Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sobotní úklid. Co při něm rozhodně neopomenout

12.08.2017 | Bydlení a design

Většina z nás nestíhá přes týden, kdy chodíme do práce a máme mraky dalších povinností, pořádně uklízet, a tak se největší „úklidové orgie“ ve spoustě domácností odbývají o víkendu. Na co při něm rozhodně nezapomenout?

Tyto úklidové činnosti byste měli opakovat každý týden.

Praní

Nejde jen o to, že většina z nás po týdnu už stejně nemá moc co na sebe a koš na špinavé prádlo nezadržitelně přetéká. Každý týden byste měli vyprat také všechny ručníky (někteří odborníci doporučují ručník vyprat již po třech použitích), utěrky a ložní prádlo. Není to sice nic zábavného, ale alespoň se zbavíte mikrobů, kteří v prádle žijí a kteří nám dvakrát neprospívají.

Čištění sporáku a spol.

Sporák, mikrovlnná trouba (ale i ta normální, pokud jste ji přes týden použili), rychlovarná konvice, lednička a další spotřebiče či přístroje si také zaslouží každotýdenní očistu. Však se na nic nachytá při používání spousta nečistot. Navíc pravidelný úklid zajistí, že pak nebudete ze sporáku drhnout několikatýdenní nános připečeného jídla nebo bojovat s podezřelým zápachem v lednici.

Utírání prachu

Alespoň z nejnamáhanějších ploch byste měli prach také pravidelně odstraňovat. Nejenže v něm žijí roztoči, kteří přispívají k alergiím, ale navíc může prach nábytek poškodit. Působí totiž abrazivně, a tak kdykoli na zaprášený povrch něco položíte nebo po něm přejedete rukou, můžete v laku zanechat stopy v podobě malých oděrek, jež snižují jeho životnost.

Vysávání

Především pokud máte v bytě koberce, je vysavač vaším nejlepším spojencem. Řada domácností musí například kvůli domácím mazlíčkům vysávat i častěji než jednou týdně, nicméně pokud k nim ta vaše nepatří, stačí, když textiliím na podlahách dopřejete „vysavačovou očistu“ jednou týdně. Jinak budou plné prachu, drobečků a roztočů.

Drhnutí koupelny

Umyvadlo, vana, sprchový kout… Nejenže se na nich usazují nečistoty, ale také vodní kámen a nejrůznější usazeniny z mýdla. A ty byste neměli ignorovat. Čím déle je totiž necháte bez povšimnutí, tím hůře se vám budou později odstraňovat. Nemluvě o tom, že nijak neprospívají materiálům, jež jsou v koupelně a na její vybavení používány.

Čištění toalety

Záchodovou mísu bychom měli samozřejmě čistit, kdykoli je to potřeba, nicméně jednou týdně jí dopřejte opravdu kompletní očistu. Nezapomeňte otřít také prkénko nebo splachovadlo! Není překvapením, že toaleta patří k nejšpinavějším místům v naší domácnosti.

Antibakteriální utěrky jsou vyhazováním peněz. Zajistí je...

Kuřecí prsa zapečená s mangem

Kuřecí prsa zapečená s mangem

9 hlasů
1h a 15min 500 kJ 210 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí stehna s houbami

11 hlasů
1h a 5min 299kJ 195 Kč

takto upravené kuřecí maso můžete podávat z rýží,těstovin...

Kuřecí pánev se zeleninou

10 hlasů
60min 710kJ 85 Kč

Takřka žádné nádobí, a zároveň skvělá chuť.

Poradny

Za jakých podmínek mohu synovi zrušit trvalý pobyt?

Dobrý den, Jitko,co se týče zrušení trvalého pobytu, trvalý pobyt může zrušit majitel nemovitosti... Více

Za jak dlouho po nástupu do práce dostanu nemocenskou?

Dobrý den, Bobe,nárok na nemocenské dávky vzniká současně se vznikem pracovního poměru, takže můž... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více