Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Cestování s dětmi do dalekých tropů

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

22.07.2020 | Děti a rodina

Plánujete s malým dítětem cestu za teplem? A zmínili jste se o tom svému okolí? Reakce se asi různí, ale určitě převažuje spíše negativní názor. Je tedy cestování s dětmi do tropických zemí opravdu nebezpečné?

Reakce na zmínku o plánované cestě do tropických zemí s malým potomkem můžeme rozdělit do tří skupin. První skupina váš nápad okamžitě zavrhne se slovy, že je to příliš nebezpečné a namáhavé. Další skupina bude pochybovat, jestli je to dobrý nápad a zda si na to troufáte. A lidé ze třetí skupiny zareagují slovy: „Super! A kam letíte?“ To jsou rodiče, kteří takovou cestu už sami zažili.

Cestování s půlročním miminkem

V zásadě lze říci, že cestovat lze už s půlročním miminkem, které má všechna základní očkování, ale s ohledem na náročnost cesty co se počtu hodin strávených v letadle, lékaři takové cesty doporučují až u školních dětí. Nakonec je jedno, jestli dítě stráví 10 hodin v autě na cestě do Chorvatska nebo 10 hodin v letadle do tropů.

Před cestou si vždy zjistěte, jaká jsou další možná očkování podle cílové destinace. Ne na všechny exotické infekce se však musíte nechat očkovat. Například průjmy jsou pro malé děti mnohem nebezpečnější než tropická onemocnění. 

Lékárničku s sebou

Na dovolené s malými dětmi je vždy dobré mít s sebou lékárničku s léky „první pomoci“ – antipyretika, sirup proti kašli a černé uhlí. Především v tropických oblastech je pitná voda a hygiena základ. Nikdy nepijte nefiltrovanou vodu a nejezte neumyté ovoce. Do lékárničky si přibalte také prášek na elektrolytový roztok. Čím mladší děti jsou, tím rychleji při průjmech dochází k jejich odvodnění.

A když už jsme u toho, tak samozřejmostí by měla být dobrá ochrana před slunečním zářením. A to nejen v podobě opalovacího krému s vysokým faktorem UV, ale i speciální oblečení, které chrání před škodlivým zářením.  

Věřte prověřenému

Děti se s místní kuchyní vždy sžijí lépe než dospělí, ale zatímco rodiče budou chtít ochutnávat nové, neznámé pokrmy, u dětí zůstaňte u prověřené klasiky. Navíc ve většině turistických centrech najdete restaurace specializující se na evropskou kuchyni.

Risk, nebo zisk?

Důvodů, proč podniknout takovou cestu, je mnoho – od slunce, tepla a nádherných pláží je to především poznávání jiných kultur a životních stylů. Cestování na jiné kontinenty rozšiřuje dětem obzor, a to již od útlého věku. Ať už třeba jen o to, že sloni a lvi normálně nežijí v zoologických zahradách.

Poraďte se nejdříve se svým dětským lékařem. Ten zná zdravotní stav vašich ratolestí a může vám poradit i s potřebným očkováním.

Platí tedy, že pokud si troufnete vy jako rodiče, určitě to zvládnou i vaše děti.

Nezapomenutelné léto s dětmi

Kuřecí plátky s oříšky

Kuřecí plátky s oříšky

8 hlasů
50min 1082 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pečená telecí játra

15 hlasů
55min 554kJ 121 Kč

Recept na pečená telecí játra s jablky.

Polévka z manga a mrkve

19 hlasů
35min 318kJ 95 Kč

Zajímavá kombinace manga a mrkve v receptu na rychlou ...

Poradny

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Musím být kvůli příspěvku na bydlení v evidenci ZP?

Dobrý den,evidence na úřadě práce není podmínkou výplaty příspěveku na bydlení, evidence na ÚP s ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více