Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Diskuse na téma Ekzém a tvrdá voda

Magdis 12. 06. 2012

Řeším teď poměrně velký problém. Asi před třemi měsíci jsem se přestěhovala a v té době se mi začal objevovat ekzém. Nejdřív jenom na ruce, ale postupně se mi začal šířit. Doktorka mi řekla, že to vypadá na nějaou alergii, ale alergií jsem nikdy netrpěla. Známá mi řekla, že to může být vodou, že je tam, kde bydlím hodně tvrdá, ale nevím... máte někdo zkušenost, jak lze tvrdost vody zjistit? Nevím vůbec na koho bych se měla obrátit, jestli to jde jen tak, kolik to případně stojí.. Děkuju za jakoukoliv radu.

Neregistrovaná/ý - květa

16. 5. 2018

Mě po 35 letech zjistili, že trpím atopickým ekzémem a to bych vám teda nepřála :( každopádně jestli je tady někdo kdo se s tímhle také potýká,zajímalo by mě co na to používate.

Neregistrovaná/ý - Olda

14. 2. 2017

Marťa | 12. 6. 2012
Ahoj, já s tímhle zkušenosti mám poměrně velké. Kvůli dětem jsme museli do baráku koupit filtr, protože obě od malinka trpěly atopickým ekzémem. Tvrdost vody by ti měli zjistit opravdu dodavatel vody nebo existují firmy, které se tímto problémem zabývají. My kupovali filtr u firmy softwater a jsme s ním spokojení. Je to sice nákladné řešení, ale nám se zatím vyplácí. Rozhodně ale nejprve požádejte o radu odborníka, než se do něčeho pouštět bezhlavě

Dobrý den, zajímalo by mě jak se projevovaly problémy s tvrdou vodou u vašich dětí, naše dcera má taky atopický exem a myslím si že taky máme problém s tvrdou vodou. Předem děkuji.

Neregistrovaná/ý - OFFTOP

10. 12. 2013

Stan | 12. 6. 2012
Ahoj, tak úplně nejjednodušší je koupit někde tester, ale ten asi nebude úplně přesný. Pokud bys chtěla odborný rozbor, tak ten by podle mě měl udělat dodavatel vody. Bohužel neporadím, kolik to může stát, protože zkušenost s tím nemám. Jestli ti to ale způsobuje nějaké zdravotné komplikace, nejspíš by neměl být problém si o to zažádat.

Nejjednodusi je napsat do vodaren a informaci si vyzadat, dokonce ji maji na strankach zverejnenou. Nic nekupovat.

Máme také nějaké problémy s vodou. Nejenže po koupání máme všichni sušší pokožku než kde jinde, ale například kytkám ve váze se voda kazí do druhého dne. Přemýšleli jsme o nějakém rozboru. Kam vodu vzít nevíte?

Neregistrovaná/ý - Lukáš Hovorka

12. 6. 2012

lilibe | 12. 6. 2012
Ahoj, tak voda mi na pokožku vadí taky, po sprše ji mívám hodně vysušenou, takže bez tělového mléka ani ránu:( Mě v lékárně řekli, že je to normální a děje se to běžně. Pokud je to tvrdou vodou, tak to mám asi smůlu, protože bydlím v paneláku a tam asi těžko nějaký filtr dostanu. Ale díky za odkaz, jsou tam užitečné informace o tvrdé vodě, co jsem vůbec nevěděla, takže jsem zase o něco chytřejší :)

Dobrý den, nemusí jít pouze o filtr, jaký nabízí firma v níže uvedeném odkazu. Dnes jsou i společnosti, které vyrábí filtr přímo na vodovodní baterii a je jedno, zda ho umístíte do koupelny, nebo do kuchyně. Jako u každého filtru později pouze řešíte výměny filtračních prvků

lilibe

12. 6. 2012

Ahoj, tak voda mi na pokožku vadí taky, po sprše ji mívám hodně vysušenou, takže bez tělového mléka ani ránu:( Mě v lékárně řekli, že je to normální a děje se to běžně. Pokud je to tvrdou vodou, tak to mám asi smůlu, protože bydlím v paneláku a tam asi těžko nějaký filtr dostanu. Ale díky za odkaz, jsou tam užitečné informace o tvrdé vodě, co jsem vůbec nevěděla, takže jsem zase o něco chytřejší :)

Marťa

12. 6. 2012

Magdis | 12. 6. 2012
Hledala jsem nějaké informace o těch změkčovačích a zajímalo by mě, jak to probíhá, když projevíte zájem o test tvrdosti vody? Zavazuje mě to nějak si u nich něco pořídit?

Vůbec ne Mrkni se na stránky http://www.softwater.cz/, najdeš tam hodně informací a pokud chceš info tak jim stačí napsat nebo zavolat, jsou vážně ochotní a hlavně rychlí, když to potřebuješ rychle vyřešit

Magdis

12. 6. 2012

Marťa | 12. 6. 2012
Ahoj, já s tímhle zkušenosti mám poměrně velké. Kvůli dětem jsme museli do baráku koupit filtr, protože obě od malinka trpěly atopickým ekzémem. Tvrdost vody by ti měli zjistit opravdu dodavatel vody nebo existují firmy, které se tímto problémem zabývají. My kupovali filtr u firmy softwater a jsme s ním spokojení. Je to sice nákladné řešení, ale nám se zatím vyplácí. Rozhodně ale nejprve požádejte o radu odborníka, než se do něčeho pouštět bezhlavě

Hledala jsem nějaké informace o těch změkčovačích a zajímalo by mě, jak to probíhá, když projevíte zájem o test tvrdosti vody? Zavazuje mě to nějak si u nich něco pořídit?

Marťa

12. 6. 2012

Stan

12. 6. 2012

Ahoj, tak úplně nejjednodušší je koupit někde tester, ale ten asi nebude úplně přesný. Pokud bys chtěla odborný rozbor, tak ten by podle mě měl udělat dodavatel vody. Bohužel neporadím, kolik to může stát, protože zkušenost s tím nemám. Jestli ti to ale způsobuje nějaké zdravotné komplikace, nejspíš by neměl být problém si o to zažádat.

Vyhráli jste v našem speciálu Zpátky do školy? Velký přeh...

Vepřová panenka z grilu

Vepřová panenka z grilu

13 hlasů
1h a 5min 612 kJ 190 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborové placičky s rajčaty

8 hlasů
35min 745kJ 59 Kč

Jednoduchý a chutný bezmasý oběd.

Vepřové maso pečené v římském hrnci

7 hlasů
1h a 50min 444kJ 150 Kč

Maso připravené v římském hrnci bude voňavé a šťavnaté.

Poradny

Musím vracet nesprávně vyplacený příspěvek na bydlení?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení má při splnění dalších podmínek nárok vlastník nebo nájemce byt... Více

Otec dětí je ve výkonu trestu, mám nárok na dávky?

Dobrý den,pokud je příjem Vaší domácnosti nižší než 2,7násobek jejího životího minima (což ve Vaš... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více