Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme bojovaly s podzimní únavou díky Floradixu

Informace o testování

Už se vám nemusí stávat, že si koupíte něco, s čím nebudete spokojená!

REÁLNÉ ŽENY, REÁLNÉ ZKUŠENOSTI!

Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Za svá hodnocení navíc získáte extra body v našem věrnostním programu Moje body. Přidáte se i Vy?

Zjistěte více o testování

O testování

26.11.2018 | Testování

Ačkoli patří letošní podzim k těm mírnějším, neustálé změny počasí, výkyvy teplot i krátící se dny se jen těžko mohly neprojevit. A tak zatímco jedna polovina redakce bojovala s viry, kterými ji zásobovaly děti ze školek a škol, ta druhá se po chodbách ploužila v polospánku v rámci nekončící podzimní únavy. Testování doplňku stravy Salus Floradix Železo+ tak nemohlo přijít v lepší čas.

Železo hraje v našem těle důležitou roli například při tvorbě červených krvinek a hemoglobinu. Podporuje také přenos kyslíku v těle a má příznivý vliv i na imunitní systém. Doplněk stravy Salus Floradix Železo+ obsahuje kromě tohoto důležitého minerálu také vitaminy B1, B2, B6, B12 a C, který zvyšuje vstřebávání železa. Navíc nás potěšilo, že dostatečný příjem železa dokáže pomoci v boji s únavou. A té má člověk na podzim opravdu na rozdávání.

V redakci jsme testovaly nakonec tři. Zorka si zabrala Salus Floradix tablety se železem a vitaminy, Nela s Petrou pak tekutou formu tohoto doplňku stravy – Salus Floradix Železo+, ve kterém jsou navíc obsaženy i výtažky z bylin. Kromě toho se Petra stala testerkou pod lékařským dohledem, když před začátkem užívání Floradixu a po něm podstoupila krevní testy. A jak to dopadlo?

Vzpruha na lžíci


Salus Floradix Železo+ je tekutý doplněk stravy s obsahem dobře vstřebatelného železa ve formě glukonátu železnatého a dalších látek přispívajících například ke snížení únavy.

„Pro testování přípravku Salus Floradix Železo+ jsem ideální kandidátkou. Kvůli anemii jsem musela být vyřazena z databáze dárců krve a pravidelné doplňování železa formou tablet je pro mě každoroční záležitostí. Bez medikace se cítím často unavená a vyčerpaná. Sama jsem proto byla zvědavá, jak nový přípravek zafunguje na můj krevní oběh. Celý proces jsem nechtěla nechat náhodě a nechala jsem si odebrat krev před užíváním a po 6 týdnech s podporou přípravku Salus Floradix Železo+,“ popisuje Petra.

To u Nely sice nedostatek železa lékaři nikdy nezjistili, nicméně svými jarními a podzimními stavy, kdy prakticky únavou usíná u počítače, je známá v celé redakci. „Nevím, čím to je, ale ty přechody mi prostě nedělají dobře. Jsem neustále unavená, bez nálady a moc dobře si uvědomuji, že vyjít se mnou není úplně nejsnazší. I proto jsem ráda, že jsem mohla Salus Floradix Železo+ otestovat. Byla jsem zvědavá, jestli mě konečně postaví do latě,“ usmívá se druhá redakční testerka. Sama podle svých slov uvítala, že může namísto tablet testovat tekutou formu. „Pamatuji si z dětství, že jsem po tabletách se železem měla zažívací obtíže. Vím, že už je to celou věčnost a určitě se vývoj doplňků stravy posunul mílovými kroky dál, ale ta vzpomínka v člověku prostě zůstává. Takže tekutá forma mě nadchla,“ říká Nela.

Výsledky, které mluví za vše

A jak se užívání tekutého doplňku stravy Salus Floradix Železo+ u našich testerek projevilo?


Salus Floradix tablety mají vyvážené složení, ve kterém je železo doplněno o vitaminy B1, B2, B6, B12 a C.

