Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Poprvé ke kadeřníkovi: Připravte se na to hrou

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16.05.2019 | Děti a rodina

Dorostly vašemu děťátku vlásky natolik, že už by to chtělo zásah kadeřníka? Jenže ze zdánlivě banální úpravy dětského účesu se může stát doslova hororový zážitek. Mnoho dětí totiž na cizího člověka s nůžkami v ruce reaguje velmi negativně a dosáhnout požadovaného efektu se může zdát jako nadlidský úkon.

Jak na návštěvu kadeřnictví dítě připravit?

Příprava hrou

Malé děti do jednoho roku většinou žádný zásah kadeřníka nepotřebují. Pokud se vám ale zdá, že už je na čase dát rozčepýřené hlavičce nějakou vkusnější formu, začněte s přípravami nejdříve sami, v pohodlí svého domova.

Hrajte si s dětmi na kadeřníky. Češte se navzájem, vytvářejte účesy, cvakejte kolem hlavičky dítěte plastovými nůžkami a při koupání ho naučte, že namočené vlásky nejsou nic nepříjemného. Půjčte mu do ruky rozprašovač s vodou a nechte jej, aby se s ním seznámilo. Stříkejte okolo a potom sami na sebe. Představte mu veškeré úkony, se kterými se může setkat u kadeřníka dříve, než k němu vyrazíte.

Vybírejte pečlivě

Ve svém okolí se poohlédněte po kadeřnictví, kde mají se stříháním malých dětí zkušenost a jsou na ně vybavena. Ne v každém se totiž najdou předměty vhodné k zabavení malých uličníků nebo chápaví zaměstnanci, kteří budou ochotni vaše dítě následovat s nůžkami v ruce, zatímco malý raubíř bude pobíhat po salonu.

Společná úprava

Pokud víte, že vaše dítě nedůvěřuje cizím lidem a mohl by tak při svěření do péče kadeřníka vzniknout problém, nechte se nejprve ostříhat vy sami. Dohodněte si termín stříhání tak, aby na vás měla kadeřnice dostatek času a na řadu jděte jako první. Nechte se ostříhat před zraky dítěte, aby vidělo, že je to zážitek příjemný a nijak ho neohrozí. Teprve potom přistupte ke stříhání vašeho prcka. Pro jeho větší klid ho můžete po celou dobu držet na klíně a zabavovat ho hračkou nebo obrázkovou knihou.

Netlačte na pilu

Pokud uvedené tipy nezabírají a vaše dítě si odmítá na vlásky nechat jenom sáhnout, nenuťte ho. Dejte mu pár měsíců čas a zkuste to znovu. Není důvod jej zbytečně děsit a trápit něčím z čeho má strach a je mu to nepříjemné. Dejte mu čas.

Projevy nedostatku vitamínu D u dětí

Karbanátky s cuketou

Karbanátky s cuketou

18 hlasů
45min 549 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zelí zapečené se sýrem

13 hlasů
1h a 5min 457kJ 180 Kč

zelí zapečené se švýcarským sýrem a mrkví

Květáková polévka s parmazánem

21 hlasů
40min 328kJ 105 Kč

Jemný květákový krém se sýrem.

Poradny

Nesouhlasím s rozhodnutím soudu o výživném, co dělat?

Pěkný den i Vám, jak jsem pravděpodobně uvedla v některé ze svých předchozích odpovědí, tabulky M... Více

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více