REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme bojovaly s podzimní únavou díky Floradixu

26.11.2018 | Testování

Ačkoli patří letošní podzim k těm mírnějším, neustálé změny počasí, výkyvy teplot i krátící se dny se jen těžko mohly neprojevit. A tak zatímco jedna polovina redakce bojovala s viry, kterými ji zásobovaly děti ze školek a škol, ta druhá se po chodbách ploužila v polospánku v rámci nekončící podzimní únavy. Testování doplňku stravy Salus Floradix Železo+ tak nemohlo přijít v lepší čas.


Celkové hodnocení: 96%

Hodnocení: 37 testerek


Železo hraje v našem těle důležitou roli například při tvorbě červených krvinek a hemoglobinu. Podporuje také přenos kyslíku v těle a má příznivý vliv i na imunitní systém. Doplněk stravy Salus Floradix Železo+ obsahuje kromě tohoto důležitého minerálu také vitaminy B1, B2, B6, B12 a C, který zvyšuje vstřebávání železa. Navíc nás potěšilo, že dostatečný příjem železa dokáže pomoci v boji s únavou. A té má člověk na podzim opravdu na rozdávání.

V redakci jsme testovaly nakonec tři. Zorka si zabrala Salus Floradix tablety se železem a vitaminy, Nela s Petrou pak tekutou formu tohoto doplňku stravy – Salus Floradix Železo+, ve kterém jsou navíc obsaženy i výtažky z bylin. Kromě toho se Petra stala testerkou pod lékařským dohledem, když před začátkem užívání Floradixu a po něm podstoupila krevní testy. A jak to dopadlo?

Vzpruha na lžíci


Salus Floradix Železo+ je tekutý doplněk stravy s obsahem dobře vstřebatelného železa ve formě glukonátu železnatého a dalších látek přispívajících například ke snížení únavy.

„Pro testování přípravku Salus Floradix Železo+ jsem ideální kandidátkou. Kvůli anemii jsem musela být vyřazena z databáze dárců krve a pravidelné doplňování železa formou tablet je pro mě každoroční záležitostí. Bez medikace se cítím často unavená a vyčerpaná. Sama jsem proto byla zvědavá, jak nový přípravek zafunguje na můj krevní oběh. Celý proces jsem nechtěla nechat náhodě a nechala jsem si odebrat krev před užíváním a po 6 týdnech s podporou přípravku Salus Floradix Železo+,“ popisuje Petra.

To u Nely sice nedostatek železa lékaři nikdy nezjistili, nicméně svými jarními a podzimními stavy, kdy prakticky únavou usíná u počítače, je známá v celé redakci. „Nevím, čím to je, ale ty přechody mi prostě nedělají dobře. Jsem neustále unavená, bez nálady a moc dobře si uvědomuji, že vyjít se mnou není úplně nejsnazší. I proto jsem ráda, že jsem mohla Salus Floradix Železo+ otestovat. Byla jsem zvědavá, jestli mě konečně postaví do latě,“ usmívá se druhá redakční testerka. Sama podle svých slov uvítala, že může namísto tablet testovat tekutou formu. „Pamatuji si z dětství, že jsem po tabletách se železem měla zažívací obtíže. Vím, že už je to celou věčnost a určitě se vývoj doplňků stravy posunul mílovými kroky dál, ale ta vzpomínka v člověku prostě zůstává. Takže tekutá forma mě nadchla,“ říká Nela.

Výsledky, které mluví za vše

A jak se užívání tekutého doplňku stravy Salus Floradix Železo+ u našich testerek projevilo?


Salus Floradix tablety mají vyvážené složení, ve kterém je železo doplněno o vitaminy B1, B2, B6, B12 a C.

