišli na chuť? Otázkou je, zda k tomu máte vhodné oblečení. Proč vycpané šortky rozhodně nejsou zbytečnost?

Nutnost, bez které se pohodlí neobejde

Ať už si o investici do tohoto kousku myslíte cokoli, pravdou zůstává, že kalhoty se správnou vložkou rozhodnou, zda cyklistiku začnete milovat, nebo naopak bytostně nenávidět. Tato vložka se do devadesátých let minulého století vyráběla z jemné kůže kamzíka horského, které se u nás říkalo jelenice, ve světě ji znali pod pojmem chamois. Nahradila ji ale umělá vlákna, jež kromě pohodlí slibují i prodyšnost, elasticitu, lepší odvod potu a silnější oporu intimních partií. O ni jde v podstatě především.

Žádné otřesy 

Dlouhé, krátké, tříčtvrteční, s laclem i bez něj. Na střihu vlastně tolik nesejde, každé cyklokalhoty mají veledůležitý úkol. Chrání tříslové plochy před odřením a třením, přičemž snižují tlak vyvíjený na hýždě a genitálie. Zjednodušeně řečeno – fungují jako štít, jenž tlumí nárazy, otřesy a vibrace. Říkáte si, že nic takového nepotřebujete? Co na startu vypadá jako nepotřebná věc, to se po ujetí pár kilometrů může změnit v nepostradatelnou záležitost. V potaz se musejí vzít i jiné výhody.

Menší bolest svalů

Tyto speciální kalhoty mají i další skvělou vlastnost – působí jako kompresní oděv. Stimulují tedy krevní oběh, usnadňují okysličení celého organismu a rychleji odbourávají toxiny a kyselinu mléčnou. Ta vzniká při spalování glukózy a způsobuje svalovou únavu. S těmito funkčními „elasťáky“ se po jízdě dočkáte rychlejší regenerace, a to i v případě, že si dáte pořádně do těla. Mimochodem, vliv kompresního oblečení zasáhne i lymfatický systém, což pomůže v boji proti celulitidě.

Zdroje: besthealthmag.ca, bicycle2work.comSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pohár vaší trpělivosti právě přetekl, stejně tak jako vaše ochota se přetvařovat. Přestanete proto hrát divadlo a na rovinu všem řeknete, co si skutečně myslíte. Mnohým to nebude příjemné, připravte se proto na všemožné reakce. Vám se ale dost ulev&... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

60 Příspěvků
Poslední příspěvek 10:34
27 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:09

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat