Příjemní společníci do koupelny

30.01.2021 | Bydlení a design

Ženský svět se z velké části odehrává v koupelně. Točí se nejen okolo relaxu, ale i běžných každodenních činností. Dokonalá koupelna by proto měla splňovat estetická i praktická kritéria. Jaké doplňky nám pomohou zlepšit její vlastnosti tak, abychom se v ní cítili co nejlépe?

Zrcadlo pro hezčí den

Zrcadlo v koupelně je nutnost. Pokud si ho vyberete správně, budete mít při pohledu do něj radost každý den. Co v něm uvidíte sice neovlivní, dokáže ale zvětšit prostor a můžete pomocí něj zvýraznit svůj vkus a styl.

Zrcadla do koupelny najdete v různých provedeních. Dřív, než začnete vybírat, si ale ujasněte, kde ho chcete umístit a kolik prostoru pro něj máte. Ve většině případů bývá zrcadlo nad umyvadlem nebo koupelnovou skříňkou. Změřte si prostor, který máte k dispozici, a podle toho si vyberete jeho rozměr.

Praktickou verzí do koupelny je zrcadlo se zabudovaným LED osvětlením. Jeho světlo připomíná kvalitou světlo denní, krásně se vám rozptýlí po tváři a zamezí vzniku stínů, což oceníte například při líčení. V malých a panelákových koupelnách je potom výhodou ušetřený prostor pro externí osvětlení.

Jestliže vám v koupelně chybí dostatek úložných ploch, využijte zrcadlo s poličkou nebo rovnou zrcadlovou skříňku. Věci a kosmetiku, kterou nejčastěji používáte, tak budete mít vždy po ruce.

V případě, že si potrpíte na luxusní věci a moderní technologie, na trhu už existují zrcadla se zajímavými funkcemi. Mohou mít vyhřívaný povrch, který zabrání jejich mlžení a zároveň jemně vyhřívá místnost. Také existují zrcadla s bluetooth připojením, které si můžete spárovat s telefonem. Při ranní rutině nebo večerním relaxu je tak možné poslouchat oblíbenou hudbu či podcasty.

Tolik světla, kolik jen chcete

Světla do koupelny jsou další kategorií, kterou můžete pozdvihnout útulnost a funkčnost místnosti. Nároky na osvětlení v prostoru se zvýšenou vlhkostí zabezpečuje hodnota IP, proto dejte při nákupu pozor, aby vaše světlo tuto hodnotu mělo.

Nejvíc světla potřebujeme před zrcadlem. Pokud nemáte zrcadlo se zabudovaným osvětlením, můžete ho doplnit oblíbeným nástěnným LED svítidlem. Umísťuje se na zrcadlo nebo nad něj a má skvělé vlastnosti. Nízká spotřeba energie, dlouhá životnost a malé rozměry jsou jeho největší plusy.

Oblíbenou verzí osvětlení je nadčasové umístění svítidla z obou stran zrcadla. Díky tomu dopadá světlo rovnoměrně na obě strany tváře. Můžete si vybrat rustikálně zdobené modely nebo čisté linie podle toho, v jakém stylu je vaše koupelna zařízená.

Asi není třeba dodávat, že při relaxu v horké vaně vám jako zdroj osvětlení budou stačit příjemné svíčky. Díky zrcadlu a vhodnému osvětlení se ale budete ve vaší koupelně cítit skvěle i při každodenních činnostech.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Zrozenci znamení Berana by se pro následující dny měli vyvarovat rozdávání nejrůznějších dobře míněných rad. Naopak by měli své nejbližší nechat dělat věci po svém, i když to znamená, že se spálí a budou dělat chyby. Pokud totiž svou přirozenou touhu ukazovat ostatním ten „správný“ směr neovládnete, může se stát, že se vaše snahy obrátí proti vá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

57 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:12
7 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
246 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat