Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nepříjemného zápachu v bytě se zbavíte i bez chemie

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25.06.2019 | Bydlení a design

Nastěhovali jste se do nového bytu a stále v něm cítíte původní majitele? Nebo jste koupili starší dům a nemůžete se zbavit zatuchlého zápachu? Poradíme vám, jak svůj nový domov uvést do pořádku, abyste se v něm mohli cítit skutečně příjemně, bez nežádoucích pachů.

Nábytek

Pokud se stěhujete do bytu, jehož součástí je i vybavení, které vám nevoní, omyjte je roztokem vody a octa. Ocet vytáhne zápach z nábytku a poradí si i se spáleninou ve vzduchu. Octový roztok je skvělý i na kožené vybavení. Je ale důležité nábytek po čištění pečlivě ošetřit impregnací na kůži nebo vosky na dřevo.

Kuchyňská linka a lednice

Na zapáchající kuchyňskou linku nebo lednici platí káva. Nasypte ji do misek a vložte do jednotlivých skříněk v kuchyni a také do lednice. Kávová zrnka výborně absorbují zápach. Mletá káva dobře pohlcuje nepříjemný vlhký zápach, který se může objevit ve skříni starších domů. Můžete ji použít kdekoli, kde se potřebujete zbavit nepříjemných pachů.

Stěny

Na nevábný pach nepomáhá lépe snad nic jiného, než čerstvě vymalované stěny a stropy. Kromě toho, že je nový nátěr účinnou dezinfekcí, zanechá ve vymalovaných místnostech příjemnou vůni. Zbaví vás pachu po cigaretách i nepříjemné zatuchliny.

Žárovky

Pokud máte dojem, že už jste pro vůni svého domova udělali snad všechno a zápach stále přetrvává, zkuste saponátem nebo octem omýt všechny žárovky. Žárovky přitahují cigaretový kouř a nelibá vůně se rozline místností pokaždé, když ji rozsvítíte. Pro lepší efekt ještě po usušení pokapejte žárovku vonným olejem. Místo zápachu ucítíte po rozsvícení jen příjemnou vůni.

Koberce

Pokud něco v bytě dokáže všemi pachy opravdu dokonale nasáknout, pak je to koberec. Smotejte ho a podlahu pod ním pečlivě umyjte. Poté nechte koberce vyčistit speciálním vysavačem, který vytáhne z koberce roztoče, usazený prach a špínu a také veškeré nepříjemné pachy. Natáhnout do sebe pachy ale umí i podlahy z pvc. V takovém případě platí vzít do ruky rýžák a podlahu pečlivě vydrhnout směsí vody, saponátu a octa.

Více informací, jak udržet čistou a zdravou domácnost, aniž bychom škodili sobě či přírodě, najdete ve speciálu Zdravý domov.

Rozdíly mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti

Kukuřičné placky

Kukuřičné placky

12 hlasů
50min 925 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dýně s brusinkovou nádivkou

5 hlasů
1h a 35min 579kJ 170 Kč

Plněné malé dýně.

Grilovaný krůtí plátek s fenyklem

13 hlasů
40min 760kJ 195 Kč

Krůtí plátky s fenyklem, pomeranči , mandlemi a citrón...

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více