Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vyrazte se svými dětmi poznávat zvířata na farmu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

18. 10. 2019 | Děti a rodina

Zoologická zahrada je jedním z nejčastějších víkendových cílů rodičů s dětmi. I předškoláci tak bez problému poznají různá exotická zvířata, naopak ale mívají problém rozeznat ta domácí. To platí zejména pro děti z velkých měst. A i když je třeba zvládnou pojmenovat, nedochází jim spojitost krávy například se sýrem či slepice s vajíčkem.

Návštěva bio farmy není jen naučným zážitkem, ale především výletem do přírody. Řada statků se nachází na zajímavých místech například v podhorských či pohraničních oblastech. Farmáři často nabízejí možnost prohlídek i přespání. Můžete tak s rodinou strávit víkend na čerstvém vzduchu a něco svým dětem předat.

A jak to na farmách chodí?

Vaše ratolesti se na statku dostanou do přímého kontaktu se zvířaty a seznámí se s nimi. Uvidí, jak velký výběh po pastvině a prostor při ustájení potřebují, aby podmínky, ve kterých žijí, byly téměř přirozené. Budou si moct prohlédnout, jak vznikají třeba jejich oblíbené jogurty, sýry a další výrobky, které znají jen z regálů v obchodech.

Ekologické zemědělství

Za to stojí také procházka kolem bio pole, které je plné bzučících včel, brouků nebo nejrůznějších druhů ptáků a k jehož ošetření se nevyužívají chemické látky. Například plevele se farmáři zbavují pestrým osevním postupem, popř. mechanicky.

Po takovém výletu vaši potomci snadno pochopí principy ekologického zemědělství, které je ohleduplné nejen ke zvířatům, ale také k životnímu prostředí, jenž pomáhá zachovat v dobrém stavu také pro další generace. Snadno jim vysvětlíte, jakým produktům dát přednost, aby chutnaly jim, i přírodě.

Učení probíhá nejúčinněji, když je nový úkol o patnáct pr...

Mrkvové lívance slané

Mrkvové lívance slané

11 hlasů
40min 447 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kapustová polévka

13 hlasů
50min 644kJ 85 Kč

Sytá polévka z kapusty.

Rajčatové brambory

6 hlasů
45min 503kJ 35 Kč

Vařené brambory s rajčaty.

Poradny

Mám jako OSVČ nárok na dávky a příspěvek od ÚP?

Dobrý den, Makito,během pobírání rodičovského příspěvku můžete podnikat jako OSVČ s vedlejší činn... Více

Na jaké dávky mám nárok před nástupem na PPM?

Dobrý den,pokud dojde k ukončení pracovního poměru ve zkušební době, máte do doby nástupu na mate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více