Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co všechno hrozí dětem v létě. Nebezpečí číhá i na vaší zahradě

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

06.08.2019 | Děti a rodina

Pokud máte to štěstí, že bydlíte v domě se zahradou (nebo jezdíte na chalupu na venkov apod.), určitě na ní v letních měsících trávíte spoustu volného času. Aby ne, zahrada je pro letní radovánky jako stvořená. Ovšem skýtá i pár nástrah, především pro ty nejmenší…

Jak předejít nepříjemným zraněním nebo škodám na majetku? Zaměřte se na nejčastější rizika, jež zahrady či velké terasy skrývají, a minimalizujte je!

Jedovaté rostliny

Dospělý člověk samozřejmě nebude mít tendenci okusovat kdejaký keř nebo kytku, ovšem děti může napadnout cokoli – některé jedovaté rostliny mohou mít chutně vypadající plody, které malé ručičky přímo lákají k utržení a následné konzumaci…

Prevence: Je dobré znát vše, co na vaší zahradě roste, a „konzultovat“ tyto rostliny s internetem (případně s atlasem rostlin). Pokud objevíte nějakou jedovatou, buď se s ní rozlučte, nebo alespoň nějakým způsobem zabezpečte proti malým zvědavcům.
A na jaké rostliny je dobré dát si pozor? Tak například vistárie, břečťan, štědřenec, oleandr, skočec, tis, zimostráz, pámelník, ptačí zob, jalovec, škumpa, bledule, konvalinka, durman a další.

Nekrytý bazén či zahradní jezírko

Bohužel, není snad jediný rok, aby média nepřinesla zprávu o tom, že se v nekrytém bazénku po nešťastném pádu utopilo malé dítě…

Prevence: Předně nikdy nenechávejte děti u bazénu bez dozoru. Ani jim nedovolte běhat na zahradě, pokud máte nekrytý bazén. Nejlepší prevencí je samozřejmě investovat do zastřešení bazénu. To samé platí i o malých zahradních jezírcích – ačkoli se zdá, že je u nich vzhledem k jejich velikosti nebezpečí utonutí menší, při nešťastném pádu k němu určitě dojít může.

Pesticidy, hnojivo

Pokud při péči o zahradu používáte chemická hnojiva nebo nejrůznější prostředky proti hmyzu, plísním, slimákům apod., hrozí nebezpečí, že zaměníte (nebo spíše vaše děti) postřik v lahvi za pití, barevné kuličky za bonbony atd. Následky jsou pro lidské zdraví velmi vážné, některé přípravky vás mohou ohrozit na životě.

Prevence: Používejte pro člověka nejedovaté přípravky (neudělají vám dobře, ale alespoň vás nezabijí). Nerozmíchávejte a neuchovávejte chemikálie v pet lahvích podobným těm, jež děti používají na pití, nádobu vždy viditelně označte. Hnojiva pak ukládejte rovněž mimo dosah dětí, když je „rozházíte“ po záhonech, děti na to upozorněte!

Zahradní jezírka podruhé

Říkáte si, že musíte mít někde blízko domu snad komáří líheň? Možná máte! Komáři se umějí namnožit i v poměrně malém množství vody, zahradní jezírka, fontánky nebo třeba sud na dešťovou vodu nevyjímaje.

Prevence: Tady pomůže jen pravidelná obměna vody ve stojatých nádržích, případně jejich zakrytí. Jinak už jen hodně dobrý repelent…

Nevhodně umístěný gril

Grilování k létu patří, ovšem i s ním je spojeno několik rizik. Pomiňme nyní popáleniny kvůli neobratnému nakládání s grilem a zaměřme se na dva další problémy – jednak nebezpečí, že na sebe může dítě neukotvený gril strhnout (třeba v rámci pokusů o chůzi u batolat nebo při honičce, kdy dítě o gril zakopne či se jej chytí), jednak riziko při špatně umístěném grilu, například v blízkosti dřevěné besídky nebo stěny s popínavým břečťanem, kdy hrozí nebezpečí požáru.

Prevence: Nikdy neumísťujte gril v blízkosti hořlavých materiálů – z barbecue party se totiž může rychle stát večírek pro hasiče. Kromě toho nikdy nenechávejte u grilu děti o samotě! Mimochodem, i dřevěné uhlí, které již vypadá jako vychladlé, může mít ještě horký střed.

Úzkostlivé matce roste po jejím boku úzkostlivé dítě

Dušené pikantní  kotlety

Dušené pikantní kotlety

8 hlasů
1h a 5min 791 kJ 135 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstoviny s červenou řepou

13 hlasů
1h a 35min 1136kJ 75 Kč

Těstoviny s pečenou řepou a sýrem.

Jemná kuřecí prsa s libečkem

16 hlasů
35min 447kJ 205 Kč

Kuřecí plátky provoněné libečkem.

Poradny

Splácím hypotéku, odešel ode mě partner, dostanu dávky?

Dobrý den,jste-li vlastníkem či nájemcem bytu (domu) a 30% Vašich příjmů nestačí k pokrytí náklad... Více

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více