Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak stmelit vlastní rodinu. Tyhle rady fungují

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

17.08.2017 | Děti a rodina

Také máte poslední dobou pocit, že vaše rodina funguje tak nějak odděleně? Že si každý žijete po svém, vedle sebe, ale jen málokdy opravdu spolu? Pak je načase zkusit dát všechny členy pěkně dohromady. Jak?

Vy jste s partnerem/partnerkou až do večera v práci, případně na rodičovské „dovolené“, děti chodí do školy nebo věčně vysedávají u mobilu či počítače… Ale kde jsou nějaké společné aktivity? S hektičností dnešní doby jich bohužel stále více ubývá. A to je velká škoda. Děti za chvíli vyrostou, vylétnou z hnízda… A vy si uvědomíte, že společných chvil bylo poskrovnu. Tak to změňte! Třeba hned zítra.

Pryč ze čtyř stěn

Nejjednodušší způsob, jak vytrhnout rodinu z rutiny běžného života, je samozřejmě vyrazit někam ven. Proč nevyužít soboty k rodinným výletům, ale třeba také jen ke společné procházce po městě, do nedalekého lesa, k návštěvě kina, galerie, interaktivní výstavy, muzea… Příležitostí je spousta. I kdybyste měli být pryč z domu jen dvě hodinky, budou to dvě hodinky, které strávíte ve své společnosti. A to se počítá. Jen mějte na paměti, že je nutné onu venkovní aktivitu přizpůsobit věku a také zájmům a schopnostem dítěte. Bavit se musejí všichni zúčastnění!

Něco nového pro všechny

Můžete jít v plánovaných rodinných aktivitách ještě dál a zkusit nějakou, během níž se všichni něco nového naučíte nebo si něco neobvyklého vyzkoušíte. Co třeba okusit jízdu na koni, výrobu keramiky či jiné tvoření, výlet na koloběžkách, rodinný kurz vaření… Možností je spousta, stačí zapátrat na internetu, co se ve vašem kraji nabízí za zajímavosti.

Společné lenošení

Ruku na srdce – jak u vás vypadá typický víkendový den? Že jeho velkou část trávíte resty, které jste nestihli vyřešit přes týden, a také úklidem? A takhle to občas celé pojmout jinak! Naordinujte si celá rodina pořádné lenošení. Snídaně do postele (všichni se do té vaší určitě vejdou), válení se, předčítání si, koukání na pohádky, vážné i nevážné rozhovory (hlavně tedy ty nevážné), pak oběd v nejbližší restauraci a nějaké to další rozmazlování. Zapomeňte na povinnosti, prostě spolu „polenošte“.

Koníčky našeho dětství

Generace dnešních rodičů rozhodně neprožila dětství ve společnosti počítačů či mobilních telefonů, ale většina z nás také neměla neomezený přístup k televizi apod. Co jsme tedy dělali? Dobrá otázka, kterou se vyplatí si položit. Zapátrejte v paměti a zkuste si vybavit oblíbenou činnost z dětství, kterou vaše děti tak úplně neznají. A pak se do ní společně pusťte! Chodili jste na ryby? Sbírali nejrůznější kartičky, hráli šachy, vytvářeli z krabic domečky pro panenky či lepili modely letadýlek? Zkrátka ukažte vlastním potomkům kousek svého dětství. Uvidíte, že si na nějaké moderní technologie ani nevzpomenou.

Naše rodinné tradice

Když se řekne tradice, člověk si vybaví velké svátky jako Vánoce nebo Velikonoce a kapra k večeři nebo barvení vajíček. Ale co takhle vymyslet nějaké vlastní tradice, které bude vaše rodina dodržovat? Třeba že na začátek nebo konec školního roku uspořádáte malou rodinnou oslavu, že uprostřed léta sezvete všechny příbuzné (nebo alespoň ty vybrané) a přátele a uspořádáte velkou grilovací party, že při každém výletě se celá rodina vyfotíte na nějakém pamětihodném místě, že na dovolené vždycky ochutnáte alespoň jednu místní specialitu… Možností je spousta. A uvidíte, že i po letech na tyhle malé tradice budete vy i vaše děti vzpomínat s úsměvem!

Malé prohřešky, které z nás rozhodně nedělají špatnou mámu

Králík na česneku

Králík na česneku

6 hlasů
1h a 35min 611 kJ 210 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Hubnutí s proteinovou dietou Prodietix

TESTOVÁNÍ: Hubnutí s proteinovou dietou Prodietix

TESTOVÁNÍ: Limitovaná kolekce Fialka od Manufaktury

TESTOVÁNÍ: Limitovaná kolekce Fialka od Manufak...

TESTOVÁNÍ: Celokovová stolní sešívačka a děrovačka Leitz

TESTOVÁNÍ: Celokovová stolní sešívačka a děrova...

TESTOVÁNÍ: Mop Vileda Ultramat Turbo

TESTOVÁNÍ: Mop Vileda Ultramat Turbo

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak vypadá svět bez stížností

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Jak vypadá svět bez stížností

TESTOVÁNÍ: 100% ovocná pyré Ovocňák pro děti

TESTOVÁNÍ: 100% ovocná pyré Ovocňák pro děti

Tip na oběd

Kachna v rybízové omáčce

9 hlasů
3h a 0min 647kJ 220 Kč

Kachna na sváteční stůl.

Tofu salát

22 hlasů
1h a 15min 399kJ 70 Kč

Salát se sýrem tofu a zeleninou.

Poradny

Jak se péče o dítě bez pobírání RP počítá na důchod?

Dobrý den, Marcelo, doba péče o dítě do čtyř let věku se Vám započítává jako tzv. náhradní doba ... Více

Mohu být hned po RD v PN a jak vysoká bude nemocenská?

Dobrý den, nárok na nemocenské dávky Vám vzniká bezprostředně po ukončení rodičovské dovolené, t... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Peníze, na které čekáte už nějakou dobu, jsou na cestě! Vydržte a uvidíte, že se vaše finanční situace brzo markantně zlepší. Naštěstí moc dobře víte, že to není signálem k většímu utrácení, a peníze chytře investujete do...

Více