Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vneste do svého domova harmonické feng-šuej

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

12. 5. 2020 | Bydlení a design

Rádi byste do svého bytu či domu vnesli pozitivní energii? Pak byste si měli osvojit následující pravidla expertů feng-šuej.

Feng-šuej je nauka o harmonii člověka s prostředím. Podle následujících pravidel přímo od expertů tohoto východního učení dokážete vytvořit harmonii a pozitivní prostředí i u vás doma. A navíc většina z nich je velmi snadno proveditelná.

Rozbité věci

Podle feng-šuej byste neměli doma uchovávat žádné rozbité předměty. Pokud vám na nějakém kousku opravdu hodně záleží a rozbije se, nechte ho opravit. Pohled na rozbité věci totiž vede k tomu, že vy sami se budete cítit více zranitelní. Navíc dokázat se odpoutat od něčeho rozbitého je i dobrým tréninkem. Protože nic v životě nemá věčného trvání. Když se tedy rozbije něco oblíbeného, není potřeba toho litovat, ale být vděčný za čas, během kterého jste si mohli předmět užívat.

Ostré předměty

Špičatým nebo ostrým objektům se raději vyhněte, šíří totiž agresivní energii. Špičaté svícny nebo třeba paroží proto doma nemají co pohledávat. Nože uložte tak, aby nebyly na dohled – do skříně nebo do stojanu.

Prázdné rohy

Také rohy by podle nauky feng-šuej nikdy neměly zůstat prázdné. Postavte do rohů květiny nebo pěkný kus nábytku, rozdíl v energii místnosti jistě rychle poznáte.

Voda v partnerském rohu

Ve feng-šuej je partnerským rohem označovaný roh místnosti směrem na jihozápad. Pokud v partnerském (nebo manželském) vztahu žijete, neměla by se v tomto rohu nikdy objevit voda. Takže určitě žádná vana. Pokud si nějaký vztah přejete, měli byste tento roh aktivovat. To uděláte tak, že do tohoto místa postavíte květinu. A ve chvíli, kdy partnera již mít budete, měla by květina z rohu zase zmizet.

Schody a dlouhé chodby na špatném místě

Na půdorys a vzhled domu nebo bytu má člověk vliv, když ho staví. Proto není volba budoucího domova, který odpovídá pravidlům feng-šuej, vůbec jednoduchá. Tak například by naproti vchodovým dveřím neměly být žádné schody, k ložnici by neměla vést dlouhá chodba a přední vchod nemá být přesně naproti tomu zadnímu. A pokud chcete jít do detailu pozitivní atmosféry, pak si nad postelí nenechávejte žádné trámy. Jestliže bydlíte v domě nebo bytě, který není postavený podle zásad feng-šuej, můžete to vyřešit pomocí zrcadel a květin. A trámy přikrýt třeba závěsy.

Špatně zařízená ložnice

V ložnici musí najít klid tělo i duše. Proto je podle feng-šuej důležité, aby byla ložnice zařízena v tlumených tónech. Stěny by nikdy neměly být zářivě bílé a zrcadlo nikdy přímo proti posteli. Také si do ložnice nedávejte obrazy s těžkými předměty, jako je třeba váza s květinami. To by mohlo vést k pocitu přetížení, který vás v nejhorším případě bude provázet celou noc.

Oáza klidu přímo u vašeho domu

Králík se sušenými bylinkami

Králík se sušenými bylinkami

5 hlasů
1h a 30min 452 kJ 195 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Silná francouzská cibulová polévka

32 hlasů
55min 436kJ 65 Kč

Polévka je grunt. O syté francouzské cibulačce to plat...

Králík na žampiónech

9 hlasů
1h a 30min 476kJ 260 Kč

Dietní kralíčí maso připravené na žampiónech.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více