Házení rýže na novomanžele má svůj význam

Je to už tradiční svatební zvyk – házení rýže patří k nejznámějším zvykům, které se na svatbách i v současnosti hojně dodržují. Ale odkud vlastně tahle tradice pochází a co znamená?

Sotva najdete svatbu, která by se úplně obešla bez jakýchkoli zvyků. K nejznámějším patří házení rýže. To se svatebčané před úřadem nebo kostelem postaví do řady, a když svatební pár prochází kolem, padá na něj rýžový déšť. Ale proč se tenhle svatební zvyk vlastně drží?

Manželství plné plodnosti

Rýži se v asijských zemích tradičně připisuje zvláštní význam – je symbolem štěstí a plodnosti. Pokud tedy je novomanželský pár posypaný rýží, má jim to přinést manželství plné plodnosti, tedy se spoustou dětí. V současnosti se ale význam házení rýže trošku změnil – má totiž zabránit nedostatku jídla v manželství.

Alternativy k rýži

V některých městech je ale házení rýže zakázáno. Existují ale i jiné vhodné alternativy, kterými můžete vstup novomanželům do manželství vylepšit. Jako jinou variantu rýže můžete použít třeba kvítky růže nebo jiných květin, konfetky, malé bonbonky, papírové rachejtle nebo drobné mince. A především na fotografiích je pak velmi působivé, když svatební hosté obdrží bublifuky a na novomanželé při průchodu špalírem foukají mýdlové bubliny.


Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vyslechnete si obavy svého partnera. A budete překvapeni! Pravděpodobně by vás totiž nenapadlo, co všechno přidělává vašemu protějšku vrásky na čele. Pravdou však je, že v poslední době nejste ve vztahu nejvšímavější, zabýváte se hlavn... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
5 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
13 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat