Usněte do dvou minut

Takže vám prozradíme tajemství – počítání oveček, převalování se ze strany na stranu a psát si v duchu seznamy úkolů vám usnout nepomůže. Ale šéfové americké armády vědí, co opravdu funguje.

U vojáků je odpočinek zásadní předpoklad pro dobrou práci. Nedostatek spánku totiž zpomaluje reakce, je příčinou špatných rozhodnutí a přehnaných reakcí. Což není nic optimálního, když v práci používáte zbraně a rozhodujete se ve výjimečných situacích. V knize Lloyda Bud Wintera „Relax and Win: Championship Performance“ se vysvětluje, jak americká armáda zajišťuje, že spánek se nezanedbává ani v nepříjemných situacích. S tímto trikem se prý ocitnete v říši snů do pouhých dvou minut. Bez ohledu na to, jak jste se cítili nebo zda vás něco trápilo. Že to zní až příliš krásně na to, aby to mohla být pravda? Vyzkoušeli jsme za vás…

Návod, jak usnout do dvou minut

Pokud už ležíte v posteli – uvolněte se! Povolte obličejové svaly, to znamená jazyk, čelisti a svaly kolem očí. Povolte ramena a paže, jednu po druhé. Při výdechu uvolněte hrudník a potom uvolňujte nohy. Začněte stehny a pomalu se dostávejte až k prstům u nohou.

Dopřejte si deset vteřin na uvolnění a vyprázdnění mysli a představte si jeden z následujících obrazů:

Ležíte uvolněně a pohodlně v kanoi, která se lehce houpe na klidném jezeře. Nad vámi není nic než modrá obloha.

Houpete se v černé látkové síti ve ztemnělém pokoji.

A bez ohledu na to, který z dvou výše uvedených obrazů si vyberete, musíte si neustále v mysli znovu a znovu opakovat „NEMYSLI“.

No – trénink dělá mistra

Podle autora toto cvičení nefunguje na každého. Ale po šesti týdnech praxe to prokazatelně funguje u 96 procent lidí. Takže až půjdete dnes do postele, snažte se stejně jako já.

Lehnout si do postele a uvolnit obličej (připomíná mi to lekci jógy). Totiž už samotné uvolnění obličeje je pro spánek velmi důležité… Ale protože se soustředím nepřemýšlet – nepřemýšlím. Můj uvolněný obličej postupně následuje celé tělo, které je také uvolněné a stále těžší a těžší… No postup moc revoluční není, že? Jasně – NEMYSLET! Takže obrázky – chci být raději ve tmě nebo raději v kanoi? Vždycky jsem si přála si po obědě na chvilku zdřímnout – takže rozhodně kanoe. Modrá obloha, ticho, jezero se třpytí a kanoe se lehce houpe…

PS: funguje to! Autorka už spí.

Zdroj: názory autorky, https://www.medicinenet.com/how_can_i_fall_asleep_in_2_minutes/article.htm, https://www.artofmanliness.com/health-fitness/health/fall-asleep-fast/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude ve znamení harmonických vztahů. Pokud jste v partnerském vztahu, těšte se na spoustu pohodových chvílí plných porozumění a radosti. Single Berani mohou očekávat zajímavé setkání s někým, kdo je zaujme. Pozor vša... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

192 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:43
288 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:36
18 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:02

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat