Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejžhavější designové trendy na rok 2020

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.01.2020 | Bydlení a design

Nový rok se přehoupl a rozběhl naplno. Zatímco venku ještě panuje chladná zima a brzy se stmívá, ani se nenadějeme a vystřídá ji jaro. Společně s tímto obdobím si spojujeme optimismus nových začátků a častěji se vrháme nejen na tradiční jarní úklid, ale i na úpravy a změny našeho domova. Není tedy na škodu inspirovat se s předstihem čerstvými trendy z designérského světa a z prostředí světových veletrhů. Jaké trendy letos budou kralovat interiérovému designu?

Barvou roku je klasická modrá

Pantone Color Institute vyhlásil, jako už tradičně každý rok, barvu pro nadcházejících 365 dní. Korálovou červenou vystřídala klasická modrá barva, vyjadřující klid a harmonii. Dá se očekávat, že odstín s názvem 19-4052 Classic Blue ovlivní nejen módní průmysl a budeme ho vídat ve všech oblastech tvorby, která se řídí trendy. Výjimkou nebude ani interiérový design. „V předešlých letech byla na stěnách převládající barvou tmavě šedá, ale od této chvíle smějí na zeď odstíny modré barvy, tón v tónu. Eklektické prostředí s nimi tvoří tmavé stropy a podlahy. Novým mottem je Více je více. Skandinávský minimalismus bude trendy i nadále, ale už nebude hlavním bytovým trendem,“ říká Anke Glut, designérka.

Japonský zen v duchu Wabi Sabi

V dnešním světě čím dál tím více podléháme standardizaci vkusu. Od Ameriky až po Asii sledujeme stejné trendy a všude vidíme stejné výrobky, které se díky sociálním sítím šíří rychlostí světla. Výsledkem jsou interiéry, které mohou působit chladně a sterilně, zatímco my stále marně toužíme po teple domova. Odpovědí může být japonský koncept Wabi Sabi. Wabi Sabi je estetický koncept pocházející z Japonska a je úzce spojený se zenbuddhismem. Jedná se o umění vnímat předměty jako nedokonalé, nestálé a neúplné a být si vědom krásy, která se skrývá v jejich jednoduchosti a nedokonalosti. Je důležité ocenit jejich hodnotu a omezit počet věcí pouze na ty nejpotřebnější. Pár oblíbenců, kteří mají pro majitele veliký význam, se není třeba zbavovat.

Koberce slaví comeback

Jednobarevné, měkké podlahové krytiny jsou out, optická mnohostrannost je za to novou nutností. Jak ji docílit? Jednoduše a nenákladně to jde s kusovými koberci různých materiálů, tvarů i vzorů. „Koberce vytvářejí útulné a teplé prostředí, a právě proto nabírají mnohem více na významu. Je obecně známo, že mají zvukově a tepelně izolační vlastnosti a jsou vhodné i pro alergiky. Kobercová vlákna v sobě zadržují prach, který se následně nevíří po povrchu podlahy. Hlavně v ložnici a v šatně slaví koberec velký comeback. Trendy budou hlavně ty se vzory ve tvaru kosočtverce, vln a oblouků,“ prozrazuje designérka.

Životní linka stárnoucího psa

Polévka ze žlutého hrachu

Polévka ze žlutého hrachu

11 hlasů
55min 354 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pórková polévka s tousty a sýrem

19 hlasů
45min 258kJ 65 Kč

Tato polévka je sytá a vystačí jako samostatný oběd.

Guláš se sušenými houbami

15 hlasů
1h a 20min 857kJ 85 Kč

Velmi chutný vepřový guláš s chutí hub! Vydatný oběd s...

Poradny

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Chci bydlet sama s dětmi, dostanu příspěvek na bydlení?

Dbrý den, Karolíno,na příspěvek na bydlení má nárok vlastník či nájemce bytu/domu, ve kterém má t... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více