Pro dokonale bílé prádlo přidejte citron do praní

Citrony jsou velmi oblíbený domácí prostředek, který pomáhá při mnoha různých problémech. Proč byste měli trochu citronové šťávy přidávat třeba i do praní?

Nejenže citrony jsou velmi chutné citrusové ovoce a nekonečný zdroj vitaminů, jsou také velmi oblíbeným prostředkem na mnoho problémů v kuchyni nebo domácnosti. Například do prádla. Prozradíme, proč a kdy dávat citronovou šťávu jako tajnou přísadu do praní.

Proč přidávat citron do praní

Tráva, rez nebo krev – to jsou skvrny, které se především na bílém prádle drží opravdu silně a stejně tak bychom se jich my rádi zbavili. Namísto sáhnutí po některém chemickém prostředku, který by mohl poškodit i samotné vlákno materiálu, může pomoct trochu citronové šťávy. Čistá šťáva obsahuje látky, které účinkují jako jemný zesvětlovač, takže odstraňují skvrny a dodávají prádlu zářivou bílou. Přidejte jednoduše 200 ml čisté citronové šťávy k pracímu prášku a vyperte běžným způsobem.

Citronovou šťávu pro její bělící účinek používejte vždy jen na bílé prádlo!

Jak se zbavit odolných skvrn

Místo přidání citronové šťávy k pracímu prostředku, můžete šťávou odolné skvrny lehce pokapat (ne vetřít), a prádlo následně zase vyperte obvyklým způsobem. Po vyprání by skvrna měla zmizet.

Zdroj: Life lineSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pohár vaší trpělivosti právě přetekl, stejně tak jako vaše ochota se přetvařovat. Přestanete proto hrát divadlo a na rovinu všem řeknete, co si skutečně myslíte. Mnohým to nebude příjemné, připravte se proto na všemožné reakce. Vám se ale dost ulev&... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 10:16
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat