Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Česnekové tablety ochrání psa před klíšťaty

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

25.04.2020 | Bydlení a design

Sezona klíšťat je opět tady. A právě proto byste svému štěkajícímu příteli mohli zkusit nabídnout česnekové tablety, jablečný ocet nebo domácí mátový repelent. Nebo raději všechno najednou?

Milujete dlouhé procházky v přírodě se svým čtyřnohým parťákem? Přichází čas, kdy je třeba popřemýšlet nad prevencí před klíšťaty, které mohou způsobit spoustu zdravotních komplikací, a to včetně lymeské borreliózy, babesiózy a ehrlichiózy. Pokud nejste nakloněni speciálním antiparazitním obojkům, možná vás zaujmou jiné alternativy. Jaké jsou možnosti, jež k ochraně před krvelačnými škůdci přispějí?

Česnekové tablety nejen na trávení

Česnekové tablety jsou vyhledávaným doplňkem stravy. Primárně se využívají ke zlepšování příjmu potravy i resorpci živin. Zároveň předchází zánětlivým stavům a vytváří nepříznivé podmínky pro střevní parazity. Jenže hodit se mohou i jinak. Jejich aroma se vylučuje kůží chlupáče, čímž odpuzuje klíšťata i blechy.

Jablečný ocet ocení lidé i zvířata

Jablečný ocet je jako léčivo využíván po celá staletí. Jeho příznivci tvrdí, že detoxikuje tělo a příznivě ovlivňuje krevní tlak, čímž snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Také zmírňuje bolesti hlavy a alergie, zatímco urychluje hojení. Věděli jste, že je vhodný také pro němé tváře? Jeho přidáním ho stravy lze posílit jejich metabolismus a podpořit imunitu. Vzhledem k tomu, že mírně okyselí organismus i krev, podle některých také spolehlivě odrazuje klíšťata.

Z jablečného produktu si můžete připravit i domácí repelent. Stačí smíchat dva díly vody s jedním dílem octa a směs aplikovat přímo na kožich. Když už jsme u té výroby vlastních ochranných prostředků, je tu ještě další recept.

Máta jako obránce

Mátový esenciální olejíček najde mnohá uplatnění. Kromě toho, že zprůchodňuje ucpané dýchací cesty, tlumí migrény, stimuluje krevní oběh a uvolňuje svaly, také odstrašuje nejrůznější parazity. Její výrazné aroma je pro ně totiž přímo nesnesitelné! Vmíchejte tedy do šálku vody přibližně 20 kapek a repelent pro snadnější nanášení přelijte do lahvičky s rozprašovačem. Pak už si můžete vy i čtyřnohý člen rodiny užít procházky bez obav a omezení…

Životní linka stárnoucího psa

Květáková polévka se špenátem

Květáková polévka se špenátem

1 hlas
55min 144 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Chřestový salát s jahodami

2 hlasy
30min 224kJ 100 Kč

Začíná sezóna chřestu, připravte si skvělý salát s jahoda...

Luštěninová polévka

3 hlasy
50min 173kJ 60 Kč

Luštěniny bezesporu patří do zdravého jídelníčku. Zkuste ...

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více