Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak vybrat tu nejlepší sekačku pro vaši zahradu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

22.07.2019 | Bydlení a design

Sekačka je pomocník, od kterého očekáváme dobré výsledky po dlouhá léta. Abyste se však na svůj stroj mohli spolehnout a zároveň se vyhnout zbytečnému úsilí, je potřeba vybrat tu správnou. Výběr vhodné sekačky se odvíjí nejen od jejích funkcí, ale také uspořádání a typu vaší zahrady.

Elektrická

Elektrické sekačky jsou vhodné do menších a členitějších zahrad, ve kterých oceníte nižší váhu a snadnější manipulaci. Nevýhodou je však nutnost neustálého přístupu k elektřině a přeskakování elektrického kabelu, což může být pro mnoho majitelů obtěžující.

Další volbou může být sekačka s dobíjecím akumulátorem, která vás zbaví potíží s rozmotáváním „prodlužováků“. Počítejte však s vyšší pořizovací cenou.

Benzinová

Benzinové sekačky jsou skvělými pomocníky pro větší zahrady nebo místa, kam žádný proud nedosahuje. Jsou však o poznání těžší než sekačky elektrické, což může znesnadňovat manipulaci starším či slabším lidem. Zejména máte-li zahradu v kopci, dejte si pozor na to, kolik sekačka váží, až ji budete vybírat.

V porovnání s elektrickou sekačkou vyžaduje ta benzínová trochu složitější údržbu. Je nutné pravidelné doplňování oleje a na konci sezony naopak odstranění všech tekutin a řádné vyčištění.

Vřetenová

Vřetenová ruční sekačka je ideální volbou pro menší travnaté plochy. Sice vás bude sekání stát trochu více námahy, trávník se vám ale odvděčí svým dokonalým vzhledem. Vřetenové sekačky se používají k udržování golfových či anglických trávníků, které se pyšní svojí hustotou a zdravým vzhledem z jediného důvodu. Vřetenové sekačky totiž stébla trávy neurážejí rotujícím nožem tak, jako sekačky benzinové či elektrické, nýbrž je stříhají pomocí ostrých čepelí. Tráva se tedy rychleji regeneruje a je zdravější.

Šířka záběru

Zvolit největší sekačku s nejširším záběrem může být lákavé, pokud ale nemáte trávník jednoduchého tvaru a bez záhonků či jiných detailů, raději zvolte menší variantu do šířky záběru 46 centimetrů. Manipulace bude snadnější a projedete pohodlně i užší či členitější zákoutí vaší zahrádky.

S pojezdem, nebo bez?

Pokud nemáte skutečně malou zahradu, vyplatí se si za model s pojezdem připlatit. Pojezd vám značně usnadní práci i manipulaci s těžším strojem, zejména ve svažitém terénu.

Zkrášlete si domov téměř zadarmo

Medové těstoviny s čerstvými rajčátky

Medové těstoviny s čerstvými rajčátky

7 hlasů
35min 448 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát z cizrny

13 hlasů
15min 1421kJ 60 Kč

Recept na salát, který je opravdu rychle hotový.

Vepřové maso pečené se sušenými švestkami

0 hlasů
1h a 20min 912kJ 190 Kč

Takto upečené maso je šťavnaté, voňavé a skvěle chutná.

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více