Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vyrazte se svými dětmi poznávat zvířata na farmu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

18.10.2019 | Děti a rodina

Zoologická zahrada je jedním z nejčastějších víkendových cílů rodičů s dětmi. I předškoláci tak bez problému poznají různá exotická zvířata, naopak ale mívají problém rozeznat ta domácí. To platí zejména pro děti z velkých měst. A i když je třeba zvládnou pojmenovat, nedochází jim spojitost krávy například se sýrem či slepice s vajíčkem.

Návštěva bio farmy není jen naučným zážitkem, ale především výletem do přírody. Řada statků se nachází na zajímavých místech například v podhorských či pohraničních oblastech. Farmáři často nabízejí možnost prohlídek i přespání. Můžete tak s rodinou strávit víkend na čerstvém vzduchu a něco svým dětem předat.

A jak to na farmách chodí?

Vaše ratolesti se na statku dostanou do přímého kontaktu se zvířaty a seznámí se s nimi. Uvidí, jak velký výběh po pastvině a prostor při ustájení potřebují, aby podmínky, ve kterých žijí, byly téměř přirozené. Budou si moct prohlédnout, jak vznikají třeba jejich oblíbené jogurty, sýry a další výrobky, které znají jen z regálů v obchodech.

Ekologické zemědělství

Za to stojí také procházka kolem bio pole, které je plné bzučících včel, brouků nebo nejrůznějších druhů ptáků a k jehož ošetření se nevyužívají chemické látky. Například plevele se farmáři zbavují pestrým osevním postupem, popř. mechanicky.

Po takovém výletu vaši potomci snadno pochopí principy ekologického zemědělství, které je ohleduplné nejen ke zvířatům, ale také k životnímu prostředí, jenž pomáhá zachovat v dobrém stavu také pro další generace. Snadno jim vysvětlíte, jakým produktům dát přednost, aby chutnaly jim, i přírodě.

Cystická fibróza, vzácné onemocnění, které postihuje naše...

Těstovinový salát s tuňákem

Těstovinový salát s tuňákem

11 hlasů
55min 819 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové maso na černém pivu

7 hlasů
1h a 30min 782kJ 110 Kč

Recept na pečené vepřové maso s černým pivem, majoránk...

Těstoviny s tuňákem a rajčaty

4 hlasy
40min 1011kJ 95 Kč

Klasický Italský recept na přípravu těstovin.

Poradny

Pracuji na DPP, jak získat nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Pobírám ID 2. stupně, dostanu PPM a RP?

Dobrý den,pokud kromě invalidního důchodu nepobíráte jiný příjem (nevykonáváte výdělečnou činnost... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete takříkajíc balancovat nad propastí. Nevěra bude velice lákavá a k jejímu uskutečnění se dostanete opravdu blízko. Nakonec si však vzpomenete na všechno, co jste do svého vztahu investovali, a odoláte. Uvidíte, že je to sprá...

Více