Květiny do koupelny ji promění v oázu klidu

Horká sprcha či uklidňující vana po dlouhém a náročném dni. Není nic lepšího! Zvlášť když okolo sebe máte rostliny, při jejichž pohledu cítíte vnitřní klid. Jenže ne každé jsou do vlhkého prostředí koupelny vhodné! Mezi jakými druhy vybírat? Dejte se dohromady s netíkem, nebo orchidejí!

Horká sprcha či uklidňující vana po dlouhém a náročném dni. Není nic lepšího! Zvlášť když okolo sebe máte rostliny, při jejichž pohledu cítíte vnitřní klid. Jenže ne každé jsou do vlhkého prostředí koupelny vhodné! Mezi jakými druhy vybírat? Dejte se dohromady s netíkem, nebo orchidejí!

Sníte o tom, že ze své sprchy uděláte wellness koutek s rostlinnými prvky? Pak myslete hlavně na to, že vlhkost snášejí hlavně rostliny pocházející z tropického podnebí. Proto se v květince poptejte hlavně po těchto krasavicích.

Pepřinec

Pepřinec má rád polostín s relativně stejnou teplotou po celý rok. Rostlinu, která místo květů, vystrkuje rohy, nepřelévejte, příliš ji nehnojte a dávejte pozor na průvan.

Můrovec

Můrovec je nejčastěji pěstovaným rodem orchidejí, který své majitele odměňuje velkými a dlouhotrvajícími květy. Můrovec má rád vlhké podmínky, ale také proudění vzduchu. Pokud ho dáte do koupelny, zajistěte odvětrávání, jinak nahrajete plísním a hnilobě.

Gardénie jasmínová

Gardénie je známá pro svou krásnou vůni a jasné, voskovitě bílé lístky. Vyhovuje jí normální pokojová teplota, ovšem okolní zvýšená vzdušná vlhkost této rostlince zajišťuje delší trvanlivost květů. Gardénie potřebuje zhruba šest až osm hodin nepřímého slunečního světla, takže pokud vaše koupelna nepřipomíná temnou kobku, jděte do toho.

Netík

Netík je rod kapradin z čeledi křídelnicovité. Jsou to nevelké kapradiny s tmavými, tuhými řapíky. Netík je, stejně jako většina kapradin, náchylný k tvorbě hnědých špiček, pokud nemá dostatek vlhkosti. Koupelna je tedy skvělým místem pro jeho umístění.

Maranta

Maranta má krásně zbarvené listy, které reagují na světlo. Když se setmí, svinují se k sobě. Aby se této rostlině dařilo, její půda nesmí úplně vyschnout. Maranta oceňuje jasné, nepřímé světlo. Na komodě, v rohu pod střešním oknem koupelny, jí to sluší.

Dieffenbachie pestrá

Dieffenbachie je známá svými svěžími, krémovými, žlutými a zelenými listy. Patří mezi nejoblíbenější pokojovky s malými nároky na pěstování. Rostlina oceňuje jasná místa na nepřímém světle, popřípadě slabé osvětlení. Netoleruje vysychání půdy. V koupelně vám určitě bude dělat radost.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

78 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
12 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat