Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Dokonale čisté prádlo

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

2. 5. 2020 | Bydlení a design

Taky už máte skoro pocit, že vyprat dobře prádlo je kus opravdového umění? Co použít na bělejší bílou? Jak se zbavit skvrn? Jak oživit barvy? A čím navonět pračku? Dozvíte se dále…

Prádlo hodit do bubnu pračky, přidat prací prášek a hotovo… Kdo chce ale z praní získat pro prádlo co nejvíc a chce se zbavit odolných skvrn, nepříjemných zápachů a mít prádlo opravdu čisté, pro toho máme pět tajných triků.

Citronová šťáva

Citronová šťáva má jemný bělicí účinek, a tak se postará o to, že vaše bílé prádlo zase krásně září, a navíc příjemně svěže voní. Kromě toho dokáže odstranit skvrny od rzi. Jednoduše nalijte 220 ml čisté šťávy do dávkovače nebo opravdu odolné skvrny nechte alespoň hodinu namočené v roztoku šťávy s vodou, eventuálně můžete potřít skvrnu přímo. Kvůli bělicímu efektu nepoužívejte na barevné prádlo.

Prášek do pečiva

Podobně jako citronová šťáva dokáže i prášek do pečiva vaše bílé prádlo zase rozzářit. Důvodem je natronová (neboli kuchyňská) sůl a kyselinové složky, které jsou v něm obsažené Ve spojení s vodou spolu látky reagují a vytvářejí oxid uhličitý, který nežádoucí zabarvení z prádla v podstatě vytlačí.

Sůl

Ta zabraňuje usazování mýdla na vláknech, v jehož důsledku dochází k vyblednutí barev. A kromě toho dokáže sůl nahradit aviváž! Přidejte prostě jednu až dvě lžičky přímo do bubnu pračky a hotovo!

Ústní voda

Abyste dostali bakterie třeba ze sportovního oblečení, vezměte si na pomoc ústní vodu. Sáhněte ale po výrobku na bázi alkoholu a bez cukru, polovinu víčka nalijte do pračky. Ústní voda také pomáhá odstranit nepříjemný zápach z pračky, který vzniká při opakovaných pracích programech s nízkou teplotou, kdy se v pračce bakterie dál rozmnožují. Dejte 120 ml ústní vody do prázdné pračky a zapněte na krátký program – a pračka zase krásně voní!

Éterické oleje

Uznáváme, že to není zrovna nejlevnější prostředek, ale účinkuje dobře a navíc bez chemie. Pokud se chcete zbavit bakterií a nepříjemných zápachů, jsou éterické oleje to pravé. Jednoduše přidejte dvě až tři kapky vaší oblíbené vůně ( například levandule, máta nebo čajovník) do pracího prášku a uvidíte, jak vám prádlo provoní.

Oáza klidu přímo u vašeho domu

Rýžové placičky s mrkví

Rýžové placičky s mrkví

23 hlasů
50min 1001 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek na zázvoru s pomerančem

9 hlasů
40min 596kJ 99 Kč

Dietní kuřecí plátek s pomerančem.

Zapečená cuketa

20 hlasů
50min 373kJ 85 Kč

Zapečená strouhaná cuketa se sýrem.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více