Netradiční desinfekční prostředky z kuchyně

Znáte to. Jeden prostředek máme na mytí nádobí, druhý na podlahy, další na sporák a troubu, pak na koupelnu, koberce, skvrny na čalounění, nesmíme zapomenout na dezinfekční prostředek a spoustu dalších. Ale k úklidu se dají použít i přírodnější produkty.

Pokud se snažíte udržovat domácnost čistou pokud možno s minimem chemie, zkuste některý z následujících tipů. Věci jako sůl nebo ocet má po ruce snad každý.

Jedlá soda

Odstraňuje skvrny, ale také neutralizuje pachy, poradí si s připečeným sporákem, usazeninami v koupelně… Soda zkrátka patří k velmi univerzálním čističům.

Citron

Kyselina citronová spolehlivě hubí většinu bakterií, které by se ve vaší domácnosti chtěly usadit. Skvěle se hodí i k leštění kovových výrobků. A smíchá-li se citronová šťáva s trochou olivového oleje, máte i čistič a leštidlo na dřevěný nábytek.

Ocet

Výborná dezinfekce, přidáte-li ho do vody, získáte univerzální čisticí prostředek na koupelny, podlahy, povrchy v kuchyni… Navíc skvěle pohlcuje nejrůznější pachy.

Sůl

Sůl vám spolehlivě nahradí nejrůznější písky na odstraňování připečených jídel apod. Takže budete-li napříště potřebovat něco oškrábat, smíchejte sůl s trochou citronové šťávy a drhněte. Nezapomeňte pořádně opláchnout, jinak po zaschnutí vytvoří rozpuštěná sůl na povrchu krystalky.

Coca cola

Těžko říci, zda to oblíbenému nápoji slouží jako reklama, ale cola se osvědčila i jako čisticí prostředek. Umýt se s ní dají skla nebo rez na autě, ale také třeba záchodová mísa.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Omeleta s banánem

(7 hlasů)

Houby se sazeným vejcem

(21 hlasů)

Omeleta s brokolicí

(25 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pohár vaší trpělivosti právě přetekl, stejně tak jako vaše ochota se přetvařovat. Přestanete proto hrát divadlo a na rovinu všem řeknete, co si skutečně myslíte. Mnohým to nebude příjemné, připravte se proto na všemožné reakce. Vám se ale dost ulev&... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
80 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat