vyhněte se základním chybám v dekorování interiéru

Výběr dekorací je fáze, na kterou se většinou při zařizování nebo rekonstrukcích těšíme, mnohem více než na pořizování nábytku či plánování dispozic a funkčního rozdělení prostoru. Pomocí dekorací totiž ladíme výsledný design interiéru a můžeme naplno projevit svůj osobní vkus a kreativitu. Právě ale v této fázi se skrývá spousta zádrhelů, kterým je jednoduché propadnout a které vám následně každodenní život doma spíše znepříjemňují. Poučte se z chyb ostatních.

Efekt na oko

Milujete design, originální kousky a neotřelé provedení věcí každodenní potřeby? Na tom není nic špatného, jen si dejte pozor, aby efektnost nepřevážila užitnou hodnotu a funkci. „Design je přidanou hodnotou každého výrobku, při výběru některých kousků doporučuji neuplatňovat ho jako jediné nebo hlavní kritérium. Třeba u sedacích souprav do obývacího pokoje je důležité vybrat výrobek s atributem kvality, pohodlí a dobrého, lehce udržovatelného materiálu. K čemu vám bude robustní sedačka s krásným vzorem, která zabere dvě třetiny obývacího prostoru, ale jinak je nepraktická a velmi nepohodlná?“ říká designérka Anke Glut.

Příliš mnoho bílé

Bílá je krásná barva a určitě má její využití v interiéru své opodstatnění. Jsou však kusy nábytku, kde se vyplatí se jí vzdát. „Typicky jde například o výběr pohovky. Dopředu velmi dobře zvažte každodenní provoz v domácnosti a všechny faktory, které by pohovku mohly vystavit různým úrazům nebo ošklivému znečištění. Nábytek má především sloužit, a pokud se nevyžíváte v každodenním uklízení a při stolování nejste stoprocentně sterilní, doporučovala bych se této barvě vyvarovat. Její krásu by záhy vystřídala frustrace z náročné údržby,“ radí Anke Glut.

Oběť trendů

Obzvlášť pokud se řadíte mezi impulzivní nakupující, dejte si pozor, abyste bezhlavě nenakupovali jednotlivé dekorace, které se k celkovému ladění a stylu domova nehodí. „Často se stává, že nově zakoupený bytový doplněk se hezky vyjímá na stránkách v katalogu nebo ve výkladní skříni obchodu, ale jakmile dojdete domů, uvědomíte si, že do vašeho domova nezapadá. Není nic špatného na tom, sledovat trendy a tvář domova proměňovat podle sezon. Jen si buďte dopředu jisti, že nová věc bude souznít s ostatním vybavením doma a dohromady budou tvořit homogenní celek,“ říká Anke Glut.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

28 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
28 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
139 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat