V manželství musíme uklízet samy. Proč to tak je?

Život na hromádce dnes upřednostňují ženy před manželstvím více než muži. A podle nové mezinárodní studie je jasné, proč tomu tak je.

Pokud žijí s přítelem v jedné domácnosti, musejí se o úklid a péči o domácnost starat oba téměř stejnou měrou. Jakmile se ale stanou manželi, většina domácích prací přejde právě na ženy.

A platí to v osmadvaceti zemích, z nichž sociologové z George Mason University vyzpovídali na sedmnáct tisíc osob, žijících na hromádce či v manželství.

„Ženatí muži ve všech zemích pomáhají v domácnosti mnohem méně než partneři bez statusu manžel,“ tvrdí socioložka Shannon Davis.

Podle ní je zásadním objevem, že instituce manželství dokáže změnit rozdělení prací ve vztahu. Rozdělení domácích prací ve vztahu je tím vyrovnanější, čím více oba partneři zastávají názor, že muži a ženy jsou si naprosto rovni.

„I tak ale v manželství muži vykonávají pořád méně domácích prací než v domácnosti, v níž žijí dva lidé na hromádce,“ dodala Davis.
TIP Bety: Podvedl vás partner? Nevíte, co dál? Máte se rozvést, nebo mu odpustit? Pomůžeme se v této těžké situaci zorientovat a najít ztracenou sebedůvěru. Speciál Bety.cz  - Podvedená.
 


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Sekaná

(1 hlasů)

Langoše

(1 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Očekávejte náročný týden, ale s velkým potenciálem pro růst a rozvoj. Budete se cítit motivováni pracovat na svých cílech a ambicích a to vám poskytne silný pocit směru a jistoty.Na pracovišti můžete čekat nové příležitosti, nové... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

90 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:15
142 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:14

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat