Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

ROFL, LOL, WTF, OMG… Pochopte zkratky našich puberťáků

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.09.2018 | Děti a rodina

Taky vám vaše děti píšou do textovek zkratky, o kterých nemáte ani tušení, co vlastně znamenají? Pokusíme se vám vysvětlit význam těch nejčastějších.

LOL

Tohle je asi jedna z nejvíce používaných zkratek. Jedná se o začáteční písmena věty „Laughing Out Loud“, která ve volném překladu znamená „směju se, až se za břicho popadám“ a používá se k vyjádření pobavení.

ROFL

Tato zkratka má obdobný význam jako LOL. Zde se jedná o začáteční písmena věty „Rolling On the Floor Laughing“, neboli „válím se po podlaze smíchy“.

WTF

Se zkratkou WTF se můžete setkat velmi často. Jde o zkráceninu věty „What The Fuck?“, což bychom mohli slušně přeložit jako „co to, sakra… ?“ Slouží k vyjádření údivu až odporu, a pokud se s nimi setkáváte zejména v esemeskách od vašich dětí, gratulujeme, jste v jejich očích skuteční zoufalci, kteří ničemu nerozumějí.

OMG

Tady je to jednoduché. Jde o zkratku věty „Oh My God“, neboli „ach, můj Bože“.

BTW

BTW je zkratka z anglického „by the way“, což česky znamená „mimochodem“. Případně to také může být i akronym pro anglické „between“, česky „mezi“.

XOXO

Zkratka označovaná jako „Hugs and kisses“, neboli „objímám a líbám“. Křížky zde označují polibky a písmeno „O“ zase objetí. Používá se k vyjádření lásky či dobrého přátelství.

TLDR

Pokud byste dostali bezvadný nápad napsat vašim dětem mail z dovolené nebo seznam úkolů, které mají udělat a setkali se s odpovědí „TLDR“, můžete si být jistí, že se s úspěchem nesetkáte. Zkratka znamená „Too Long Didn't Read“ neboli „příliš dlouhé, nečetl jsem to“. Smůla.

NJN

Mezi teenagery nejsou v oblibě jen anglické zkratky, máme i několik svých. Patří mezi ně i „NJN“, která znamená „no jo, no.“

O5

Další zkratka české tvorby. Předpokládáme, že jste na ni přišli již po přečtení jejího názvu. Zkratka „O5“ znamená jednoduše „opět“. Působivé, že?

MMNT

Když už si musí dnešní mládež zkracovat i pouhé jedno slovo, je to opravdu vrchol. I s takovými zkratkami se ale můžete často setkat. „MMNT“ znamená „moment“.

Riziko předčasného porodu výrazně zvyšuje bisfenol A

Vepřové závitky s křenem

Vepřové závitky s křenem

9 hlasů
1h a 10min 1279 kJ 175 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Ryba se zelenou paprikou

10 hlasů
1h a 5min 283kJ 165 Kč

Dietní příprava ryby se zelenou paprikou.

Hovězí plátek se zelím

11 hlasů
1h a 45min 608kJ 180 Kč

Na černém pivu dušené plátky hovězího masa s dušeným z...

Poradny

Z čeho se mi vypočítá nemocenská po RD?

Dobrý den,pokud jste na nemocenskou nastoupila až po ukončení rodičovské dovolené, měla byste mít... Více

Kdy mám dát výpověď v práci?

Dobrý den, Jano,ve Vašem původním dotazu jsem se přehlédla v datu, myslela jsem si, že Vašemu dít... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vaše odvaha a nadšení budou až zarážející! Okolí vás bude hluboce obdivovat, ovšem zamyslete se, zda není na místě trochu přibrzdit. Vaše odhodlání vás může dovézt sice daleko, ale ne všechno lze urvat silou. Občas je nutn&eacut...

Více