Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Máte vnoučata? Tohle nedělejte, pokud nechcete naštvat jejich rodiče

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14. 4. 2019 | Děti a rodina

Většina prarodičů tvrdí, že na výchovu mají vnoučata své rodiče, kdežto babička s dědou jsou na rozmazlování. Bohužel se s tímto názorem naopak neztotožňuje většina rodičů a o to hůř, pokud vás výslovně požádají, abyste dodržovali pravidla, a vy je přesto porušujete.

Co byste neměli nikdy dělat, jestliže chcete zachovat dobré rodinné vztahy?

Výběr hraček? Dvojí kontrola

Jestliže chcete vašemu vnoučeti pořídit nějakou hračku, rozhodně její výběr nejprve konzultujte s rodiči. Máte dojem, že to není podstatné a svému vnoučátku přece můžete přinést, co sami uznáte za vhodné? Jenže zarytý odpůrce násilí nejspíš neocení rachtající samopal v rukou svého dítěte, podobně jako žádný rodič hlasitě houkající hasičské auto uprostřed svého obýváku.

Nenarušujte stravovací návyky!

Jestliže je vaše vnouče zvyklé na určitý typ stravy, založené například na bioproduktech a velkém množství zeleniny, nesnažte se to narušovat. Jednak tím riskujete, že bude prckovi špatně a za druhé ani jeho rodiče vás nepochválí, že jste jejich dítě nacpali ostrým gulášem „se šesti“. To samé platí o bonbonech. Jestliže je dětem jejich rodiče nedávají, nedělejte to ani vy. Ani tajně!

Nesnižujte autoritu rodičů

„Nic si z té trojky nedělej, to tvůj táta když byl malý, nosil samé čtyřky a dvakrát propadl. Ten byl samý průšvih.“ Vyprávíte takto svým vnoučatům? Tak s tím okamžitě přestaňte! Nikdy je nepomlouvejte a snažte se vést děti k přirozenému respektu. Nikdy byste neměli rodiče před dětmi shazovat.

Nepoučujte

Na poučování a moralizování jste měli dost času, dokud jste byli „jen“ rodiči. Z pozice prarodiče už vám podobné věci nikdo tolerovat nebude. Je hezké, že chcete svým potomkům předat zkušenosti, které by mohli uplatnit při výchově těch jejich, jen mnohdy narazíte na rozlišnost názorů. Každý má své metody. Snažte se proto respektovat rozhodnutí rodičů dětí, buďte při ruce, když vás budou potřebovat, ale nevnucujte jim své postupy.

Děti používají více zubní pasty, než je nutné

Salát z čínského zelí

Salát z čínského zelí

14 hlasů
20min 516 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborový krém s cibulí

13 hlasů
50min 252kJ 80 Kč

bramborová polévka s cibulí a sýrem

Filety z kapra na grilu

15 hlasů
40min 581kJ 110 Kč

Kapr s tymiánem a petrželkou.

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Berany čeká takový poklidný letní týden. Ne že by na vás hvězdy nechystaly nějaký ten stres (především se to týká práce – občas rádi necháváte věci na poslední chvíli, ovšem tím ubližujete nejen sami sobě, al...

Více