Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak ještě můžete zabavit děti o prázdninách

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

13.08.2019 | Děti a rodina

Snad každý rodič se celý rok těší na letní prázdniny strávené společně se svými dětmi. Nicméně připravit pro ně zajímavý program na 9 týdnů dá pořádně zabrat! Nenechte je sedět u počítače a zorganizujte třeba dětskou grilovačku!

Léto je tím nejlepších obdobím, které by měly děti trávit co nejvíce venku. Začátek prázdnin je obvykle doprovázen obrovskou radostí, ale o pár týdnů později přichází skoro vždy na řadu nuda. Inspirujte se tipy, jak zabavit vaše děti během letních prázdnin venku na čerstvém vzduchu.

Vezměte je k vodě

K létu neodmyslitelně patří voda. Ta dětí okouzlí bez rozdílu věku. Nemusíte se s nimi nutně vydat hned na dovolenou k moři. Vaše ratolesti se výborně vyřádí i v bazénu na zahradě. Kupte v hračkářství vodní bomby a máte zábavu na celé odpoledne. Pokud není zrovna ideální počasí na koupání pod širým nebem, navštivte kryté bazény či koupaliště ve vašem okolí. S většími dětmi můžete zkusit sjíždět řeku na raftu.

Připravte zmrzlinu

Nejlepším letním osvěžením je zmrzlina. Právě horké prázdninové dny přímo vybízí k zmrzlinovému mlsání. Tuto chutnou mňamku si lze vyrobit i doma a do přípravy zapojit i ty nejmenší. Věřte, že jim nic nebude chutnat víc, než vlastnoručně vyrobená domácí dobrota!

Uspořádejte grilovačku

Příjemný teplý večer, západ slunce, přátelé, dobré jídlo… Tato atmosféra potěší kromě rodičů také děti. Ty obzvláště ocení, když jim na grilovačku dovolíte pozvat si své kamarády. Nezapomeňte koupit dětský šampus a obrovský meloun! Děti nejsou náročné na kulinářské umění, nejvíce se jim bude zamlouvat opékání špekáčků na ohni. Jakmile se setmí, můžete společně chytat světlušky.

Společně si zasportujte

Jestliže rádi sportujete, není nic lepšího, než vytáhnout kola či brusle a strávit odpoledne pohybem. Děti se budou těšit zejména z toho, že jim věnujete svůj. Vydejte se po cyklistické stezce, po které jste ještě nikdy nejeli. Cestou se nezapomeňte zastavit na kopeček zmrzliny!

Choďte do přírody

Nejste úplně sportovní typ a máte raději procházky? Pak vezměte svého potomka na výšlap do lesa. V dnešní době počítačů a mobilů je to více než potřebné. Léto je obdobím hub, učte je vaše děti rozeznávat. Radost z toho, když najdou v lese hříbek, bude k nezaplacení. Je pro vás procházka lesem málo vzrušující? Vydejte se spolu s dětmi na túru. Česká republika je bohatá na krásné turistické trasy a chodníky. Určitě najdete takové, které zvládnete spolu s nejmenšími či s kočárkem. Oblíbený je také geocaching, tedy hledání pokladů podle navigace.

Navštivte zoologickou zahradu

Zvířata okouzlí každé dítě. Co takhle naplánovat si celodenní výlet do zoologické zahrady? Ta nezklame v žádném věku.

Zahrajte si na zahradníka

Vytvořte dětem vlastní zahrádku. Vyhraďte jim místo, které budou mít na starosti, a kde si mohou vysadit různé kytičky nebo nenáročné bylinky dle libosti. Případná úroda jim udělá tu největší radost. Jestli bydlíte v paneláku, zahrádku si lze udělat na balkoně nebo v květináči na okně. Stačí mít chuť něco takového podniknout.

To je jen dětské sádlíčko, z toho vyroste... Nevěřte mýtů...

Kuřecí játra po maďarsku

Kuřecí játra po maďarsku

16 hlasů
25min 714 kJ 107 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborový salát s olivami

12 hlasů
50min 371kJ 60 Kč

Recept na rychlou přípravu bramborového salátu.

Plněná rýže s hráškem

14 hlasů
60min 598kJ 85 Kč

Lehký oběd nejen pro děti.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více