Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co zásadního si nese muž do života ze vztahu s matkou?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

21.12.2016 | Děti a rodina

SERIÁL (NE)GRAMOTNÝ RODIČ: Vztah mámy a syna je zásadní v tom, že nastavuje muže do jejich života a připravuje je nejen na vnímání žen obecně, ale především na vnímání své budoucí životní partnerky.

Co se syn především učí?

Vztah k ženě

Naši synové se učí, jak se k ženě chovat. Jejich vnitřní nastavení vztahu k ženě se formuje podle toho, co doma vidí a prožívají. Jak se otec nebo partner chová k mamince. Jak o ní mluví, jak s ní komunikuje a přistupuje k ní. Jak jí věnuje pozornost a projevuje lásku.

Dále se vztah k ženě u našich synů také nastavuje podle toho, jak s nimi mluvíme a jednáme my, jejich matky. Pokud se tedy snažíme stále z pozice autority a moci rozkazovat, nerespektujeme jejich názor a nenecháme si od nich třeba poradit a pomoci, zásadně se deformuje jejich sebehodnota a sebevědomí.

Je možné krásně vidět kopírování generačních vzorců. Když je žena dominantní a rozhoduje v rodině, tak si obvykle její syn jednou opět najde dominantní partnerku a nebude schopný říct doma vlastní názor.

Vnímání hodnoty ženy

Jak se maminka chová k sobě, jak o sebe pečuje, zda si sama dopřává odpočinek, dobrou kávu, dezert anebo si koupí i sama něco na sebe. To vše jsou důležité momenty, které děti vnímají. Učí se z nich právě hodnotu ženy.

Pokud na sobě maminky šetří, vše dávají dětem, samy dojídají zbytky v restauraci, co děti nechají, a neobjednají si ani vlastní porci, je pak žena vnímána jako méně hodnotná a nedůležitá.

Je také dobré, aby žena rozvíjela své další role. Aby ji syn viděl jít s partnerem tančit, s kamarádkou do kina nebo i samotnou na hodinu jógy. Protože pak v budoucnu dokáže přirozeně podpořit svoji ženu také v různých rolích a nebude od ní očekávat, že bude doma celý den v zástěře a pobíhat jen kolem dětí.

Společně trávený čas

Energie mámy-ženy je jiná než energie táty-muže. Tudíž je důležité trávit čas se svými syny i samostatně. Pokud nemáte přímo společné třeba sportovní aktivity, určitě se shodnete na kině nebo cukrárně. Společné zastavení, povídání a sdílení dává příležitost být jenom jeden pro druhého. Takové chvíle se zapisují hluboko do podvědomí našich synů a ti pak jednou budou rádi a přirozeně trávit čas se svými partnerkami i společnými aktivitami v rámci pěstování partnerské zahrádky.

Tento termín používám ve své knížce (Ne)Gramotný rodič právě v kapitole, která se věnuje partnerství. Protože kvalitní partnerství je základem kvalitního rodičovství, a když dokážeme být se svými syny i kvalitním parťákem, tak jednou náš syn zvládne svůj vlastní život se svojí ženou na výbornou a bude skvělým rodičem.

Jaký vztah má maminka se svým synem, je zárodek, zda z něj vyroste zdravě sebevědomý a samostatný muž, který bude znát svoji hodnotu a hodnotu své ženy, nebo „mamánek”, podpantoflák nebo ještě jinak zdeformovaná podoba skutečně pravého muže. Je na rodičích, jakého muže připraví do života. Je na maminkách, jak připraví svého syna pro kvalitní, rovnocenné a harmonické partnerství.

Jak konkrétně neselhat jako rodič a připravit tak z vašich dětí do života zdravě sebevědomé dospělé, se dozvíte v mé knize (Ne)Gramotný rodič, která vám ukáže cestu.

Z dětí vychováváme bezohledné sobce

Křupavé kuřecí paličky

Křupavé kuřecí paličky

7 hlasů
1h a 20min 654 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Okurková polévka s mátou

10 hlasů
30min 224kJ 60 Kč

Studená okurková krémová polévka.

Polévka z bílých fazolí

24 hlasů
35min 440kJ 75 Kč

Polévka z konzervovaných fazolí.

Poradny

Mám uvést vratku daně jako příjem při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle § 5 odst. 2 zákona o státní sociální podpoře, který upravuje nárok na přídavky na... Více

Jsem na DPP bez nemocenské, jak to bude s pojištěním?

Dobrý den, dohoda o provedení práce (DPP) zakládá účast na zdravotním, sociálním a nemocenském po... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro zrozence ve znamení Berana začíná tento týden období relativního klidu. Platit to bude především pro prvních několik dní, kdy si budete užívat všeobecné pohody. Tu vám ovšem krátce naruší víkend, jenž přinese n...

Více