Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Aromaterapie je vhodná i pro děti. V čem jim může pomoci

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

24.09.2017 | Děti a rodina

Stesky po premiérovém nástupu do školky, zažívací potíže, poruchy soustředění, hyperaktivita, a dokonce i obavy z budoucích událostí. Ano, tohle všechno se dá vyřešit vůní! Kdy je pro děti příhodný kopr a v jakých situacích se osvědčí levandule, heřmánek a mandarinka?

Aromaterapie byla populární už v dobách dávné historie, ovšem moderní populace ji začala naplno využívat až v posledních desetiletích. Tento alternativní druh medicíny dokáže změnit náladu, zahnat chmury, uklidnit mysl, navodit ospalost, nebo pomoci při léčbě zdravotních obtíží – a to nejen vám, ale i vašim dětem. Jaká trápení jim díky esenciálním olejům můžete zmírnit?

Na bolavé bříško platí kopr

Zažívací potíže, koliky a podobné neduhy nejsou u miminek nic mimořádného. Jestli se s něčím takovým právě potýkáte, a máte za sebou pár bezesných nocí, zkuste do místnosti, kde ratolest spí, umístit aroma difuzér. Do něj pak kápněte jednu kapku koprového esenciálního oleje, který příznivě působí na trávicí trakt. Možná ho oceníte i vy, neboť podporuje i tvorbu mateřského mléka.

Pro školáčky je vhodná levandule

Začátek školního roku je tady a mnoho dětí poprvé nastoupilo do školky nebo školy. Jenže totální změna dosavadního režimu, nové zážitky i tváře, k tomu stesk po rodičích – ne každý školkáček to nese právě statečně. Víte přesně, o čem je řeč? Pokud vám už docházejí nápady na přesvědčovací manévry, zkuste ovonět plyšáka, nebo kapesník vaší ratolesti levandulovým olejem. I jeho nepatrné množství uklidňuje mysl a přispívá k duševní pohodě.

Mamánkům pomůže vanilka s mandarinkou

Děti, které jsou hodně fixované na rodiče, mohou jejich objetí a stálý kontakt mnohdy postrádat. Pro takové je tu ale výborná pečující směs, která zažene smutky a přinese dobrou náladu. Skládá se z 2 dílů mandarinkového, 2 dílů vanilkového a 1 dílu levandulového oleje. Stačí 5 kapek nakapat do aromalampy a nechat 15 minut působit. Klidně každé ráno, než odejdete do práce!

Obavy a strach odplaví borovicová koupel

Je vaše dítko vystrašené z toho, co ho v následujících dnech čeká? Napusťte mu vanu a připravte směs, která všechny obavy zažene jako mávnutím kouzelného proutku. Jak to vypadá v praxi? 2 díly bergamotu a 1 díl borovice. Tento „uklidňovač“ vmíchejte do polévkové lžíce smetany (lze využít i plnotučné mléko) a přidejte do koupele.

Poruchy soustřední vyřeší heřmánek s levandulí

Máte doma hyperaktivní dítě, co chvíli nepostojí a má problém se soustředit? I takového čiperu nažeňte do koupelny a připravte mu vanu. Do vody nezapomeňte přidat 20 kapek mandarinky, 10 kapek levandule a stejné množství heřmánku. Nutno dodat, že směs byste měli stejně jako v přechozím případě nejprve rozmíchat v mléce.

Internetovou šikana nabírá na intenzitě

Salát se zeleninou

Salát se zeleninou

8 hlasů
50min 346 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřová panenka s rozmarýnem

9 hlasů
55min 836kJ 130 Kč

Marinovaná vepřová panenka s chutí rozmarýnu, skvělý n...

Brambory s tvarohem

12 hlasů
1h a 10min 449kJ 60 Kč

Pečené brambory s křenovým tvarohem.

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více