Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejhorší svačinky pro vašeho školáka: Bagety, džusy a koláče

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

07.10.2019 | Děti a rodina

Není třeba nic předstírat – pohodový režim prázdnin je skoro u konce, a tak je čas připravovat své ratolesti, ale i sebe na skutečnost, že se blíží škola. Přemýšleli jste už o tom, jaké svačiny svému malému školákovi zabalit? My vám poradíme, které z pomyslného seznamu vyřadit.

Takže jaká jídla jsou pro děti do školy naprosto nevhodná?

Bagety z obchodu/automatu

Bílá houska, majonézový dresing a nějaká náplň. Spousta prázdných kalorií, které nemají žádnou další nutriční hodnotu. Jen přispívají k dětské obezitě, navíc některé konzervanty a další chemikálie v takovýchto potravinách přispívají u dětí k poruchám soustředění.

Chipsy

Které dítě by nemělo rádo smažené bramborové lupínky! Ale dávat byste mu je neměli. Jsou plné kalorií a obsahují spoustu soli, která dětskému (a ostatně ani dospělému) organismu v žádném případě neprospívá.

Bílý rohlík/bílá houska

Zkuste dítě naučit na svačiny z celozrnného pečiva. Dodáte jim vlákninu a také některé minerály a vitaminy. Bílé pečivo jim nijak neprospěje.

Sladké limonády

Obsahují tolik cukru, že byste klidně mohli dítěti přibalit celou cukřenku a mělo by to stejný efekt. Prázdné kalorie, které přispívají k rozmachu dětské obezity, to jsou limonády. A pokud si myslíte, že jsou řešením jejich light verze (tedy limonády bez cukru), mýlíte se. Některé vědecké studie naznačují, že sladidla, jež se v nich nacházejí, jsou pro dětský organismus snad ještě škodlivější.

Džusy

Džus je z ovoce a ovoce je zdravé, nebo ne? Bohužel většina „džusíků“ pro děti obsahuje poměrně malé procento ovocné složky, zato spoustu přidaného cukru. Ovšem ani 100% ovocné šťávy nejsou řešením – jednak i ony jsou sladké, jednak mohou dítěti podráždit žaludek.

Koláče a buchty

Sladkosti obecně se jako školní svačiny nehodí. Jsou plné cukru, tuku, zkrátka představují porci kalorií, kterou dětský organismus nevyužije, a tak ji pěkně uloží do tukových zásob…

Pořád to samé

Pokud chcete, aby dítě svačinu opravdu snědlo, buďte kreativní a nedávejte mu s sebou stejné jídlo pět dnů v týdnu. Nejenže tím předejdete překvapením v podobě zapomenuté svačiny z minulého týdne na dně batohu, ale poskytnete svému potomkovi všechny živiny, jež potřebuje.

Hurá do školy po pořádné snídani. Jak poznat kvalitní sur...

Minutka z kuřecího masa s houbami

Minutka z kuřecího masa s houbami

9 hlasů
50min 335 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Guláš z drůbežích žaludků

9 hlasů
1h a 5min 408kJ 70 Kč

Jednoduchý recept na guláš.

Kuřecí vývar s kukuřicí

12 hlasů
30min 384kJ 75 Kč

Skvělý kuřecí vývar s kukuřicí, hráškem a jarní cibulk...

Poradny

Upadla jsem na chodníku, jak získat odškodnění?

Dobrý den,Váš dotaz je spíše právního charakteru a já bohužel nejsem právník, ale "jen" sociální ... Více

Po roce od konce RD jdu na mateřskou, dostanu PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více