Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak uklidnit domácí mazlíčky při novoročním ohňostroji. Zkuste aromaterapii

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

31. 12. 2019 | Bydlení a design

Že esenciální oleje jsou určené výhradně lidem? Co vás nemá! Jejich vlastnosti mohou ukonejšit i zvířata v psychické tísni. Čím si tedy na Silvestra provonět byt, aby se poslední večer roku obešel bez komplikací?

Novoroční ohňostroje rozdělují republiku na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco jedni tvrdí, že k oslavám bezpodmínečně patří, pro druhé jsou prachobyčejným týráním zvířat. Ať už si o nich myslíte cokoli, pravdou zůstává, že i kdyby je někdo zakázal, stále se najde spousta těch, kteří vyzbrojeni petardami, světlicemi a rachejtlemi do nočních ulic tak jako tak vyrazí. Jenže co na to domácí mazlíčci? Jejich citlivému sluchu něco takového pochopitelně neujde. Drtivou většinu pak hluk s tím spojený nesmírně stresuje a vyčerpává.

Prášky versus alternativní metody

Ano, existují uklidňující léky, preparáty či obojky, které psychice čtyřnohých tvorů mají ulevit. Otázkou však je, zda je jejich pořizovací ceně i možným vedlejším účinkům nakloněn každý majitel. Jak tedy psí a kočičí utrpení zmírnit? Jistou možnost představuje aromaterapie. Přece kde je psáno, že z blahodárných schopností vonných olejů se mohou těšit jenom lidé?

Pravidla bezpečnosti práce

Esenciální „medicínu“ lze využít dvěma způsoby. Prvním z nich je jednoduchá inhalace, druhým vnější aplikace. V obou případech byste měli postupovat pozvolna a předem vše konzultovat s veterinářem. Nejprve lahvičku s daným prostředkem držte v ruce a nechte němou tvář, aby přistoupila blíž, a bude-li chtít, „novou věc“ očichala. Pokud seznámení proběhne bez zádrhelu, kápněte malé množství zvoleného produktu do aromalampy a nechte vůni rozvinout v prostoru. Co se týká lokální aplikace, jednu až dvě kapky esence vmíchejte do přibližně 50–60 kapek dalšího nosného oleje, kupříkladu olivového nebo slunečnicového. Množství záleží na velikosti a tělesné konstrukci zvířete. Směs následně naneste na zadní stranu krku. A teď k samotnému výběru olejů. Které jsou vhodné a čeho se vyvarovat?

Kadidlo ano, hřebíček nikoli

Na psychiku čtyřnohých přátel má příznivý vliv esenciální kadidlo, levandule a cedr. Své služby nabízí i kardamom, jež navíc zklidňuje rozbouřený žaludek, podporuje dýchací soustavu a pomáhá při průjmech. Nikdy byste naopak neměli používat oregano, tea tree, česnek, hřebíček, saturejku a jalovec. Přísný zákaz taktéž platí pro kmín, kaštan, hořkou mandli a skořici.

Z balkónu lze vykouzlit útulné letní posezení

Frise salát s javorovým sirupem

Frise salát s javorovým sirupem

13 hlasů
20min 1221 kJ 40 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zelná polévka s citrónovou chutí

14 hlasů
45min 404kJ 65 Kč

Vydatná zelná polévka.

Polévka z čerstvých hub s vínem

0 hlasů
1h a 5min 223kJ 110 Kč

Vyzkoušejte recept na vynikající polévku z čerstvých ...

Poradny

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více