Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Poprvé ke kadeřníkovi: Připravte se na to hrou

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16.05.2019 | Děti a rodina

Dorostly vašemu děťátku vlásky natolik, že už by to chtělo zásah kadeřníka? Jenže ze zdánlivě banální úpravy dětského účesu se může stát doslova hororový zážitek. Mnoho dětí totiž na cizího člověka s nůžkami v ruce reaguje velmi negativně a dosáhnout požadovaného efektu se může zdát jako nadlidský úkon.

Jak na návštěvu kadeřnictví dítě připravit?

Příprava hrou

Malé děti do jednoho roku většinou žádný zásah kadeřníka nepotřebují. Pokud se vám ale zdá, že už je na čase dát rozčepýřené hlavičce nějakou vkusnější formu, začněte s přípravami nejdříve sami, v pohodlí svého domova.

Hrajte si s dětmi na kadeřníky. Češte se navzájem, vytvářejte účesy, cvakejte kolem hlavičky dítěte plastovými nůžkami a při koupání ho naučte, že namočené vlásky nejsou nic nepříjemného. Půjčte mu do ruky rozprašovač s vodou a nechte jej, aby se s ním seznámilo. Stříkejte okolo a potom sami na sebe. Představte mu veškeré úkony, se kterými se může setkat u kadeřníka dříve, než k němu vyrazíte.

Vybírejte pečlivě

Ve svém okolí se poohlédněte po kadeřnictví, kde mají se stříháním malých dětí zkušenost a jsou na ně vybavena. Ne v každém se totiž najdou předměty vhodné k zabavení malých uličníků nebo chápaví zaměstnanci, kteří budou ochotni vaše dítě následovat s nůžkami v ruce, zatímco malý raubíř bude pobíhat po salonu.

Společná úprava

Pokud víte, že vaše dítě nedůvěřuje cizím lidem a mohl by tak při svěření do péče kadeřníka vzniknout problém, nechte se nejprve ostříhat vy sami. Dohodněte si termín stříhání tak, aby na vás měla kadeřnice dostatek času a na řadu jděte jako první. Nechte se ostříhat před zraky dítěte, aby vidělo, že je to zážitek příjemný a nijak ho neohrozí. Teprve potom přistupte ke stříhání vašeho prcka. Pro jeho větší klid ho můžete po celou dobu držet na klíně a zabavovat ho hračkou nebo obrázkovou knihou.

Netlačte na pilu

Pokud uvedené tipy nezabírají a vaše dítě si odmítá na vlásky nechat jenom sáhnout, nenuťte ho. Dejte mu pár měsíců čas a zkuste to znovu. Není důvod jej zbytečně děsit a trápit něčím z čeho má strach a je mu to nepříjemné. Dejte mu čas.

Pozor na plavecké pomůcky pro děti. Některé mají opačný e...

Okurková polévka

Okurková polévka

10 hlasů
30min 424 kJ 124 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mlété grilované jehněčí

12 hlasů
45min 368kJ 135 Kč

Grilované válečky z jehněčího masa.

Plněný bůček

18 hlasů
2h a 5min 1046kJ 140 Kč

Pokud se rozhodnete dělat roládu, máte nespočet možností,...

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více