Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vzhůru na výlet se správně zabaleným batůžkem

7. 6. 2020 | Děti a rodina

Místo moře koupání v rybníku a místo tlačenice v centrech velkoměst procházka přírodou... Epidemie koronaviru změnila mnohým lidem plány na dovolenou, která bude letos patrně trošku jiná, než obvykle. Proto se nebojte vyzkoušet nové aktivity a podniknout to, co jste ještě nikdy nedělali! Dáme vám tipy co si nezapomenout na výlety přibalit...

Sluneční brýle a krém s ochranným UV filtrem

Sluníčko je příjemný společník, ale jeho paprsky mohou být nebezpečné pro kůži i oči. „Škodlivou složkou slunečního záření je neviditelné UV záření,“ varuje MUDr. Lucie Valešová, primářka pražské Oční kliniky. Když se účinky UV záření nastřádají, může se projevit šedý zákal, věkem podmíněná makulární degenerace nebo zhoubný nádor. Přímý pohled do slunce může poškodit sítnici. Tip: Sluneční brýle vybírejte s kvalitním UV filtrem – čím vyšší číslo, tím vyšší ochrana. „Kupujte je v optice nebo specializovaném obchodě,“ radí Valešová.

Outdoorové oblečení

Na výletech nezapomínejte ani na pokrývku hlavy, chránící před slunečními paprsky, pevnou obuv a vhodné oblečení. Ideálním materiálem pro outdoorové aktivity je merino vlna. Má celou řadu unikátních vlastností. Přirozeně odvádí vlhkost a bakterie se nemají kde zachytit, tedy se ani nešíří zápach, který vzniká z bakterií, jež se běžně v látce usazují. Zároveň perfektně reguluje teplotu, v zimě hřeje a v létě chladí. Zahřívá, i když je mokrá,  takže nehrozí prochladnutí, když se zpotíte a nemáte do čeho převléknout. Navíc je to přírodní, snadno obnovitelný materiál.

Nepromokavá bunda 

Je nutné myslet na rozmary počasí! Pro pořádnou outdoorovou bundu, kterou chceme využívat i při nošení batohu ve větru a dlouhotrvajícím dešti, je vhodný vodní sloupec 20 000 mm. Při kleku vzniká tlak na protlačení vody 12 000 mm, ale u popruhů batohu může být až 18 000 mm. Z uživatelského hlediska je tedy důležitý nejen vodní sloupec, ale i strečovost materiálu, umožňující volnost pohybu, a prodyšnost materiálu, abyste se nezapařovali uvnitř.

Batoh

Výběr záleží na tom, kde ho budeme nejvíce využívat. Na jednodenní výlety stačí objem do 30 l. Určitě je dobré si u výběru batohu nechat poradit. Kromě účelu, ke kterému jej budeme používat, je vhodné se podívat, z jakého materiálu je vyroben a dále na kvalitu a možnosti nastavení zádového systému. Každý batoh by se měl dát nastavit dle výšky a anatomie těla uživatele.

Tip: Správné nastavení batohu začneme úpravou na danou výšku postavy. Poté už na těle s naloženým batohem nastavíme bederní pás a postupně dotáhneme ramenní popruhy. Až nakonec upravujeme hrudní pás a dotáhneme batoh k tělu pruhy, které jsou na vrchu ramen.

Termoska a termonádoba na jídlo

Pokud se chystáte na výlet a chcete, aby vám i v horku vydrželo pití chladné, uchovejte jej v termosce. Můžete si s sebou přichystat také oběd, který vám díky termonádobě vydrží až 7 hodin teplý!

Příruční lékárnička

Vždy je dobré s sebou mít krabičku se základními léky a vybavením: obvaz, sterilní čtverec, dezinfekci, náplasti, mastičku na štípance, lék na alergickou reakci, speciální pinzetu či „kartičku“ na vytažení klíštěte, pilulku proti bolesti a horečce, černé uhlí, dezinfekční gel na ruce, nůžky, pinzetu (na třísky), repelent, oční kapky.

Přehnaná péče o křehkou dětskou dušičku

Grilovaná štika

Grilovaná štika

8 hlasů
50min 477 kJ 142 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Jehněčí dušené se zelím

7 hlasů
1h a 45min 339kJ 190 Kč

Jehněčí maso dušené s bílým zelím.

Polévka s pastinákem

13 hlasů
40min 253kJ 85 Kč

Krémová polévka se zeleninou.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více