Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Péči o matraci nepodceňujte. Životnost prodlouží vysávání i kvalitní chránič

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16. 10. 2019 | Bydlení a design

Spánek je pro lidské zdraví klíčový. A pro spánek zase kvalitní matrace. Ovšem i když si pořídíme takovou, ze které by se radoval nejeden odborník, často úplně zapomínáme, že aby nám matrace dlouho sloužila, musíme o ni pečovat. Kromě pravidelného čištění se hodí pořídit i chránič matrace. Ten od SCANquilt dostaly možnost otestovat i naše testerky, které k němu získaly i napínací prostěradlo stejné značky. Přečtěte si jejich hodnocení a recenze!

Pravidelná údržba matrace může nejen zajistit její delší životnost, ale také přispívat k našemu zdraví a kvalitnímu spánku. Jak o ni tedy pečovat?

Několik kroků k delší životnosti

I ty nejkvalitnější matrace se časem „proleží“. Starší či běžné matrace by se měly pravidelně otáčet, tak aby proležení nevznikalo jen na jedné straně. Pokud máte matraci, jež je uzpůsobena spaní pouze z jedné strany, pak alespoň občas „prohoďte“ hlavu a nohy. Matrace vám bude sloužit déle.


Dopřejte si pro zdravý spánek i kvalitní povlečení! To od značky SCANquilt patří ke špičce na našem trhu!

Každé tři měsíce byste měli matraci ze všech stran pečlivě vysát (a to i v případě, že máte již zmíněný chránič matrace). Zbavíte ji tak prachu a také roztočů, kteří v ní žijí. Dvakrát ročně pak můžete matraci posypat sodou, kterou necháte nějakou dobu působit a poté vysajete. Ta přispěje k čistotě i životnosti matrace.

Pokud máte vlhký byt či postel umístěnou v tmavším koutě, může se stát, že vaše matrace „hostí“ i nejrůznější plísně (i když nejsou na první pohled patrné). Co s nimi? Pusťte na ně sluneční paprsky! Tak jako při slunných dnech dáváte vyvětrat ven peřiny, tak naložte i s matrací.

Naše matrace dostává pořádně zabrat – i když na ní třeba jen spíme. Musí se vypořádat s odumřelými kožnímu buňkami, naším potem, mastnotou z pokožky… A to její čistotě dvakrát nenahrává. Matrace se čistí poměrně složitě, těžko ji strčíte do pračky. Co s tím? Pořiďte si chránič matrace, který pravidelně perte.

Kvalita na první vyzkoušení

A jak se našim testerkám osvědčil nepropustný chránič Micropur a napínací prostěradlo Jersey Lycra a od SCANquilt?


Naše testerky prostěradlo i chránič matrace SCANquilt rozhodně chválily.

Povlékla jsem postel našeho syna Káji, který sice chránič matrace měl, ale oproti tomuto byl velmi obyčejný a takový tvrdý. Chránič se navlékl na postel snadno a držel pevně. Poté jsem navlékla prostěradlo. Zaujalo mě, že ačkoli je příjemné na omak, tak je zároveň pevné a ani v momentě, kdy se mi zdálo, že jsem zatáhla moc, tak "neprasklo", což se mi už u jednoho prostěradla jiné značky stalo. Když jsem si lehla, měla jsem příjemný pocit, chránič je měkký a zároveň nepropustný. Což jsme si otestovali, neboť byl Kája dva týdny nemocný a vylil hrnek čaje do postele. K Vánocům si budu přát nová povlečení a prostěradla do naší manželské postele od této značky, protože jsem maximálně spokojena,“ nešetřila chválou testerka Pistalinda.

Ochrana na postel - úžasný materiál. Nešustí, čehož jsem se docela bála. Je opravdu nepropustný - hned první den jsme na postel rozlily s dětmi džus. Krásně ušito bez chybičky. Natahovací prostěradlo je z velmi kvalitní látky. Na omak skvělé. Barvu jsem zvolila tmavě modrou, protože takovou budeme mít ložnici. Prostěradlo se opravdu napnne - netrhá se ve švech, což je obdivuhodné. Při vyprání a opětovném natažení krásně sedí, nezdrclo se ani o milimetr. Při ležení se nestahuje zpět,“ přidala se testerka Michell86.

Prostěradlo chválím, že má výborně zpracované, netrčící rohy, sedne i na naši vyšší matraci a materiál je moc příjemný. Co se týká chrániče, než šel do pračky, polila jsem ho zkušebně a nepropustil mi vodu. Celkem rychle po vyprání uschnul, je měkký a příjemný a oproti chrániči z jedné velké známé specializované firmy věřím podle prvního testu, že mi udrží svou funkčnost i po více vypráních. Jsem opravdu spokojená a doporučuji,“ zhodnotila testerka JirinaM.

Hodnocení všech uživatelek najdete ZDE.

Rozdíly mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti

Roštěná s houbami

Roštěná s houbami

6 hlasů
2h a 10min 988 kJ 166 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře s houbami

8 hlasů
1h a 10min 492kJ 170 Kč

Jemné kuřecí maso pečené s houbami a broskvemi.

Jablečné omelety

12 hlasů
30min 717kJ 35 Kč

Omelety jako dezert nebo sladký oběd.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více