U Petry promluvily po 6 týdnech výsledky krevních testů zcela jasně. „Byla jsem opravdu překvapená. Hladina hemoglobinu se zvedla ze 117 na 133 (normální hodnoty se pohybují v rozmezí 120 až 160), červené krvinky stouply z 3,77 na 4,34 (mají být mezi 3,8 a 5,2), no a samotné železo také zaznamenalo parádní vzestup – z hodnoty 8,1 se vyšplhalo na 13,1 (u něho platí rozmezí 9,0 až 30,4). Jinými slovy stačilo 6 týdnů, aby se můj krevní obraz dostal do normálu! S tabletami, které jsem užívala v minulosti, to obvykle trvalo okolo 3 měsíců,“ nadšeně popisuje Petra.

Ačkoli Nela neměla k dispozici krevní testy, respektive jejich výsledky, měsíční užívání Salus Floradix Železo+ se bez odezvy rozhodně neobešlo. „Byla jsem zpočátku docela skeptická, ale přibližně v polovině testování jsem měla pocit, že mám opravdu nějak víc energie. Hlavně odpoledne, kdy jsem do sebe dříve lila jedno kafe za druhým, jsem najednou žádný kofeinový doping nepotřebovala. A i když nemohu 100procentně tvrdit, že je to čistě zásluha Floradixu, byla jsem jedna z mála, koho v redakci neskolila žádná viróza. Dokonce i když jsem pečovala o přítele s rýmičkou,“ dodává s úsměvem Nela.

Pomoc z přírody, která funguje

Zorka se rozhodla pro testování Salus Floradix tablet se železem, vitaminy a kyselinou listovou. Doplňky stravy se železem prý nikdy neužívala, i když jí byly několikrát doporučeny lékařkou v rámci prevence kvůli silné menstruaci. A tak podle svých slov testování brala jako skvělou příležitost „splatit tělu dluh a trochu ho rozmazlit“.


Pokud hledáte účinného spojence v boji proti (nejen) podzimní únavě, vyzkoušejte Salus Floradix Železo+ nebo Salus Floradix tablety.

„Jsem opak Nely – s tabletkami nemám žádný problém, to spíš s tekutými doplňky stravy. Navíc už tak tahám v kabelce snad polovinu domácnosti, takže nosit v ní ještě skleněnou lahvičku se mi moc nechtělo. Tablety jsou ale skladné a lehké, zkrátka přesně pro mě. Během užívání jsem neměla rozhodně žádné potíže jako kdysi Nela, právě naopak. Postupně se vytrácela únava a myslím, že jsem měla i mnohem lepší náladu než většina lidí okolo mě. Navíc se mi líbí, že tablety Floradix obsahují nejen samotné železo, ale i vitaminy skupiny B, kyselinu listovou a ‚céčko‘, takže jsou skvělým koktejlem pro posílení imunity, která vždycky na podzim dostává pořádně zabrat,“ říká Zorka.

Ostatně složení plné vitaminů a hlavně bez chemických přísad chválily i Petra s Nelou. „Oceňuji, že Salus Floradix Železo+ obsahuje výtažky z fenyklu, kopřivy a ibišku. Není navíc nějak chemicky upravovaný – chuť mají ‚na svědomí‘ zcela přírodní složky, konkrétně ovocné šťávy a med. To je něco, co je mi hodně sympatické,“ říká Nela.

„Jsem vážně moc ráda, že jsem měla možnost přípravek Salus Floradix Železo+ testovat a našla tak na svoje potíže krátkodobou kúru s přírodními surovinami,“ uzavírá Petra, která se podle svých slov už k doplňku stravy, který užívala v předchozích letech, nevrátí.

Více informací na floradix-zelezo.czZdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pamatujte, že tak jako má – podle českého přísloví – každá mince dvě strany, tak i za každým problémem stojí více vysvětlení a více motivů. Občas máte tendenci na věci nahlížet jen svým okem, aplikujete na ně své postoje. A to je ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

80 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:46
278 Příspěvků
Poslední příspěvek 10:54
60 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:41

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat