Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak jsme bojovaly s podzimní únavou díky Floradixu

Informace o testování

Už se vám nemusí stávat, že si koupíte něco, s čím nebudete spokojená!

REÁLNÉ ŽENY, REÁLNÉ ZKUŠENOSTI!

Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Za svá hodnocení navíc získáte extra body v našem věrnostním programu Moje body. Přidáte se i Vy?

Zjistěte více o testování

O testování

26.11.2018 | Testování

Ačkoli patří letošní podzim k těm mírnějším, neustálé změny počasí, výkyvy teplot i krátící se dny se jen těžko mohly neprojevit. A tak zatímco jedna polovina redakce bojovala s viry, kterými ji zásobovaly děti ze školek a škol, ta druhá se po chodbách ploužila v polospánku v rámci nekončící podzimní únavy. Testování doplňku stravy Salus Floradix Železo+ tak nemohlo přijít v lepší čas.

Železo hraje v našem těle důležitou roli například při tvorbě červených krvinek a hemoglobinu. Podporuje také přenos kyslíku v těle a má příznivý vliv i na imunitní systém. Doplněk stravy Salus Floradix Železo+ obsahuje kromě tohoto důležitého minerálu také vitaminy B1, B2, B6, B12 a C, který zvyšuje vstřebávání železa. Navíc nás potěšilo, že dostatečný příjem železa dokáže pomoci v boji s únavou. A té má člověk na podzim opravdu na rozdávání.

V redakci jsme testovaly nakonec tři. Zorka si zabrala Salus Floradix tablety se železem a vitaminy, Nela s Petrou pak tekutou formu tohoto doplňku stravy – Salus Floradix Železo+, ve kterém jsou navíc obsaženy i výtažky z bylin. Kromě toho se Petra stala testerkou pod lékařským dohledem, když před začátkem užívání Floradixu a po něm podstoupila krevní testy. A jak to dopadlo?

Vzpruha na lžíci


Salus Floradix Železo+ je tekutý doplněk stravy s obsahem dobře vstřebatelného železa ve formě glukonátu železnatého a dalších látek přispívajících například ke snížení únavy.

„Pro testování přípravku Salus Floradix Železo+ jsem ideální kandidátkou. Kvůli anemii jsem musela být vyřazena z databáze dárců krve a pravidelné doplňování železa formou tablet je pro mě každoroční záležitostí. Bez medikace se cítím často unavená a vyčerpaná. Sama jsem proto byla zvědavá, jak nový přípravek zafunguje na můj krevní oběh. Celý proces jsem nechtěla nechat náhodě a nechala jsem si odebrat krev před užíváním a po 6 týdnech s podporou přípravku Salus Floradix Železo+,“ popisuje Petra.

To u Nely sice nedostatek železa lékaři nikdy nezjistili, nicméně svými jarními a podzimními stavy, kdy prakticky únavou usíná u počítače, je známá v celé redakci. „Nevím, čím to je, ale ty přechody mi prostě nedělají dobře. Jsem neustále unavená, bez nálady a moc dobře si uvědomuji, že vyjít se mnou není úplně nejsnazší. I proto jsem ráda, že jsem mohla Salus Floradix Železo+ otestovat. Byla jsem zvědavá, jestli mě konečně postaví do latě,“ usmívá se druhá redakční testerka. Sama podle svých slov uvítala, že může namísto tablet testovat tekutou formu. „Pamatuji si z dětství, že jsem po tabletách se železem měla zažívací obtíže. Vím, že už je to celou věčnost a určitě se vývoj doplňků stravy posunul mílovými kroky dál, ale ta vzpomínka v člověku prostě zůstává. Takže tekutá forma mě nadchla,“ říká Nela.

Výsledky, které mluví za vše

A jak se užívání tekutého doplňku stravy Salus Floradix Železo+ u našich testerek projevilo?


Salus Floradix tablety mají vyvážené složení, ve kterém je železo doplněno o vitaminy B1, B2, B6, B12 a C.

