Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

ROFL, LOL, WTF, OMG… Pochopte zkratky našich puberťáků

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.09.2018 | Děti a rodina

Taky vám vaše děti píšou do textovek zkratky, o kterých nemáte ani tušení, co vlastně znamenají? Pokusíme se vám vysvětlit význam těch nejčastějších.

LOL

Tohle je asi jedna z nejvíce používaných zkratek. Jedná se o začáteční písmena věty „Laughing Out Loud“, která ve volném překladu znamená „směju se, až se za břicho popadám“ a používá se k vyjádření pobavení.

ROFL

Tato zkratka má obdobný význam jako LOL. Zde se jedná o začáteční písmena věty „Rolling On the Floor Laughing“, neboli „válím se po podlaze smíchy“.

WTF

Se zkratkou WTF se můžete setkat velmi často. Jde o zkráceninu věty „What The Fuck?“, což bychom mohli slušně přeložit jako „co to, sakra… ?“ Slouží k vyjádření údivu až odporu, a pokud se s nimi setkáváte zejména v esemeskách od vašich dětí, gratulujeme, jste v jejich očích skuteční zoufalci, kteří ničemu nerozumějí.

OMG

Tady je to jednoduché. Jde o zkratku věty „Oh My God“, neboli „ach, můj Bože“.

BTW

BTW je zkratka z anglického „by the way“, což česky znamená „mimochodem“. Případně to také může být i akronym pro anglické „between“, česky „mezi“.

XOXO

Zkratka označovaná jako „Hugs and kisses“, neboli „objímám a líbám“. Křížky zde označují polibky a písmeno „O“ zase objetí. Používá se k vyjádření lásky či dobrého přátelství.

TLDR

Pokud byste dostali bezvadný nápad napsat vašim dětem mail z dovolené nebo seznam úkolů, které mají udělat a setkali se s odpovědí „TLDR“, můžete si být jistí, že se s úspěchem nesetkáte. Zkratka znamená „Too Long Didn't Read“ neboli „příliš dlouhé, nečetl jsem to“. Smůla.

NJN

Mezi teenagery nejsou v oblibě jen anglické zkratky, máme i několik svých. Patří mezi ně i „NJN“, která znamená „no jo, no.“

O5

Další zkratka české tvorby. Předpokládáme, že jste na ni přišli již po přečtení jejího názvu. Zkratka „O5“ znamená jednoduše „opět“. Působivé, že?

MMNT

Když už si musí dnešní mládež zkracovat i pouhé jedno slovo, je to opravdu vrchol. I s takovými zkratkami se ale můžete často setkat. „MMNT“ znamená „moment“.

Darování vajíček pomůže neplodným párům. Co se o něm vypl...

Plátky svíčkové s mangoldem

Plátky svíčkové s mangoldem

10 hlasů
60min 668 kJ 220 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Květákový krém

12 hlasů
35min 249kJ 60 Kč

Jednoduchá krémová květáková polévka.

Filé s pomerančem

8 hlasů
45min 341kJ 110 Kč

rybí filé s pomerančovou omáčkou

Poradny

existuje prevence hemoroidů?

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Máte pravdu, že změny na žilním systému mají svoje genetické rizi... Více

Pobírám RP a pracuji na HPP, mám nárok na ošetřovné?

Dobrý den,kdybyste pouze pobírala RP bez toho, abyste pracovala pro Vašeho původního zaměstnavate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více