Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Trnitá cesta k vysněnému miminku

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

06.07.2020 | Děti a rodina

Dítě vždy postaví dosavadní život na hlavu. A za to přináší tu největší radost a lásku. Dítě je prostě změna, která ale pro někoho nenastává tak rychle, jak by si přál. Ale co dělat, když to nevychází podle plánu? Podle lékařů byste měli čekat alespoň rok, než začnete přemýšlet o dalších možnostech.

Přání, které se neplní. Co dělat, když nemůžete otěhotnět?

Plánované rodičovství

Plánování rodiny může být pro mnohé neskutečně frustrující doba – frustrující sex, neprůchodné vaječníky, spermie, které neplavou, kam mají, nebo dokonce partner, který ani žádné děti nechce. O to nepříjemnější jsou poznámky okolí, které každá bezdětná žena kolem třicítky už slyšela: „A kdy budete mít děti? Chcete je vůbec?

Nejčastější důvody neplodnosti

Zpravidla se jedná o různé tělesné příčiny, které mohou pramenit od ženy i muže, nebo obou. Může to být snížená funkce vaječníků nebo neprůchodnost vejcovodů. Co ale hodně žen zapomíná, je, že i muži mohou mít omezenou plodnost. Jen ve velmi málo případech se jedná o výhradně psychické problémy nebo stres, které by byly příčinou neplodnosti. Přesto se většina párů domnívá, že je to právě stres, proč se jim nedaří počít.

Kdy zajít k lékaři

Jestliže se po dobu jednoho roku aktivně snažíte otěhotnět – tedy provozujete nechráněný pravidelný styk s jedním partnerem, pak můžete začít zvažovat konzultace u lékaře. Ovšem často se stává, že ženy se dostávají do stresu už po třech měsících od vysazení antikoncepce. Pak přibývá případů, kdy již po půl roce snažení páry vyhledávají odbornou pomoc, nebo dokonce žádají o umělé oplodnění. A to je opravdu uspěchané. Jednoduše může trvat několik měsíců než se vám podaří otěhotnět. Nutné je také přihlédnout k věku, kdy se snižují šance.

Jak vypadá vyšetření?

V ideálním případě byste k lékaři měly zajít se svým partnerem. Po důkladném lékařském vyšetření ženy se nejdříve zkoumá hormonálním rozborem krve funkčnost vaječníků. Také u muže je nutné provést vyšetření a udělat dva spermiogramy, aby bylo možné stanovit počet schopných spermií. Nakonec se testuje průchodnost vaječníků u ženy. Pokud se ukáže, že průchodnost není dostatečná, je možné zvážit umělé oplodnění. Ze statistik ale vyplývá, že i v takovém případě lze otěhotnět přirozenou cestou.   

Dětí se partnerská krize nesmírně dotýká

Rýže s barevnou paprikou

Rýže s barevnou paprikou

6 hlasů
40min 688 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Omeleta s brokolicí

20 hlasů
25min 449kJ 40 Kč

Vydatná omeleta se zeleninou.

Krůtí kuličky

10 hlasů
1h a 15min 442kJ 95 Kč

Kuličky s paprikou, sušenými rajčaty a kapary.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více