Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kuchyň jako ze škatulky. Tyto chyby vám ji kazí

13.01.2018 | Bydlení a design

Kdo by netoužil po čisté kuchyni, v níž najde vše, co potřebuje pro své kulinářské experimenty. Ovšem občas při snaze pečovat o vybavení kuchyně děláme nevědomky chyby, které životnost nejrůznějších pomocníků pro vaření zkracují.

Na co dát pozor?

Nože? Doschnou

Pokud po umytí nádobí prostě necháte nože jen tak doschnout ve stojánku s ostatními příbory apod., neprokazujete jim dobrou službu. Nejenže se nože mezi ostatním nádobí tupí, ale jejich čepeli nedělá dobře ani vlhko, jemuž jsou vystaveny. Nejlepší je nože hned po umytí pečlivě osušit utěrkou.

Připálená pánev: Vydrhnout

Ačkoli je dnes většina pánví nepřilnavých, neznamená to bohužel, že pokud na nich něco připálíme, nestrávíme odstraňováním připečeného jídla spoustu času. Ve snaze si práci ulehčit sahá řada lidí po hrubé houbičce nebo ještě hůř po drátěnce. Tak těm je na nepřilnavé povrchy vstup zakázán. Pěkně nechejte připáleninu odmočit a pak ji opatrně odstraňte hubkou.

Zamazané prkénko. Odmočíme

Pokud krájíte na dřevěném prkénku „mokré“ potraviny, jež navíc ještě barví, vypadá jeho povrch docela nevábně. Co teď? Rozhodně se nesnažte skvrny odmáčet ve vodě. Ta totiž snadno pronikne do porézního povrchu dřeva a může způsobit nejen popraskání prkénka, ale i jeho plesnivění. Nenechávejte tedy prkénka ve vodě dlouho.

Zanesená konvice. Co se dá dělat

Pokud máte rychlovarnou konvici, možná jste si všimli, že se v ní po čase začal usazovat vodní kámen. Jestliže nad tímto faktem jen mávnete rukou s tím, že s vodou nic neuděláte, uberete konvici na efektivitě i životnosti. Přitom zbavit se vodního kamene je snadné – prostě v konvici svařte směs octa a kyseliny citronové, nechejte vychladnout a vymyjte čistou vodou.

Špinavý mixér. To počká

Také si ráno děláte lahodné a zdravé smoothie, ale už nestíháte nádobu mixéru pořádně umýt, a tak ji necháváte osudu s tím, že ji přece vyčistíte, jen co přijdete večer z práce? Chyba. Zbytky ovoce jsou totiž poměrně agresivní a kyseliny v nich mohou narušit povrch nožů mixéru. Co víc, když zaschnou, vymývají se o to hůř. A do třetice – moc rády plesniví.

Antibakteriální utěrky jsou vyhazováním peněz. Zajistí je...

Rybí filé v alobalu

Rybí filé v alobalu

11 hlasů
45min 614 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zeleninový vývar se sýrem

11 hlasů
35min 365kJ 85 Kč

Vývar se sýrem Gouda.

Telecí kostky na pivu

1 hlas
1h a 50min 507kJ 250 Kč

Šťavnaté kousky masa v pivní omáčce.

Poradny

Za jakých podmínek mohu synovi zrušit trvalý pobyt?

Dobrý den, Jitko,co se týče zrušení trvalého pobytu, trvalý pobyt může zrušit majitel nemovitosti... Více

Za jak dlouho po nástupu do práce dostanu nemocenskou?

Dobrý den, Bobe,nárok na nemocenské dávky vzniká současně se vznikem pracovního poměru, takže můž... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více