Nechce se vaše princezna česat? Naučte ji správné péči o vlásky

07.06.2019 | Děti a rodina

Tuhle potíž řeší se svými dcerkami nejeden rodič. Ačkoli chtějí holčičky vlásky až ke kolenům, často se o ně nerady starají a snahu o jejich úpravu znesnadňují i svým rodičům. Domlouvání, přemlouvání a hodiny trpělivého rozplétání zacuchaných vlásků pak často končí radikálním řešením.

Jak každodenní upravování vlásků usnadnit sobě i vašim dětem?

Kvalitní hřeben

Není nic horšího, než když vás češe někdo jiný, k tomu navíc nešetrným způsobem a špatným hřebenem. Zejména děti jsou na manipulaci s vlasy extrémně citlivé a jedno nešetrné česání, spojené s taháním a bolestí, dovede zablokovat veškeré další pokusy o úpravu účesu.

Základem všeho je tedy pořízení správného hřebenu. Pro vlásky jemné a kratší se spíše hodí řidší kartáče, proložené přírodním vlasem, které vlásky uhladí. Pro husté a dlouhé vlasy volte široké kartáče bez štětin.

Šetrná manipulace

Vlásky vždy rozčesávejte od konečků směrem ke kořínkům. Rozdělte si vlasy do několika dílů a každý z nich pečlivě rozčešte. Snažte se netahat a hlavně nečešte vlasy násilím.

Zacuchané gumičky ve vlasech dovedou pěkně potrápit, ale spíše než tahání za vlasy, ve snaze gumičku zachránit, sáhněte po nůžkách a gumičku rozstřihněte. Tunýlkem v zacuchaných vlasech ji pak snadněji vytáhnete, poté už jen šetrně rozčešte zacuchané místo malým hřebínkem.

Správná kosmetika

Důležitý je také výběr správné kosmetiky. Jestliže má vaše dcera skutečně husté a dlouhé vlasy, klasické dětské šampony si s nimi už příliš neporadí. Raději zvolte přírodní kosmetiku pro dospělé a nezapomínejte ani na použití kondicionéru, které rozčesávání velice usnadní.

Kondicionéry ve spreji

Pokud jde o kondicionéry, nemusíte se omezovat na ty, které se používají za mokra. Dětem se mastí vlásky jen málokdy a časté mytí jim příliš nesvědčí. Pokud se vlásky začnou pár dní po umytí hůře rozčesávat, použijte kondicionér ve spreji, který lze aplikovat i na suché vlasy.

Příprava ke spánku

Nezapomínejte ani na správnou úpravu vlasů před spaním. Vyhnete se tak ranním potížím se zacuchanými prameny. Večer vlasy pořádně pročešte a spleťte do volného copu.

Motivace

Důležité je naučit vaše dítě, že péče o vlasy je stejně důležitá, jako péče o zbytek těla. Naučte je vlásky si mýt, pořiďte jim gumičky, sponky, čelenky a jiné doplňky, kterými budou moci své vlásky zdobit, hrajte si na kadeřníky, sledujte návody na zajímavé účesy a společně je pak zkuste vytvářet.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat