Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Myčka versus dřez. Co méně zatěžuje životní prostředí či peněženku?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

07.06.2019 | Bydlení a design

Ačkoli by se mohlo zdát, že tradiční ruční mytí nádobí ve dřezu je ekonomičtější a ekologičtější než myčka nádobí, je tomu přesně naopak. Jaké další výhody myčka skýtá?

Pokud se rozmýšlíte, zda svou domácnost rozšíříte o nového pomocníka – tedy myčku nádobí –, poradíme vám!

Proč dát šanci myčce?

Nádobí je čistší

Ačkoli v ruce nádobí poctivě drhnete saponátem a pak oplachujete horkou vodou, takovou péči jako myčka mu poskytnout nemůžete. Mycí programy totiž „pracují“ s mnohem teplejší vodou, než vám teče z kohoutku, navíc si v ní nádobí pobude déle, takže bakterie a spol. nemají šanci.

Už žádná houbička

Jak už asi víte, houbička na nádobí s přehledem vyhrává průzkumy o nejšpinavější předmět domácnosti. Vlhké komůrky v ní jsou pro bakterie a plísně přímo skvělou bytovou jednotkou! Ovšem při každém dalším použití si tyhle mikroby vesele šíříte dál. U myčky houbička odpadá.

Je ekonomičtější

Myslíte, že si nemůžete pořídit myčku, protože účet za elektřinu a vodu by se vyšplhal do závratných výšin? Omyl! To možná platilo před 20 lety, ale dnes se prodávají úsporné myčky, které šetří nejen elektřinu, ale i vodu. Čímž se dostáváme k následujícímu bodu:

Ekologie vám bude vděčná

Málokdo si uvědomuje, kolik vody vyplýtváme při tradičním mytí nádobí. Myčka tolik vody nepotřebuje, a přesto je při boji se špínou efektivnější. Pokud jste na rozpacích z množství chemie, kterou myčka vyžaduje, vězte, že se dají pořídit i k přírodě šetrné mycí prostředky.

Budete mít více času

Umýt nádobí po rodinném nedělním obědě je práce minimálně na hodinu. Hodinu, kterou byste mohli věnovat mnohem příjemnějším věcem. Myčka vám tento luxus v podobě více času s rodinou dopřeje.

Více informací, jak udržet čistou a zdravou domácnost, aniž bychom škodili sobě či přírodě, najdete ve speciálu Zdravý domov.

Stavba pergoly: Jaký zvolit materiál a na co se zaměřit

Treska na zelenině

Treska na zelenině

8 hlasů
55min 664 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřové závitky

18 hlasů
50min 646kJ 90 Kč

Závitky připravené v tlakovém hrnci.

Polévka z batátů a brokolice

16 hlasů
55min 206kJ 70 Kč

Sytá zeleninová polévka z francouzské kuchyně.

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zábava. To je slovo (a pocit), který bude v životě Beranů následující týden dominovat. Ne že by vás nečekaly žádné problémy nebo horké chvilky (především v práci – termín, který vypadal, že je v nedohlednu, se nebezpečně přibl&ia...

Více