Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Způsoby, kterými originálně oznámíte, že jste těhotná

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

13. 6. 2018 | Děti a rodina

Snažíte se už delší dobu o miminko a konečně je to tu! Můžete to oznámit jako hotovou věc nebo zbytek rodiny pořádně překvapit. Poradíme vám jak oznámit, že nový člen rodiny je na cestě, aby na tento okamžik nikdo nezapomněl.

Miláčku, bude z tebe tatínek

Nejjednodušší způsob je koupit dárkovou krabičku a do ní vložit těhotenský test nebo třeba malé botičky. Úplně originální to není, ale je to přece jen elegantnější, než křičet na manžela z koupelny.

Chcete něco originálnějšího? Štětečkovým korektorem („bělítkem“ na papír) si na podrážky napište třeba termín porodu nebo vzkaz, jakým chcete manželovi příchod miminka oznámit. Posaďte se s manželem na nějaké pěkné místo a požádejte někoho, aby vás vyfotil. Dbejte při tom na to, aby na fotografii byly vidět podrážky vašich bot, na kterých je nápis.

Můžete také vytvořit koláž z fotografií z ultrazvuku, pozitivního těhotenského testu, připište pár slov, vložte do rámečku a pověste někde v domě. Schválně, za jak dlouho si tatínek všimne?

A ještě jednou pořádné překvápko. Napište partnerovi nákupní seznam a předejte mu ho jako obvykle. V obchodě se asi bude divit, až uvidí, že místo rohlíků a uheráku je na papírku baby karotka, dětské piškoty, dětská krupice, přesnídávka, vlhčené ubrousky atd. Dojde mu to?

Babičky, dědečkové, připravte se

Budoucím prarodičům můžete napovědět například dětskou knihou s věnováním: „Abyste měli co číst vašim vnoučátkům.“ Nebo je obdarujte hrnečky s nápisem „babička“ a „dědeček“.

Předchozí způsob je příliš konvenční? Věnujte rodině poukázku na vnoučátko. Vyrobte kartičku s tímto nápisem, doplňte datum, kdy bude možné poukázku uplatnit a v obálce ji předejte rodičům.

Až půjdete k rodičům na oběd, nechte mamince nebo tchýni uvázat kytici a přivažte k ní dudlík. Pokud už znáte i pohlaví miminka, můžete ji barevně vyladit do modré či růžové.

I přátelé chtějí znát tajemství

Pozvěte kamarády k vám domů třeba na společné grilování. Až přijde vhodná doba, navrhněte, že se společně vyfotíte. Nachystejte foťák, ale místo samospouště nastavte nahrávání videa. Nic přátelům neříkejte, jde o to, abyste měli reakce natočené, aniž by to tušili. Postavte se zpátky k nim a zakřičte „A všichni! Tři! Dva! Jedna! Jsem těhotná!“. Budete mít krásnou vzpomínku.

Pokud nechcete uspořádat žádnou oficiální akci, prostě rozpošlete mailem fotku, na které bude cokoli, co připomíná příchod děťátka. Dětské drobnosti rozložené na diáři, dvě velké a jedna malá židlička vedle sebe apod. a čekejte, zda se dovtípí.

Děti používají více zubní pasty, než je nutné

Salát z čínského zelí

Salát z čínského zelí

14 hlasů
20min 516 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborový krém s cibulí

13 hlasů
50min 252kJ 80 Kč

bramborová polévka s cibulí a sýrem

Filety z kapra na grilu

15 hlasů
40min 581kJ 110 Kč

Kapr s tymiánem a petrželkou.

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Berany čeká takový poklidný letní týden. Ne že by na vás hvězdy nechystaly nějaký ten stres (především se to týká práce – občas rádi necháváte věci na poslední chvíli, ovšem tím ubližujete nejen sami sobě, al...

Více