Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kuchyň jako ze škatulky. Tyto chyby vám ji kazí

13.01.2018 | Bydlení a design

Kdo by netoužil po čisté kuchyni, v níž najde vše, co potřebuje pro své kulinářské experimenty. Ovšem občas při snaze pečovat o vybavení kuchyně děláme nevědomky chyby, které životnost nejrůznějších pomocníků pro vaření zkracují.

Na co dát pozor?

Nože? Doschnou

Pokud po umytí nádobí prostě necháte nože jen tak doschnout ve stojánku s ostatními příbory apod., neprokazujete jim dobrou službu. Nejenže se nože mezi ostatním nádobí tupí, ale jejich čepeli nedělá dobře ani vlhko, jemuž jsou vystaveny. Nejlepší je nože hned po umytí pečlivě osušit utěrkou.

Připálená pánev: Vydrhnout

Ačkoli je dnes většina pánví nepřilnavých, neznamená to bohužel, že pokud na nich něco připálíme, nestrávíme odstraňováním připečeného jídla spoustu času. Ve snaze si práci ulehčit sahá řada lidí po hrubé houbičce nebo ještě hůř po drátěnce. Tak těm je na nepřilnavé povrchy vstup zakázán. Pěkně nechejte připáleninu odmočit a pak ji opatrně odstraňte hubkou.

Zamazané prkénko. Odmočíme

Pokud krájíte na dřevěném prkénku „mokré“ potraviny, jež navíc ještě barví, vypadá jeho povrch docela nevábně. Co teď? Rozhodně se nesnažte skvrny odmáčet ve vodě. Ta totiž snadno pronikne do porézního povrchu dřeva a může způsobit nejen popraskání prkénka, ale i jeho plesnivění. Nenechávejte tedy prkénka ve vodě dlouho.

Zanesená konvice. Co se dá dělat

Pokud máte rychlovarnou konvici, možná jste si všimli, že se v ní po čase začal usazovat vodní kámen. Jestliže nad tímto faktem jen mávnete rukou s tím, že s vodou nic neuděláte, uberete konvici na efektivitě i životnosti. Přitom zbavit se vodního kamene je snadné – prostě v konvici svařte směs octa a kyseliny citronové, nechejte vychladnout a vymyjte čistou vodou.

Špinavý mixér. To počká

Také si ráno děláte lahodné a zdravé smoothie, ale už nestíháte nádobu mixéru pořádně umýt, a tak ji necháváte osudu s tím, že ji přece vyčistíte, jen co přijdete večer z práce? Chyba. Zbytky ovoce jsou totiž poměrně agresivní a kyseliny v nich mohou narušit povrch nožů mixéru. Co víc, když zaschnou, vymývají se o to hůř. A do třetice – moc rády plesniví.

Jak se zbavit v domácnosti vlhkosti a bojovat proti plísním

Salát z ředkviček

Salát z ředkviček

9 hlasů
20min 1786 kJ 40 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Placky s medem

11 hlasů
40min 810kJ 40 Kč

Placky z vařených brambor.

Rybí filé s liškami

0 hlasů
1h a 25min 575kJ 200 Kč

Netradiční, ale skvělá kombinace ryby a hub.

Poradny

Jak ochránit budoucího manžela před mými exekucemi?

Dobrý den, na úvod je potřeba říci, že ne všechny dluhy se automaticky stávají součástí společnéh... Více

Jaký zvolit ekologický produkt pro vyčištění WC?

Dobrý den,vaše změna přístupu nás velmi těší. Pokud jde o běžné produkty, máte pravdu, obyčejné č... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více