U Petry promluvily po 6 týdnech výsledky krevních testů zcela jasně. „Byla jsem opravdu překvapená. Hladina hemoglobinu se zvedla ze 117 na 133 (normální hodnoty se pohybují v rozmezí 120 až 160), červené krvinky stouply z 3,77 na 4,34 (mají být mezi 3,8 a 5,2), no a samotné železo také zaznamenalo parádní vzestup – z hodnoty 8,1 se vyšplhalo na 13,1 (u něho platí rozmezí 9,0 až 30,4). Jinými slovy stačilo 6 týdnů, aby se můj krevní obraz dostal do normálu! S tabletami, které jsem užívala v minulosti, to obvykle trvalo okolo 3 měsíců,“ nadšeně popisuje Petra.

Ačkoli Nela neměla k dispozici krevní testy, respektive jejich výsledky, měsíční užívání Salus Floradix Železo+ se bez odezvy rozhodně neobešlo. „Byla jsem zpočátku docela skeptická, ale přibližně v polovině testování jsem měla pocit, že mám opravdu nějak víc energie. Hlavně odpoledne, kdy jsem do sebe dříve lila jedno kafe za druhým, jsem najednou žádný kofeinový doping nepotřebovala. A i když nemohu 100procentně tvrdit, že je to čistě zásluha Floradixu, byla jsem jedna z mála, koho v redakci neskolila žádná viróza. Dokonce i když jsem pečovala o přítele s rýmičkou,“ dodává s úsměvem Nela.

Pomoc z přírody, která funguje

Zorka se rozhodla pro testování Salus Floradix tablet se železem, vitaminy a kyselinou listovou. Doplňky stravy se železem prý nikdy neužívala, i když jí byly několikrát doporučeny lékařkou v rámci prevence kvůli silné menstruaci. A tak podle svých slov testování brala jako skvělou příležitost „splatit tělu dluh a trochu ho rozmazlit“.


Pokud hledáte účinného spojence v boji proti (nejen) podzimní únavě, vyzkoušejte Salus Floradix Železo+ nebo Salus Floradix tablety.

„Jsem opak Nely – s tabletkami nemám žádný problém, to spíš s tekutými doplňky stravy. Navíc už tak tahám v kabelce snad polovinu domácnosti, takže nosit v ní ještě skleněnou lahvičku se mi moc nechtělo. Tablety jsou ale skladné a lehké, zkrátka přesně pro mě. Během užívání jsem neměla rozhodně žádné potíže jako kdysi Nela, právě naopak. Postupně se vytrácela únava a myslím, že jsem měla i mnohem lepší náladu než většina lidí okolo mě. Navíc se mi líbí, že tablety Floradix obsahují nejen samotné železo, ale i vitaminy skupiny B, kyselinu listovou a ‚céčko‘, takže jsou skvělým koktejlem pro posílení imunity, která vždycky na podzim dostává pořádně zabrat,“ říká Zorka.

Ostatně složení plné vitaminů a hlavně bez chemických přísad chválily i Petra s Nelou. „Oceňuji, že Salus Floradix Železo+ obsahuje výtažky z fenyklu, kopřivy a ibišku. Není navíc nějak chemicky upravovaný – chuť mají ‚na svědomí‘ zcela přírodní složky, konkrétně ovocné šťávy a med. To je něco, co je mi hodně sympatické,“ říká Nela.

„Jsem vážně moc ráda, že jsem měla možnost přípravek Salus Floradix Železo+ testovat a našla tak na svoje potíže krátkodobou kúru s přírodními surovinami,“ uzavírá Petra, která se podle svých slov už k doplňku stravy, který užívala v předchozích letech, nevrátí.

Více informací na floradix-zelezo.cz

Celkové hodnocení: 96%
Hodnocení: 35 testerek

17.11.2019

Klady:

Floradix mi vyhovuje. Chutná, takže není žádný problém ho užívat. Vím, že je železo důležité tak fo ráda doplním podobným přípravkem. Tekutá forma je lepší než tablety. Obsahuje navíc vitamíny, které pomáhají vstřebávání.

24.07.2019

Klady:

Nerelevantní hodnocení smazáno redakcí.

