Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Máte vnoučata? Tohle nedělejte, pokud nechcete naštvat jejich rodiče

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.04.2019 | Děti a rodina

Většina prarodičů tvrdí, že na výchovu mají vnoučata své rodiče, kdežto babička s dědou jsou na rozmazlování. Bohužel se s tímto názorem naopak neztotožňuje většina rodičů a o to hůř, pokud vás výslovně požádají, abyste dodržovali pravidla, a vy je přesto porušujete.

Co byste neměli nikdy dělat, jestliže chcete zachovat dobré rodinné vztahy?

Výběr hraček? Dvojí kontrola

Jestliže chcete vašemu vnoučeti pořídit nějakou hračku, rozhodně její výběr nejprve konzultujte s rodiči. Máte dojem, že to není podstatné a svému vnoučátku přece můžete přinést, co sami uznáte za vhodné? Jenže zarytý odpůrce násilí nejspíš neocení rachtající samopal v rukou svého dítěte, podobně jako žádný rodič hlasitě houkající hasičské auto uprostřed svého obýváku.

Nenarušujte stravovací návyky!

Jestliže je vaše vnouče zvyklé na určitý typ stravy, založené například na bioproduktech a velkém množství zeleniny, nesnažte se to narušovat. Jednak tím riskujete, že bude prckovi špatně a za druhé ani jeho rodiče vás nepochválí, že jste jejich dítě nacpali ostrým gulášem „se šesti“. To samé platí o bonbonech. Jestliže je dětem jejich rodiče nedávají, nedělejte to ani vy. Ani tajně!

Nesnižujte autoritu rodičů

„Nic si z té trojky nedělej, to tvůj táta když byl malý, nosil samé čtyřky a dvakrát propadl. Ten byl samý průšvih.“ Vyprávíte takto svým vnoučatům? Tak s tím okamžitě přestaňte! Nikdy je nepomlouvejte a snažte se vést děti k přirozenému respektu. Nikdy byste neměli rodiče před dětmi shazovat.

Nepoučujte

Na poučování a moralizování jste měli dost času, dokud jste byli „jen“ rodiči. Z pozice prarodiče už vám podobné věci nikdo tolerovat nebude. Je hezké, že chcete svým potomkům předat zkušenosti, které by mohli uplatnit při výchově těch jejich, jen mnohdy narazíte na rozlišnost názorů. Každý má své metody. Snažte se proto respektovat rozhodnutí rodičů dětí, buďte při ruce, když vás budou potřebovat, ale nevnucujte jim své postupy.

Důvody, proč bychom měli dětem vyprávět pohádky

Losos na zeleném salátě

Losos na zeleném salátě

7 hlasů
50min 904 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí guláš

17 hlasů
1h a 5min 281kJ 170 Kč

Ostřejší guláš z kuřecího masa s rajčaty.

Brambory zapečené s mrkví a pórkem

5 hlasů
2h a 0min 467kJ 135 Kč

Recept na výborné brambory zapečené s mrkví, pórkem, ž...

Poradny

Jak vyplnit příjmy do žádosti o příspěvek na bydlení?

Dobrý den, na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu nebo dom... Více

Může být dcera v DPN stále OSVČ s vedlejší činností?

Dobrý den,pokud Vaše dcera pobírá nemocenské z důvodu těhotenství a porodu a tato dávka jí náleží... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Do velikonočního týdne si ještě ponesete nějakou tu únavu z týdne právě skončeného. V žádném případě ji ale neignorujte, naslouchejte více svému tělu a ve volných chvílích mu dopřejte alespoň nějaký odpočinek. Ne že byste k němu měli b...

Více