Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejžhavější designové trendy na rok 2020

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.01.2020 | Bydlení a design

Nový rok se přehoupl a rozběhl naplno. Zatímco venku ještě panuje chladná zima a brzy se stmívá, ani se nenadějeme a vystřídá ji jaro. Společně s tímto obdobím si spojujeme optimismus nových začátků a častěji se vrháme nejen na tradiční jarní úklid, ale i na úpravy a změny našeho domova. Není tedy na škodu inspirovat se s předstihem čerstvými trendy z designérského světa a z prostředí světových veletrhů. Jaké trendy letos budou kralovat interiérovému designu?

Barvou roku je klasická modrá

Pantone Color Institute vyhlásil, jako už tradičně každý rok, barvu pro nadcházejících 365 dní. Korálovou červenou vystřídala klasická modrá barva, vyjadřující klid a harmonii. Dá se očekávat, že odstín s názvem 19-4052 Classic Blue ovlivní nejen módní průmysl a budeme ho vídat ve všech oblastech tvorby, která se řídí trendy. Výjimkou nebude ani interiérový design. „V předešlých letech byla na stěnách převládající barvou tmavě šedá, ale od této chvíle smějí na zeď odstíny modré barvy, tón v tónu. Eklektické prostředí s nimi tvoří tmavé stropy a podlahy. Novým mottem je Více je více. Skandinávský minimalismus bude trendy i nadále, ale už nebude hlavním bytovým trendem,“ říká Anke Glut, designérka.

Japonský zen v duchu Wabi Sabi

V dnešním světě čím dál tím více podléháme standardizaci vkusu. Od Ameriky až po Asii sledujeme stejné trendy a všude vidíme stejné výrobky, které se díky sociálním sítím šíří rychlostí světla. Výsledkem jsou interiéry, které mohou působit chladně a sterilně, zatímco my stále marně toužíme po teple domova. Odpovědí může být japonský koncept Wabi Sabi. Wabi Sabi je estetický koncept pocházející z Japonska a je úzce spojený se zenbuddhismem. Jedná se o umění vnímat předměty jako nedokonalé, nestálé a neúplné a být si vědom krásy, která se skrývá v jejich jednoduchosti a nedokonalosti. Je důležité ocenit jejich hodnotu a omezit počet věcí pouze na ty nejpotřebnější. Pár oblíbenců, kteří mají pro majitele veliký význam, se není třeba zbavovat.

Koberce slaví comeback

Jednobarevné, měkké podlahové krytiny jsou out, optická mnohostrannost je za to novou nutností. Jak ji docílit? Jednoduše a nenákladně to jde s kusovými koberci různých materiálů, tvarů i vzorů. „Koberce vytvářejí útulné a teplé prostředí, a právě proto nabírají mnohem více na významu. Je obecně známo, že mají zvukově a tepelně izolační vlastnosti a jsou vhodné i pro alergiky. Kobercová vlákna v sobě zadržují prach, který se následně nevíří po povrchu podlahy. Hlavně v ložnici a v šatně slaví koberec velký comeback. Trendy budou hlavně ty se vzory ve tvaru kosočtverce, vln a oblouků,“ prozrazuje designérka.

Nájem bytu na dobu určitou nese svá rizika

Králík na víně

Králík na víně

15 hlasů
1h a 20min 831 kJ 144 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Grilované makrely

5 hlasů
45min 824kJ 200 Kč

Už se těšíte na grilování? Grilovat můžete i doma.

Filé zapečené s pórkem

10 hlasů
45min 461kJ 140 Kč

Zdravá ryba se zdravou zeleninou - skvělá kombinace.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více