Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co zásadního si nese muž do života ze vztahu s matkou?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

21. 12. 2016 | Děti a rodina

SERIÁL (NE)GRAMOTNÝ RODIČ: Vztah mámy a syna je zásadní v tom, že nastavuje muže do jejich života a připravuje je nejen na vnímání žen obecně, ale především na vnímání své budoucí životní partnerky.

Co se syn především učí?

Vztah k ženě

Naši synové se učí, jak se k ženě chovat. Jejich vnitřní nastavení vztahu k ženě se formuje podle toho, co doma vidí a prožívají. Jak se otec nebo partner chová k mamince. Jak o ní mluví, jak s ní komunikuje a přistupuje k ní. Jak jí věnuje pozornost a projevuje lásku.

Dále se vztah k ženě u našich synů také nastavuje podle toho, jak s nimi mluvíme a jednáme my, jejich matky. Pokud se tedy snažíme stále z pozice autority a moci rozkazovat, nerespektujeme jejich názor a nenecháme si od nich třeba poradit a pomoci, zásadně se deformuje jejich sebehodnota a sebevědomí.

Je možné krásně vidět kopírování generačních vzorců. Když je žena dominantní a rozhoduje v rodině, tak si obvykle její syn jednou opět najde dominantní partnerku a nebude schopný říct doma vlastní názor.

Vnímání hodnoty ženy

Jak se maminka chová k sobě, jak o sebe pečuje, zda si sama dopřává odpočinek, dobrou kávu, dezert anebo si koupí i sama něco na sebe. To vše jsou důležité momenty, které děti vnímají. Učí se z nich právě hodnotu ženy.

Pokud na sobě maminky šetří, vše dávají dětem, samy dojídají zbytky v restauraci, co děti nechají, a neobjednají si ani vlastní porci, je pak žena vnímána jako méně hodnotná a nedůležitá.

Je také dobré, aby žena rozvíjela své další role. Aby ji syn viděl jít s partnerem tančit, s kamarádkou do kina nebo i samotnou na hodinu jógy. Protože pak v budoucnu dokáže přirozeně podpořit svoji ženu také v různých rolích a nebude od ní očekávat, že bude doma celý den v zástěře a pobíhat jen kolem dětí.

Společně trávený čas

Energie mámy-ženy je jiná než energie táty-muže. Tudíž je důležité trávit čas se svými syny i samostatně. Pokud nemáte přímo společné třeba sportovní aktivity, určitě se shodnete na kině nebo cukrárně. Společné zastavení, povídání a sdílení dává příležitost být jenom jeden pro druhého. Takové chvíle se zapisují hluboko do podvědomí našich synů a ti pak jednou budou rádi a přirozeně trávit čas se svými partnerkami i společnými aktivitami v rámci pěstování partnerské zahrádky.

Tento termín používám ve své knížce (Ne)Gramotný rodič právě v kapitole, která se věnuje partnerství. Protože kvalitní partnerství je základem kvalitního rodičovství, a když dokážeme být se svými syny i kvalitním parťákem, tak jednou náš syn zvládne svůj vlastní život se svojí ženou na výbornou a bude skvělým rodičem.

Jaký vztah má maminka se svým synem, je zárodek, zda z něj vyroste zdravě sebevědomý a samostatný muž, který bude znát svoji hodnotu a hodnotu své ženy, nebo „mamánek”, podpantoflák nebo ještě jinak zdeformovaná podoba skutečně pravého muže. Je na rodičích, jakého muže připraví do života. Je na maminkách, jak připraví svého syna pro kvalitní, rovnocenné a harmonické partnerství.

Jak konkrétně neselhat jako rodič a připravit tak z vašich dětí do života zdravě sebevědomé dospělé, se dozvíte v mé knize (Ne)Gramotný rodič, která vám ukáže cestu.

Máte doma puberťáka? Pak jistě znáte tyhle hlášky

Zapečené brambory

Zapečené brambory

11 hlasů
55min 667 kJ 115 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ředkvičková polévka

11 hlasů
40min 228kJ 90 Kč

Recept na dobrou, netradiční polévkuz ředkviček.

Pizza s černými olivami

12 hlasů
1h a 45min 767kJ 95 Kč

Co může být tedy lepší, než si připravit chutné dobrot...

Poradny

Za jakých podmínek mohu synovi zrušit trvalý pobyt?

Dobrý den, Jitko,co se týče zrušení trvalého pobytu, trvalý pobyt může zrušit majitel nemovitosti... Více

Za jak dlouho po nástupu do práce dostanu nemocenskou?

Dobrý den, Bobe,nárok na nemocenské dávky vzniká současně se vznikem pracovního poměru, takže můž... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi ve vás probudí soutěživého ducha. Ukážete proto okolí, že když chcete, umíte ze sebe dostat to nejlepší. Bude to velice důležité, a to především pro vás samotné. Upevníte tak své sebevědomí a důvěru ve své schopnosti. M&aa...

Více