13.07.2019

Klady:

Lékař mi zjistil anemii a já hledala něco v lékárně. Tento produkt mi doporučila přímo lékárnice. Líbí se mi jednoduchost užívání, kdy se nemusím trápit polykáním tablet. Tekutá forma mi vyhovuje mnohem víc. Na chuť je to moc dobre 😊 Jde z toho cítit hlavně mrkev. Užívám to měsíc a cítím se. Mnohem lépe, takže to účinkuje

Zápory:

Cena

26.05.2019

Klady:

Tablety Floradix jsou moc fajn, dobře se polykají a po delší době užívání jsem si nepřipadala tolik unavená. Do rukou se mi dostal i tekutý Floradix, ale bohužel jsem ho nedokázala pozřít, vůně je nic moc a na chuť je přímo odporně železitá, musela jsem to něčím zajídat. Proto doporučuji spíše tabletky.

14.03.2019

Klady:

Skvělý produkt na doplnění železa. Oceňuji tekutou podobu protože nemám ráda polykání tablet. A navíc kromě železa obsahuje i spoustu dalších cenných vitamínů a minerálních látek. Při pravidelném používání mám více energie a cítím se mnohem lépe.

25.02.2019

Klady:

Floradix jsem užívala zdůvodu dlouhodobě snížené hladiny železa. Jsem bledá, hubená blondýna a tento typ s nízkým železem často "válčí" celý život. V první řadě musím říct, že Floradix je veliká dobrota, moc mi chutnal :). Neměla jsem možnost srovnat hladinu železa v krvi před a po, ale určitě jsem se cítila vitálnější, únava přicházela mnohem později a dokonce jsem si trochu lépe spala. :)

Zápory:

žádné

17.02.2019

Klady:

Floradix železo užívám pravidelně už od porodu, kdy mi pomohl zvýšit hladinu železa. Výborně chutná a díky obsahu vitamínu C se také lépe vstřebává, což mnoho lidí neví. Často ho doporučuji svým kamarádkám! Mám už čtvrté balení a momentálně už si ho dávám pouze 2x týdně pro udržení hladiny.

26.01.2019

Klady:

Floradix je skvělý pomocník pro lidí, kteří mají méně železa v těla, ale také zlepšuje imunitu a vitalitu.Dále také nezvedá žaludek, takže i samotné braní toho dopňku stravy se dá zvládnout.Při dlouhodobém užívání se hladina železa opravdu vylepší!

16.01.2019

Klady:

Doplněk stravy Salus Floradix Železo+ obsahuje kromě tohoto důležitého minerálu také vitaminy B1, B2, B6, B12 a C, který zvyšuje vstřebávání železa, což je báječná věc na únavu. Tyto přípravky berou moji rodiče již delší čas a cítí se po nich lépe. Více vitální.

11.01.2019

Klady:

Železo je velmi důležité a málo kdo to ví. NAvíc ho spousta z nás ho má málo a měla bych ho doplňovat. Moje maminka mi to pořád připomíná a jak já ennávidím braní jakýhkoliv léků a doplňků. KAždopádně Floradix mi nezvedá žaludek a mám díky němu dlouhodobě hladinu železa vpořádku.

09.01.2019

Klady:

Floradix a zelezo a vitaminy jsou potreba, zelezo mi vetsinou predepisoval lekar, mivala jsem tablety, Floradix je velmi dobra volba, pokud vam zelezo a vitaminy chybi, zejmena pres zimu, v dobe nedostatku svetla a slunce.

05.01.2019

Klady:

Během užívání jsem měla opravdu pocit, že nejsem tak unavená jak je u mně zvykem každý podzim. Cítila jsem se mnohem lépe a byla jsem mnohem aktivnější. Nevím zda se nejedná jen o "placebo", ale věřím, že po něm sáhnu i příští podzim :)

30.12.2018

Klady:

Doplněk stravy Salus Floradix Železo+ mě velmi mile překvapil. Během užívání přípravku jsem byla méně unavená, cítila jsem v sobě dostatek energie. Žádné nachlazení ani viróza. Prostě super. Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

21.12.2018

Klady:

Podzimní únava je můj nepřítel číslo jedna. Možná proto nemám ráda podzim - vždy s jeho příchodem odchází má energie. Zkusila jsem tedy Floradix a bohužel mi nějak zvlášť nepomohl. Nevím, možná to chce jeho dlouhodobější užívání a nebo jiného zákazníka.