U Petry promluvily po 6 týdnech výsledky krevních testů zcela jasně. „Byla jsem opravdu překvapená. Hladina hemoglobinu se zvedla ze 117 na 133 (normální hodnoty se pohybují v rozmezí 120 až 160), červené krvinky stouply z 3,77 na 4,34 (mají být mezi 3,8 a 5,2), no a samotné železo také zaznamenalo parádní vzestup – z hodnoty 8,1 se vyšplhalo na 13,1 (u něho platí rozmezí 9,0 až 30,4). Jinými slovy stačilo 6 týdnů, aby se můj krevní obraz dostal do normálu! S tabletami, které jsem užívala v minulosti, to obvykle trvalo okolo 3 měsíců,“ nadšeně popisuje Petra.

Ačkoli Nela neměla k dispozici krevní testy, respektive jejich výsledky, měsíční užívání Salus Floradix Železo+ se bez odezvy rozhodně neobešlo. „Byla jsem zpočátku docela skeptická, ale přibližně v polovině testování jsem měla pocit, že mám opravdu nějak víc energie. Hlavně odpoledne, kdy jsem do sebe dříve lila jedno kafe za druhým, jsem najednou žádný kofeinový doping nepotřebovala. A i když nemohu 100procentně tvrdit, že je to čistě zásluha Floradixu, byla jsem jedna z mála, koho v redakci neskolila žádná viróza. Dokonce i když jsem pečovala o přítele s rýmičkou,“ dodává s úsměvem Nela.

Pomoc z přírody, která funguje

Zorka se rozhodla pro testování Salus Floradix tablet se železem, vitaminy a kyselinou listovou. Doplňky stravy se železem prý nikdy neužívala, i když jí byly několikrát doporučeny lékařkou v rámci prevence kvůli silné menstruaci. A tak podle svých slov testování brala jako skvělou příležitost „splatit tělu dluh a trochu ho rozmazlit“.


Pokud hledáte účinného spojence v boji proti (nejen) podzimní únavě, vyzkoušejte Salus Floradix Železo+ nebo Salus Floradix tablety.

„Jsem opak Nely – s tabletkami nemám žádný problém, to spíš s tekutými doplňky stravy. Navíc už tak tahám v kabelce snad polovinu domácnosti, takže nosit v ní ještě skleněnou lahvičku se mi moc nechtělo. Tablety jsou ale skladné a lehké, zkrátka přesně pro mě. Během užívání jsem neměla rozhodně žádné potíže jako kdysi Nela, právě naopak. Postupně se vytrácela únava a myslím, že jsem měla i mnohem lepší náladu než většina lidí okolo mě. Navíc se mi líbí, že tablety Floradix obsahují nejen samotné železo, ale i vitaminy skupiny B, kyselinu listovou a ‚céčko‘, takže jsou skvělým koktejlem pro posílení imunity, která vždycky na podzim dostává pořádně zabrat,“ říká Zorka.

Ostatně složení plné vitaminů a hlavně bez chemických přísad chválily i Petra s Nelou. „Oceňuji, že Salus Floradix Železo+ obsahuje výtažky z fenyklu, kopřivy a ibišku. Není navíc nějak chemicky upravovaný – chuť mají ‚na svědomí‘ zcela přírodní složky, konkrétně ovocné šťávy a med. To je něco, co je mi hodně sympatické,“ říká Nela.

„Jsem vážně moc ráda, že jsem měla možnost přípravek Salus Floradix Železo+ testovat a našla tak na svoje potíže krátkodobou kúru s přírodními surovinami,“ uzavírá Petra, která se podle svých slov už k doplňku stravy, který užívala v předchozích letech, nevrátí.

Více informací na floradix-zelezo.cz

Celkové hodnocení: 96%
Hodnocení: 34 testerek

24.07.2019

Klady:

Nerelevantní hodnocení smazáno redakcí.

13.07.2019

Klady:

Lékař mi zjistil anemii a já hledala něco v lékárně. Tento produkt mi doporučila přímo lékárnice. Líbí se mi jednoduchost užívání, kdy se nemusím trápit polykáním tablet. Tekutá forma mi vyhovuje mnohem víc. Na chuť je to moc dobre 😊 Jde z toho cítit hlavně mrkev. Užívám to měsíc a cítím se. Mnohem lépe, takže to účinkuje

Zápory:

Cena

26.05.2019

Klady:

Tablety Floradix jsou moc fajn, dobře se polykají a po delší době užívání jsem si nepřipadala tolik unavená. Do rukou se mi dostal i tekutý Floradix, ale bohužel jsem ho nedokázala pozřít, vůně je nic moc a na chuť je přímo odporně železitá, musela jsem to něčím zajídat. Proto doporučuji spíše tabletky.

14.03.2019

Klady:

Skvělý produkt na doplnění železa. Oceňuji tekutou podobu protože nemám ráda polykání tablet. A navíc kromě železa obsahuje i spoustu dalších cenných vitamínů a minerálních látek. Při pravidelném používání mám více energie a cítím se mnohem lépe.

25.02.2019

Klady:

Floradix jsem užívala zdůvodu dlouhodobě snížené hladiny železa. Jsem bledá, hubená blondýna a tento typ s nízkým železem často "válčí" celý život. V první řadě musím říct, že Floradix je veliká dobrota, moc mi chutnal :). Neměla jsem možnost srovnat hladinu železa v krvi před a po, ale určitě jsem se cítila vitálnější, únava přicházela mnohem později a dokonce jsem si trochu lépe spala. :)

Zápory:

žádné

17.02.2019

Klady:

Floradix železo užívám pravidelně už od porodu, kdy mi pomohl zvýšit hladinu železa. Výborně chutná a díky obsahu vitamínu C se také lépe vstřebává, což mnoho lidí neví. Často ho doporučuji svým kamarádkám! Mám už čtvrté balení a momentálně už si ho dávám pouze 2x týdně pro udržení hladiny.

26.01.2019

Klady:

Floradix je skvělý pomocník pro lidí, kteří mají méně železa v těla, ale také zlepšuje imunitu a vitalitu.Dále také nezvedá žaludek, takže i samotné braní toho dopňku stravy se dá zvládnout.Při dlouhodobém užívání se hladina železa opravdu vylepší!

16.01.2019

Klady:

Doplněk stravy Salus Floradix Železo+ obsahuje kromě tohoto důležitého minerálu také vitaminy B1, B2, B6, B12 a C, který zvyšuje vstřebávání železa, což je báječná věc na únavu. Tyto přípravky berou moji rodiče již delší čas a cítí se po nich lépe. Více vitální.

11.01.2019

Klady:

Železo je velmi důležité a málo kdo to ví. NAvíc ho spousta z nás ho má málo a měla bych ho doplňovat. Moje maminka mi to pořád připomíná a jak já ennávidím braní jakýhkoliv léků a doplňků. KAždopádně Floradix mi nezvedá žaludek a mám díky němu dlouhodobě hladinu železa vpořádku.

09.01.2019

Klady:

Floradix a zelezo a vitaminy jsou potreba, zelezo mi vetsinou predepisoval lekar, mivala jsem tablety, Floradix je velmi dobra volba, pokud vam zelezo a vitaminy chybi, zejmena pres zimu, v dobe nedostatku svetla a slunce.

05.01.2019

Klady:

Během užívání jsem měla opravdu pocit, že nejsem tak unavená jak je u mně zvykem každý podzim. Cítila jsem se mnohem lépe a byla jsem mnohem aktivnější. Nevím zda se nejedná jen o "placebo", ale věřím, že po něm sáhnu i příští podzim :)

30.12.2018

Klady:

Doplněk stravy Salus Floradix Železo+ mě velmi mile překvapil. Během užívání přípravku jsem byla méně unavená, cítila jsem v sobě dostatek energie. Žádné nachlazení ani viróza. Prostě super. Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

21.12.2018

Klady:

Podzimní únava je můj nepřítel číslo jedna. Možná proto nemám ráda podzim - vždy s jeho příchodem odchází má energie. Zkusila jsem tedy Floradix a bohužel mi nějak zvlášť nepomohl. Nevím, možná to chce jeho dlouhodobější užívání a nebo jiného zákazníka.

