Domácí dekorace pro potěšení očí i psychiky

Hřejivý krb, který si mohou užít i ti, co mají k dispozici jen minimum prostoru. Nebo obraz s motivem lesa. Jedno i druhé vás zbaví stresu „natotata“! Stejné účinky má také aroma difuzér, jež navíc vyčistí vzduch v místnosti.

Někdo bytové doplňky vnímá jako zbytečné lapače prachu, zatímco pro jiného jsou nepostradatelným symbolem útulného domova. Jak to s dekoracemi máte vy? Víte o takových, které mají kromě ozdobné funkce i terapeutický vliv, protože blahodárně působí na psychiku? Konkrétně tyhle potěší oko i nervy!

Krb jako designová trefa do černého

I pokud byste si krb vroucně přáli, nemůžete si ho pořídit, protože vám chybí prostor? Anebo bydlíte v pronájmu, kde je jeho realizace zkrátka nemožná? Ani tak se svého snu nemusíte vzdávat. Vždyť existuje přece ten, který je na biolíh! Přidělat ho lze prakticky na jakoukoli zeď, stačí k tomu jen dvě šikovné ruce, stejný počet hmoždinek a chvilka času. I on, stejně jako ten „klasický“, dokáže zatopit. Hlavně stresu a chmurným myšlenkám!

Již mnoho výzkumů potvrdilo, že pohled do ohně snižuje krevní tlak a mívá relaxační účinky. Odborníci to přikládají evoluční historii lidstva a tomu, že pro naše předky byl oheň jako takový zárukou přežití. Poskytoval jim teplo, světlo a ochranu před predátory, pomáhal také při lovu a vaření. Jeho blízkost tedy úzce souvisí s pocitem klidu a bezpečí, což si můžete naplno vychutnat každý den.

Aroma difuzér, osvěžovač s bonusem

Aroma difuzér není totéž, co aromalampa. Jeho unikátní technologie mění pomocí ultrazvuku esenciální oleje a vodu na páru, jejíž mikročástice se rozptylují ve vzduchu. Díky tomu se také lépe uvolňují rostlinné složky obsažené ve vonných olejích. Tento přístroj nejenže přispívá k očistě i zvlhčení domácího ovzduší, dokáže také člověka hodit do pohody. Tedy zejména v případě, že do něj kápne uklidňující esenciální levanduli, jasmín, meduňku, heřmánek, santalové dřevo, bergamot nebo ylang-ylang.

Obrazy s přírodními motivy

Že příroda je silným harmonizátorem, o tom vědci ani v nejmenším nepochybují. Ostatně, vždyť právě oni prostřednictvím svých studií mnohokrát prokázali, že doslova hýčká centrální nervový systém, přičemž zmírňuje psychickou únavu. Musíte v zeleni ale fyzicky pobývat, aby to takhle fungovalo? Kdepak. Bohatě stačí, když budete mít přírodu „jen na očích“. Když jde o duševní rozpoložení, i malý obraz s motivem stromů, lesa nebo trávy prý dokáže velké věci. Jaké čestné místo mu vyberete?


Celkem 1 komentářů

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat