Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vyběr kočárku: Jak se při koupi nespálit

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

15.03.2019 | Děti a rodina

Výběr kočárku pro vytoužené miminko by měl být radost. V nepřeberné nabídce typů, barev, druhů a cenových kategorií se ale může doslova proměnit v peklo. Něž vyrazíte do obchodu, rozmyslete si, co od kočárku očekáváte. Nejde totiž jen o to, aby vozil miminko z bodu A do bodu B. Měl by být vaší pravou rukou.

Kde bydlíte?

V první řadě se zamyslete, kde se nejčastěji pohybujete. Pokud bydlíte na vesnici, kde nejsou pořádné chodníky, chodíte často do lesa či po polních cestách, oceníte kočárek s pořádnými terénními koly, kvalitním odpružením, které zajistí minimální přenos vibrací na spící miminko. V tomto případě je vhodné sáhnout i po trojkombinacích s vyšší váhou, které při jízdě po nerovných cestách lépe drží stabilitu, méně drncají a kočárek využijete od narození až do doby, kdy dítě bude chodit samo.

Pokud bydlíte ve městě, kde se pohybujete po upravených parcích či chodnících a jezdíte často hromadnou dopravou, přijde vám vhod spíše nějaký lehčí model, který v případě, že nebude nikdo po ruce, unesete do autobusu i sama.

Kdy se miminko narodí?

Výrobci vyrábí čím dál tím menší hluboké korbičky, které sice šetří místo a působí elegantně, ale pokud se vám miminko narodí na podzim, budete potřebovat, aby se vám do korbičky miminko vešlo i v zimě, kdy má na sobě kombinézu a fusak. V případě několikaměsíčního dítěte, které ještě není dost velké na sportovní korbičku, ale hluboká je mu malá, je to celkem problém. Pokud budete rodit v zimě, bez obav sáhněte po kompaktnějším modelu. Na příští zimu už miminko bude ve sportovní korbičce moci jezdit.

Měřte

Nezapomeňte si změřit veškerá místa, do kterých budete potřebovat kočárek uskladnit, ať už je to úzká paneláková předsíň nebo kufr auta. Poté přeměřte kočárek, který jste si vybrali, jak ve složeném, tak v rozloženém stavu. Vybírejte takový, který nebudete muset rozebrat do posledního šroubku, abyste ho mohli do auta naložit. Čím méně úkonů bude třeba provést, tím lépe.

Kolik koleček?

Pokud jste sportovní nadšenci, oceníte spíše tříkolovou verzi, která je velmi snadno ovladatelná, mrštnější a ideální pro rychlejší jízdu třeba na bruslích či při běhání. Čtyři kola však nabízí větší stabilitu a jsou tak vhodnější do složitějšího terénu.

Nový, nebo použitý?

Asi každá maminky by pro své miminko chtěla zbrusu nový kočárek, ne vždy to ale rodinný rozpočet dovolí. Pakliže váháte, zda se vám vyplatí sáhnout hlouběji do kapsy a koupit nový, zůstaňte v klidu. Miminko je malé jen chvilku a co nevidět doroste do sportovní korbičky. Je tedy vcelku dobré pořídit hluboký kočárek z druhé ruky a investovat poté do kvalitnějšího sportovního kočárku, ve kterém dítě stráví delší dobu.

Může být bolest hlavy vašeho dítěte skutečnou migrénou?

Filé na mrkvi

Filé na mrkvi

13 hlasů
1h a 15min 328 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Rizoto s mušlemi a mořskými plody

26 hlasů
40min 539kJ 380 Kč

Kombinace mořských plodů a rizota povýší tradiční pokr...

Vepřové maso s fazolkami

12 hlasů
45min 472kJ 115 Kč

Recept na dietní přípravu masa a zelených fazolek.

Poradny

nejvhodnější doba na očkování proti klíšť. encefalitidě

Dobrý den, očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok. V době, kdy může být již zv... Více

Vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Dobrý den, obě u nás dostupné vakcíny mají porovnatelnou a tedy vysokou účinnost i bezpečnost. Ma... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Blíží se k vám nová láska! Nebojte se rozlousknout nejasnou situaci a udělat rozhodující krok. Obavy z nesprávného rozhodnutí v tomto případě nejsou na místě. Naopak. Proto hodíte pochybnosti za hlavu a necháte se vést svými city. A ne...

Více