14.12.2018

Klady:

Tento přípravek mě překvapil tím že se velmi snadno užívá a výsledky se dostaví velmi rychle-pomaha při imunitě a taky působí proti únavě.Doporucuji všem kdo potřebují doplnit energii a vitalitu svému tělu.

11.12.2018

Klady:

Opravdu oceňuji, že existují takové přípravky jako je potravinový doplněk v podobně tekutého železa. Trpím na chudokrevnost a takové vychytávky mně pomáhají bojovat s neustálou únavou. Tady je navíc na výběr i z tabletek, což je super.

06.12.2018

Klady:

Floradix je určen na posílení imunity a pro ty, kterým chybí železo. Zkrátka doplní to, co chybí ve stravě a to takřka každému, protože naše strava často nebývá tak pestrá, jak by si zdravé tělo zasloužilo. Rozhodně doporučuji.

06.12.2018

Klady:

Floradix je bezvadny sirup za dobrou cenu.Uzivam ho celkem casto- rozhodne se diky nemu citim lepe.Nemocna jsem letos byla pouze jednou takze jsem s nim moc spokojena a doporucuji ho vsem treba i na to posileni imunity

04.12.2018

Klady:

Floradix sirup s vitamíny B a s železem používáme v období chřipek na posílení organizmu a imunity. Chuď není úplně ideální, ale také není nijak hrozná. Trávicí soustava ho dobře snáší, za mě rozhodně lépe, než tablety. Prospěšné složení, snadné užívání a vynikající účinek.

03.12.2018

Klady:

S nedostatkem železa jsem měla během těhotenství a teď mám i po něm. Jelikož jsem měla vždy problém s užíváním jakýchkoliv sirupů, tak jsem se rozhodla si pořídit železo spíše v tabletkách. Očekávala jsem, že budu mít více energie a tak se i stalo. Dále oceňuji, že obsahuje i jiné vitamíny a hlavně vitamín B, jelikož i s tímto mám již roky problémy. Rozhodně si koupím další. I cena je příznivá :-)

03.12.2018

Klady:

Floradix u nás přichází podzim co podzim ke slovu pravidelně. Díky kyselině listové a vitamínu c se cítím odolnější, čilejší a chudokrevnost také nehrozí. Jsem ráda, že mohu takto levně, rychle a jednoduše posílit imunitu sobě a ostatním členům rodiny, včetně dětí. Balení je za rozumnou cenu, jen by mohlo být větší.

03.12.2018

Klady:

Floradix na únavu je super. Využívám ho denně, hlavně ted před svaátky je to přímo pro mě nutnost. Skvěle mě nakopne při uklidu, ale při dovádění venku s dětmi a cítím, že se mi zlepšila i imunita, doporučuji

02.12.2018

Klady:

Floradix jsem měla 2x, spotřebovala jsem celé balení a musím říct, že mi pomohlo. Vždy jsem si dala frťánka před noční, abych byla více v pohdě. Sice není chuť nic moc, ale časem sjem si zvykla a mohu doporučit

01.12.2018

Klady:

Tento přípravek mohu jen doporučit. Po porodu jsem měla nedostatek železa a byla jsem strašně bledá, k tomu vstávání a pečování o naše miminko a ještě k tomu studování a učení se na zkoušky. Tento přípravek mě dostal na nohy.

30.11.2018

Klady:

Přípravek jsem si koupila na doporučení kamarádky,která sama ho vyzkoušela. Vstavám brzy ráno,vypravuji synka do školky,jedu do práce cca 25km, odpoledne zpět, vyzvednout syna a náplň se syneek/aktivita do večera. Jsem unavená, ospalá, navíc pracuji s dětmi, které mají stále nějaké bacily. Při užívání přípravku jsem méně unavená, cítím energii, virózu jsem mela jen jednu a slabou..doporucuji

30.11.2018

Klady:

Salus Floradix Železo má krásný tmavý flakon a pro mě je to rozhodně super dárek pro mé rodiče :) Sama jsem přípravky od této firmy využívala a byla jsem moc spokojena. Musím doporučit jako super vánoční dárek

30.11.2018

Klady:

Nedostatek železa můj organizmus ihned pocítí a tak musím také občas doplňovat formou tablet či sirupu. Sirup je snesitelnější, stravitelnější. Chuť není bůh ví jak skvělá, ale protože je přípravek skutečně účinný, vydržím. Navíc s železem doplním tímto výrobkem také tělu další prospěné látky.

