Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nepříjemného zápachu v bytě se zbavíte i bez chemie

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25.06.2019 | Bydlení a design

Nastěhovali jste se do nového bytu a stále v něm cítíte původní majitele? Nebo jste koupili starší dům a nemůžete se zbavit zatuchlého zápachu? Poradíme vám, jak svůj nový domov uvést do pořádku, abyste se v něm mohli cítit skutečně příjemně, bez nežádoucích pachů.

Nábytek

Pokud se stěhujete do bytu, jehož součástí je i vybavení, které vám nevoní, omyjte je roztokem vody a octa. Ocet vytáhne zápach z nábytku a poradí si i se spáleninou ve vzduchu. Octový roztok je skvělý i na kožené vybavení. Je ale důležité nábytek po čištění pečlivě ošetřit impregnací na kůži nebo vosky na dřevo.

Kuchyňská linka a lednice

Na zapáchající kuchyňskou linku nebo lednici platí káva. Nasypte ji do misek a vložte do jednotlivých skříněk v kuchyni a také do lednice. Kávová zrnka výborně absorbují zápach. Mletá káva dobře pohlcuje nepříjemný vlhký zápach, který se může objevit ve skříni starších domů. Můžete ji použít kdekoli, kde se potřebujete zbavit nepříjemných pachů.

Stěny

Na nevábný pach nepomáhá lépe snad nic jiného, než čerstvě vymalované stěny a stropy. Kromě toho, že je nový nátěr účinnou dezinfekcí, zanechá ve vymalovaných místnostech příjemnou vůni. Zbaví vás pachu po cigaretách i nepříjemné zatuchliny.

Žárovky

Pokud máte dojem, že už jste pro vůni svého domova udělali snad všechno a zápach stále přetrvává, zkuste saponátem nebo octem omýt všechny žárovky. Žárovky přitahují cigaretový kouř a nelibá vůně se rozline místností pokaždé, když ji rozsvítíte. Pro lepší efekt ještě po usušení pokapejte žárovku vonným olejem. Místo zápachu ucítíte po rozsvícení jen příjemnou vůni.

Koberce

Pokud něco v bytě dokáže všemi pachy opravdu dokonale nasáknout, pak je to koberec. Smotejte ho a podlahu pod ním pečlivě umyjte. Poté nechte koberce vyčistit speciálním vysavačem, který vytáhne z koberce roztoče, usazený prach a špínu a také veškeré nepříjemné pachy. Natáhnout do sebe pachy ale umí i podlahy z pvc. V takovém případě platí vzít do ruky rýžák a podlahu pečlivě vydrhnout směsí vody, saponátu a octa.

Více informací, jak udržet čistou a zdravou domácnost, aniž bychom škodili sobě či přírodě, najdete ve speciálu Zdravý domov.

Životní linka stárnoucího psa

Květáková polévka s parmazánem

Květáková polévka s parmazánem

21 hlasů
40min 328 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Losos s javorovým sirupem

15 hlasů
35min 989kJ 152 Kč

Naprosto jednoduchý recept na vynikajícího lososa.

Hruškové placičky

12 hlasů
40min 849kJ 60 Kč

Recept na jemné placičky s hruškami a tvarohem.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více