Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Ty nejlepší hry pro dlouhé cesty autem. Zabavte děti bez mobilu

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

24.02.2018 | Děti a rodina

Dlouhé cesty autem, například na hory nebo k moři (ale občas stačí i hodinová jízda na chatu), se s malými dětmi může proměnit v jeden velký blázinec. Děti se v autě nudí, cesta se jim zdá dlouhá… Není divu, že mnoho rodičů raději půjčí potomkům mobil nebo tablet, jen aby se zabavili.

Zkuste si ale zavzpomínat, jak jsme v autě či autobuse a vlaku cestovali my, když jsme byli malí. Žádná chytrá elektronika neexistovala, a tak nás rodiče bavili nejrůznějšími hrami. Které budou bavit i vaše dítka?

Všechno lítá, co peří má

Pamatujete na svá školková léta, kdy jste tuhle hru hráli? Princip je jednoduchý. Nejprve řeknete frázi „všechno lítá, co peří má“ a poté přidáte předmět, zvíře apod., které buď umí létat, nebo ne. Tak třeba: „Všechno lítá, co peří má. Vrabec!“ Děti mají za úkol rychle rozhodnout, jestli daná věc či živočich opravdu lítá, a pokud si myslí, že ano, zvednout ruce. Pokud však zvednou ruce na „cihlu“ nebo „žirafu“, mají trestný bod. Tahle hra se hodí pro ty nejmenší děti, ty školou povinné bavit nebude.

Kdo první uvidí…

Můžete také hrát jednoduchou hru, kdy vám děti budou muset hlásit, když uvidí předem stanovenou věc v krajině (stoh, věž kostela, srnku apod., člověka v modrém oblečení, podle toho, kudy jedete, a jak jsou děti staré). Bod samozřejmě získává ten, kdo vidí dohodnutý předmět jako první.

Slovní fotbal

Kdo by jako dítě nehrál starý dobrý slovní fotbal! Ten, kdo „vykopává“, řekne libovolné slovo, člověk po něm musí vymyslet další slovo, jež však začíná na poslední písmeno toho předchozího. Pokud tedy začnete slovem „auto“, další hráč musí říct slovo na písmeno o, třeba „okno“. A tak dál, dokud někdo nebude moci vymyslet žádné slovo. Větší děti a dospělí mohou hledat slova na poslední dvě písmena předchozího (např. „auto“ – „topůrko“ – „kolo“ atd.).

Koho si myslím?

Větší děti také bude bavit hra, kdy si jeden z posádky auta bude myslet nějakou známou – historickou nebo žijící – osobnost a ostatní hráči se na ni budou snažit přijít tím, že mu budou klást různé otázky. Ovšem pozor, odpovědi na ně mohou znít jen „ano“ nebo „ne“. („Jsi žena/muž?“ apod.). Bod získává ten, kdo tajemnou osobnost uhádne.

Co bys radši?

Pokud máte dost odvahy, můžete zkusit se svými potomky hrát hru, při které vám dají na výběr ze dvou nikterak příjemných možností. A vy si samozřejmě musíte jednu vybrat. Tak například: „Snědl bys radši slimáka, nebo leklou rybu?“ Tahle hra nemá vítěze, ale děti, které jsou tak trochu škodolibé (zvláště, když mohou popíchnout své rodiče), určitě zabaví.

Učení probíhá nejúčinněji, když je nový úkol o patnáct pr...

  Rajčatový salát se šalotkou

Rajčatový salát se šalotkou

0 hlasů
20min 274 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zelný salát se sušenými meruňkami

6 hlasů
30min 575kJ 35 Kč

Lehký salát z bílého zelí s meruňkami.

Mořský vlk s restovanou zeleninou

0 hlasů
1h a 20min 370kJ 390 Kč

Bílé a jemné maso mořského vlka s pestrou zeleninou a něk...

Poradny

Mám jako OSVČ nárok na dávky a příspěvek od ÚP?

Dobrý den, Makito,během pobírání rodičovského příspěvku můžete podnikat jako OSVČ s vedlejší činn... Více

Na jaké dávky mám nárok před nástupem na PPM?

Dobrý den,pokud dojde k ukončení pracovního poměru ve zkušební době, máte do doby nástupu na mate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více