28.11.2018

Klady:

V tomto období na mě padají deprese a únava. U tohoto doplňku stravy se mi navíc líbí, že obsahuje více vitamínů. Vaše testování mě přesvědčilo a určitě si Salus Floradix Železo+ zakoupím a vyzkouším. Myslím, že v naší rodině by ho dokonce potřebovalo víc členů :-). Ještě že bude chodit ježíšek :-)….

27.11.2018

Klady:

Velice mě nadchla tekutá forma užívání. S přechody z tepla do zimy a také když je brzy tma, cítím velkou únavu. S tímto přípravkem se cítím lépe,mam více energie a také lepší náladu.za mě velká spokojenost

27.11.2018

Klady:

Po tabletách s železem mi bylo vždy zle..myslím obecně,ne tuhle značku..ovšem tento sirup mi vážně chutnal i pomohl.měla jsem celkem nízké hodnoty železa,někdy mi bylo i na omdlení,ale sirup mi za krátkou dobu pomohl..

27.11.2018

Klady:

Ráda opět vyzkouším. Letos na mě padá únava často. A železo mému tělu chybí. Líbí se mi že podporuje také přenos kyslíku v těle a má příznivý vliv i na imunitní systém. Navíc tento doplněk stravy Salus Floradix Železo+ obsahuje také vitaminy B1, B2, B6, B12 a C, který zvyšuje vstřebávání železa , tudíž má rychlejší efekt.

26.11.2018

Klady:

Znám dobře sirup i tabletky. Sirup mi vyhovuje lépe, po tabletkách mi bylo tak nějak špatně. Protože ale potřebuji železo pravidelně doplňovat, užívám sirup. Má k železu navíc vitamíny a další prospěšné látky, které posílí krvetvorbu a zejména imunitu, což oceníme celá rodina takhle s nástupem podzimu. Od osvědčeného výrobce. Za příznivou cenu. Zatím letos nachlazení odoláváme, zřejmě díky i tomuto výrobku.

26.11.2018

Klady:

Vřele doporučuji , používám již dlouho vždy když začne podzim . Celkově tot období nemám ráda , člověk chodí jako zombie , je stále unavený , brzo tma , děti furt nemocný -celý na ............ :-D Floradix železo vždycky zařídil , že tohle ošklivý období se dá alespoň nějak snést , opadne únava , a opadne trochu i ten stres , a nějak se to dá , myslím že každý by si železo měl na podzim nasadit , a navíc je přírodní ......

Zápory:

žádné nemám :-)

26.11.2018

Klady:

Nerelevantní hodnocení.Smazáno redakcí

26.11.2018

Klady:

Železo užívám ve formě sirupu zhruba tři týdny a moc mi chutná. Jsem ale bohužel z rodiny jediná, protože ostatním vadí ten typicky železitý konec. Je skvělé, že jsou k dostání podobné přírodní sirupy, které pomáhají, ale i chutnají. I během užívání jsem ale onemocněla, dřív jsem byla ale zase zpět na nohou. Asi se moje tělo nedokázalo poprat s tolika vitamíny najednou, ale určitě budu užívat i nadále :-)

Zápory:

Žádné

Další hodnocení

Ohodnoťte
tento výrobek i vy!

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rajčatový krém

22 hlasů
25min 154kJ 55 Kč

Recept na rychlou polévku.

Hovězí závitky s čedarem

9 hlasů
1h a 45min 707kJ 190 Kč

Šťavnaté závitky z hovězího masa plněné sýrem.

Poradny

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Jak se krátí dovolená při pracovní neschopnosti?

Dobrý den,nárok na dovolenou se krátí o 1/12 za prvních 100 zmeškaných směn a za každých dalších ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více