Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Myčka versus dřez. Co méně zatěžuje životní prostředí či peněženku?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

07.06.2019 | Bydlení a design

Ačkoli by se mohlo zdát, že tradiční ruční mytí nádobí ve dřezu je ekonomičtější a ekologičtější než myčka nádobí, je tomu přesně naopak. Jaké další výhody myčka skýtá?

Pokud se rozmýšlíte, zda svou domácnost rozšíříte o nového pomocníka – tedy myčku nádobí –, poradíme vám!

Proč dát šanci myčce?

Nádobí je čistší

Ačkoli v ruce nádobí poctivě drhnete saponátem a pak oplachujete horkou vodou, takovou péči jako myčka mu poskytnout nemůžete. Mycí programy totiž „pracují“ s mnohem teplejší vodou, než vám teče z kohoutku, navíc si v ní nádobí pobude déle, takže bakterie a spol. nemají šanci.

Už žádná houbička

Jak už asi víte, houbička na nádobí s přehledem vyhrává průzkumy o nejšpinavější předmět domácnosti. Vlhké komůrky v ní jsou pro bakterie a plísně přímo skvělou bytovou jednotkou! Ovšem při každém dalším použití si tyhle mikroby vesele šíříte dál. U myčky houbička odpadá.

Je ekonomičtější

Myslíte, že si nemůžete pořídit myčku, protože účet za elektřinu a vodu by se vyšplhal do závratných výšin? Omyl! To možná platilo před 20 lety, ale dnes se prodávají úsporné myčky, které šetří nejen elektřinu, ale i vodu. Čímž se dostáváme k následujícímu bodu:

Ekologie vám bude vděčná

Málokdo si uvědomuje, kolik vody vyplýtváme při tradičním mytí nádobí. Myčka tolik vody nepotřebuje, a přesto je při boji se špínou efektivnější. Pokud jste na rozpacích z množství chemie, kterou myčka vyžaduje, vězte, že se dají pořídit i k přírodě šetrné mycí prostředky.

Budete mít více času

Umýt nádobí po rodinném nedělním obědě je práce minimálně na hodinu. Hodinu, kterou byste mohli věnovat mnohem příjemnějším věcem. Myčka vám tento luxus v podobě více času s rodinou dopřeje.

Více informací, jak udržet čistou a zdravou domácnost, aniž bychom škodili sobě či přírodě, najdete ve speciálu Zdravý domov.

Životní linka stárnoucího psa

Plněná krůtí sekaná

Plněná krůtí sekaná

34 hlasů
1h a 25min 535 kJ 170 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Wok s kuřecím masem

14 hlasů
35min 773kJ 80 Kč

Velmi jednoduchá minutka z kuřecího masa.

Krůtí maso zapečené s jablky

9 hlasů
1h a 10min 864kJ 140 Kč

Zapečené mleté krůtí maso s těstovinou a jablky.

Poradny

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více