14.12.2018

Klady:

Tento přípravek mě překvapil tím že se velmi snadno užívá a výsledky se dostaví velmi rychle-pomaha při imunitě a taky působí proti únavě.Doporucuji všem kdo potřebují doplnit energii a vitalitu svému tělu.

11.12.2018

Klady:

Opravdu oceňuji, že existují takové přípravky jako je potravinový doplněk v podobně tekutého železa. Trpím na chudokrevnost a takové vychytávky mně pomáhají bojovat s neustálou únavou. Tady je navíc na výběr i z tabletek, což je super.

06.12.2018

Klady:

Floradix je určen na posílení imunity a pro ty, kterým chybí železo. Zkrátka doplní to, co chybí ve stravě a to takřka každému, protože naše strava často nebývá tak pestrá, jak by si zdravé tělo zasloužilo. Rozhodně doporučuji.

06.12.2018

Klady:

Floradix je bezvadny sirup za dobrou cenu.Uzivam ho celkem casto- rozhodne se diky nemu citim lepe.Nemocna jsem letos byla pouze jednou takze jsem s nim moc spokojena a doporucuji ho vsem treba i na to posileni imunity

04.12.2018

Klady:

Floradix sirup s vitamíny B a s železem používáme v období chřipek na posílení organizmu a imunity. Chuď není úplně ideální, ale také není nijak hrozná. Trávicí soustava ho dobře snáší, za mě rozhodně lépe, než tablety. Prospěšné složení, snadné užívání a vynikající účinek.

03.12.2018

Klady:

S nedostatkem železa jsem měla během těhotenství a teď mám i po něm. Jelikož jsem měla vždy problém s užíváním jakýchkoliv sirupů, tak jsem se rozhodla si pořídit železo spíše v tabletkách. Očekávala jsem, že budu mít více energie a tak se i stalo. Dále oceňuji, že obsahuje i jiné vitamíny a hlavně vitamín B, jelikož i s tímto mám již roky problémy. Rozhodně si koupím další. I cena je příznivá :-)

03.12.2018

Klady:

Floradix u nás přichází podzim co podzim ke slovu pravidelně. Díky kyselině listové a vitamínu c se cítím odolnější, čilejší a chudokrevnost také nehrozí. Jsem ráda, že mohu takto levně, rychle a jednoduše posílit imunitu sobě a ostatním členům rodiny, včetně dětí. Balení je za rozumnou cenu, jen by mohlo být větší.

03.12.2018

Klady:

Floradix na únavu je super. Využívám ho denně, hlavně ted před svaátky je to přímo pro mě nutnost. Skvěle mě nakopne při uklidu, ale při dovádění venku s dětmi a cítím, že se mi zlepšila i imunita, doporučuji

02.12.2018

Klady:

Floradix jsem měla 2x, spotřebovala jsem celé balení a musím říct, že mi pomohlo. Vždy jsem si dala frťánka před noční, abych byla více v pohdě. Sice není chuť nic moc, ale časem sjem si zvykla a mohu doporučit

01.12.2018

Klady:

Tento přípravek mohu jen doporučit. Po porodu jsem měla nedostatek železa a byla jsem strašně bledá, k tomu vstávání a pečování o naše miminko a ještě k tomu studování a učení se na zkoušky. Tento přípravek mě dostal na nohy.

30.11.2018

Klady:

Přípravek jsem si koupila na doporučení kamarádky,která sama ho vyzkoušela. Vstavám brzy ráno,vypravuji synka do školky,jedu do práce cca 25km, odpoledne zpět, vyzvednout syna a náplň se syneek/aktivita do večera. Jsem unavená, ospalá, navíc pracuji s dětmi, které mají stále nějaké bacily. Při užívání přípravku jsem méně unavená, cítím energii, virózu jsem mela jen jednu a slabou..doporucuji

30.11.2018

Klady:

Salus Floradix Železo má krásný tmavý flakon a pro mě je to rozhodně super dárek pro mé rodiče :) Sama jsem přípravky od této firmy využívala a byla jsem moc spokojena. Musím doporučit jako super vánoční dárek

30.11.2018

Klady:

Nedostatek železa můj organizmus ihned pocítí a tak musím také občas doplňovat formou tablet či sirupu. Sirup je snesitelnější, stravitelnější. Chuť není bůh ví jak skvělá, ale protože je přípravek skutečně účinný, vydržím. Navíc s železem doplním tímto výrobkem také tělu další prospěné látky.

28.11.2018

Klady:

V tomto období na mě padají deprese a únava. U tohoto doplňku stravy se mi navíc líbí, že obsahuje více vitamínů. Vaše testování mě přesvědčilo a určitě si Salus Floradix Železo+ zakoupím a vyzkouším. Myslím, že v naší rodině by ho dokonce potřebovalo víc členů :-). Ještě že bude chodit ježíšek :-)….

27.11.2018

Klady:

Velice mě nadchla tekutá forma užívání. S přechody z tepla do zimy a také když je brzy tma, cítím velkou únavu. S tímto přípravkem se cítím lépe,mam více energie a také lepší náladu.za mě velká spokojenost

27.11.2018

Klady:

Po tabletách s železem mi bylo vždy zle..myslím obecně,ne tuhle značku..ovšem tento sirup mi vážně chutnal i pomohl.měla jsem celkem nízké hodnoty železa,někdy mi bylo i na omdlení,ale sirup mi za krátkou dobu pomohl..

27.11.2018

Klady:

Ráda opět vyzkouším. Letos na mě padá únava často. A železo mému tělu chybí. Líbí se mi že podporuje také přenos kyslíku v těle a má příznivý vliv i na imunitní systém. Navíc tento doplněk stravy Salus Floradix Železo+ obsahuje také vitaminy B1, B2, B6, B12 a C, který zvyšuje vstřebávání železa , tudíž má rychlejší efekt.

26.11.2018

Klady:

Znám dobře sirup i tabletky. Sirup mi vyhovuje lépe, po tabletkách mi bylo tak nějak špatně. Protože ale potřebuji železo pravidelně doplňovat, užívám sirup. Má k železu navíc vitamíny a další prospěšné látky, které posílí krvetvorbu a zejména imunitu, což oceníme celá rodina takhle s nástupem podzimu. Od osvědčeného výrobce. Za příznivou cenu. Zatím letos nachlazení odoláváme, zřejmě díky i tomuto výrobku.

26.11.2018

Klady:

Vřele doporučuji , používám již dlouho vždy když začne podzim . Celkově tot období nemám ráda , člověk chodí jako zombie , je stále unavený , brzo tma , děti furt nemocný -celý na ............ :-D Floradix železo vždycky zařídil , že tohle ošklivý období se dá alespoň nějak snést , opadne únava , a opadne trochu i ten stres , a nějak se to dá , myslím že každý by si železo měl na podzim nasadit , a navíc je přírodní ......

Zápory:

žádné nemám :-)

26.11.2018

Klady:

Nerelevantní hodnocení.Smazáno redakcí

26.11.2018

Klady:

Železo užívám ve formě sirupu zhruba tři týdny a moc mi chutná. Jsem ale bohužel z rodiny jediná, protože ostatním vadí ten typicky železitý konec. Je skvělé, že jsou k dostání podobné přírodní sirupy, které pomáhají, ale i chutnají. I během užívání jsem ale onemocněla, dřív jsem byla ale zase zpět na nohou. Asi se moje tělo nedokázalo poprat s tolika vitamíny najednou, ale určitě budu užívat i nadále :-)

Zápory:

Žádné

Další hodnocení

Ohodnoťte
tento výrobek i vy!

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mrkvové kuličky

8 hlasů
55min 833kJ 85 Kč

Chuťovka, nebo hlavní chod.

Husí játra s cibulí

10 hlasů
45min 589kJ 99 Kč

Recept na přípravu pikantních husích jater.

Poradny

Jak doložit výdaje na péči o dítě?

Dobrý den,jestliže v současné době máte v souvislosti s péčí o syna zvýšené náklady a další navýš... Více

Upadla jsem na chodníku, jak získat odškodnění?

Dobrý den,Váš dotaz je spíše právního charakteru a já bohužel nejsem právník, ale "jen" sociální ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více