Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Květina si umí říct o přesazení

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

12. 9. 2020 | Bydlení a design

Malý plastový květináček, ve kterém si koupenou květinu přineseme domů, často vložíme do nějakého většího a hlavně hezčího obalu. Ale dříve nebo později z něj květina vyroste a je čas ji přesadit. Podle jakých signálů to poznáte?

Máte rádi živé květiny? Pak asi určitě znáte ty malé plastové květináče, ve kterých se normálně květiny prodávají. Ovšem většinou jsou v tomhle květináči rostlinky už delší dobu. Kořeny už jsou velké, a proto byste neměli čekat příliš dlouho než ji přesadíte. Po tom, co si ji přinesete domů, to trvá tak nanejvýš několik týdnů, než ji pořídíte něco většího.

Jak poznáte, že už je čas

Existují jisté znaky, podle kterých můžete rychle poznat, jestli je rostlina už připravená na přesazení. Prohlédněte si proto pečlivě vnitřní plastový květináč. Nesnaží se už třeba vylézt kořeny dnem? A pokud rostlinku z květináče vyjmete a zjistíte, že její kořeny rostou už do kruhu a nemají moc místa, je nejvyšší čas na nový květináč.

Dalším znakem jsou nažloutlé listy. Ačkoli květinu zaléváte stále stejně – tedy ani příliš málo, ani příliš hodně – a přesto má žluté listy, může být důvodem právě nedostatečně velký květináček.

Správné přesazení

Nejdříve květináč lehce dvěma prsty zmáčkněte, abyste uvolnili hlínu a kořeny. Pak opatrně uchopte celou rostlinku a vytáhněte z květináče. Pokud to nepůjde úplně lehce, zkuste lehkým protočením květinu z květináče uvolnit. Jakmile se vám to podaří a květina je venku, můžete tu část s hlínou a kořeny lehce promnout, abyste kořeny zbavili přebytečné hlíny.

Nový květináč by měl být tak velký, aby mezi kořeny a okrajem byl volný prostor o dvou až třech centimetrech. Navíc je dobré, aby měl na dně dírky, kudy může odtékat přebytečná voda. Pokud už máte připravený květináč bez otvorů, položte na jeho dno alespoň několik oblázků. Potom ho naplňte asi do poloviny hlínou a usaďte do něj rostlinku. Další hlínu nasypte kolem kořenů a nahoru, lehce přimáčkněte a ihned zalijte. Přebytečnou vodu nechte odtéct, a potom můžete dát do okrasného obalu.

Dřevo v domácnosti má své neodmyslitelné místo

Celerové lívance s kaší

Celerové lívance s kaší

12 hlasů
45min 725 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí játra s cibulí a houbami

32 hlasů
45min 562kJ 120 Kč

Jednoduchá příprava kuřecích jater, s houbami, cibulí a o...

Vepřová panenka s fazolkami

0 hlasů
1h a 30min 730kJ 240 Kč

Toto jídlo je plné chuti. Šťavnatý kousek vepřové panenky...

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více