Diskuse na téma Vyplatí se kupovat brýle na recept?

05. 09. 2012 | Prosím o radu

Zdravím všechny, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo nedávnou zkušenost s receptem na brýle od očního. Pořádně se nikde nemůžu dočíst, jak velká sleva od pojišťovny tam vlastně je. Vím, že to není nic moc, ale měly by snad být i nějaké obroučky plně hrazené. Jsem časově hodně vytížená a potřebuju brýlky jen na čtení, tak zjišťuju, jestli se mi vyplatí si brát volno a strávit den po doktorech, nebo by mě to vyšlo na stejno, kdybych skočila jen do optiky. Díky předem za nějakou odpověď

Laugher 08.02.2017

Já myslím, že ne

Hana 29.04.2013

Zní to hodně zajímavě, ale nevím, jestli bych si kupovala brýle přes internet, je to jako kupovat zajíce v pytli. Mohu se zeptat, včem je to lepší, než v kamenných optikách? Ale pravda, pokud je možnost alespoň někde si to vyzkoušet, tak proč ne.

Ilona Hana 29.04.2013

Jasné, že když si zboží nemůžeš vyzkoušet, tak je to riskantní, kor u brýlí, u kterých potřebuješ, aby ti padly jako ulité, ale tady je to jiné. Je to internetový obchod, ale se zbožím, které si vyzkoušet můžeš, když máš poblíž některou z ordinací, kde jsou zkušební brýle k dispozici. A když nevíte, který tvar brýlí se k vám nejvíce hodí, tady na této stránce http://www.bryle-domu.cz/ si můžete zkusit brýle online na fotografii. Taky zajímavá věc.A lepší je to v tom, že si brýle můžete vybrat v klidu doma a cena je o polovinu lepší, než v kamenných optikách.

Ilona 19.04.2013

Ahoj, já si pro recept také šla ke své oční, paní doktorce Koudelové v Liberci. A musím říci, že jsem udělala dobře. V čekárně se od mé poslední návštěvy objevilo několik stojanů s brýlemi, které si pacienti mohli při čekání nebo po vyšetření vyzkoušet. Paní doktorka mi poté pověděla, že je to nová metoda nákupu brýlí přes internet. Nevěděla jsem, jestli do toho jít, ale riskla jsem to. Doma jsem si to ještě pořádně prohlédla a pak si objednala brýle, které jsem si v čekárně zkoušela i s dioptriemi, které jsem měla v receptu, na adrese optiscont.cz. Překvapila mě i cena, která byla přijatelnější, než v kamenných optikách. Máte s tím také někdo zkušenost?

Hana Ilona 28.04.2013

Ahoj Ilono, to jako vážně už teď takto funguje? U doktora že si můžu rovnou objednat brýle a nemusím běhat po optikách? O tom slyším poprvé, mohla by jsi mi tu napsat, jak to teda opravdu funguje? Nějak polopaticky prosím :D

Ilona Hana 29.04.2013

Je několik ordinací po celé Čr, kde jsou vystaveny zkušební brýle, které si vyzkoušíš a pak si je objednáš. Objednáš si je tak, že tam u těch vystavených brýlí je počítač(nebo případně doma na zmíněné adrese), kde si podle čísla vybereš brýle, které sis zkoušela a které se ti nejvíce zalíbily. podle receptu zadáš hodnoty čoček do brýlí a ještě si navolíš, jestli chceš samozbarvovací, jaké ty skla chceš atd. Není na tom nic složitého. Já osobně jsem si je objednala až doma a pořádně jsem si prohlédla ty stránky. Našla jsem tam i aplikaci, kam vložíš svou fotku a na té zkoušíš, jak by ti ty brýle slušely :D

Aja 06.09.2012

Ahojky, pracuji v optice, tak připisuji pár info: příspěvek od pojišťovny na obrubu je 150,-. Na skla podle typu oční vady, ale jak jsem pochopila, jde asi o první brýle, tak dpt nebudou vysoké - tzn. příspěvek buď 51,- nebo 111,-(při astigmatismu) na jedno sklíčko. Brýle, které hradí pojišťovna jsou tragické. Nejen ošklivé, ale strašně šeredné :-D a sklíčka jsou skleněná, takže těžká a rozbitná. Dnes už se volí hlavně plastová. Na oční je dobré jednou za 3 roky zajít (podívá se i na zdravotní stav oka), ale pokud spěcháš na brýle, stačí zajít do optiky, kde k zakázce měří zrak zdarma a nechat si dioptrie udělat podle jejich měření od optometristy - to je naprosto stejné jako u lékaře. Snad vám to tu trochu pomůže, pa A.

Aja Aja 06.09.2012

Ještě bych možná poradila jednu věc - to "jen" na čtení, to je relativní pojem. Jak člověk jednou potřebuje brýle na čtení, bude je potřebovat už po zbytek života. Jednou za čas se také dioptrie lehce změní. Pak se hodí mít pořádné obroučky, do kterých se jen vymění sklíčka a je po starostech s kupováním nových obrub. Levnější obruby celkem rychle dosluhují, hlavně v případě těch na blízko, které člověk často sundává a nandává. Když už, tak je dobré je koupit někde, kde se dá uplatnit záruka - v optikách reklamace pro získání klientů dost často uznávají a brýle opraví, vymění atp. :-)

danka 06.09.2012

Já mám zkušenost tady bryle-obroucky.eu, cenově dostupné, tak na to mrkni. Mají i kamenný obchod v Brně, ale to nevím jestli ti pomůže :-) Pokud by ses rozhodla jít i pro recept, tak ho tam můžeš uplatnit. Já nosím brýle ráda i jako doplněk, ale na obroučky jsem tolik neměla. Tak jsem to zkusila na netu :)

ivuska.stoja danka 06.09.2012

Dík, podívám se. Brno je pro mě dostupné, takže to by problém nebyl:) Brýle jako doplňěk? Tak to máš dobrý, protože mě brýle nesedí, necítím se v nich a už to, že potřebuju nějaké na čtení mě dost štve... *2*

danka ivuska.stoja 06.09.2012

Já si myslím, že pro každého jsou brýle, které mu sluší :) Někdo má štěstí, že mu sednou každé druhé. Ale někdo hold musí zkoušet a zkoušet :) Určitě vybereš pěkné, které sednou;)

Já si pro recept šla, i když teda sleva nic moc, ale pořád lepší než nic. Držím se toho, že za těch pár stovek co jsem nemusela zaplatit na brýlích, jsem si mohla koupit něco jiného:) Ale je zase pravda, že já si nemusela brát volno, abych se dostala k doktorce...

ivuska.stoja divisekzuzu 06.09.2012

To je právě ono, já bych si musela nejspíš vzít den dovolené, abych to oběhala a to už bych raději volno strávila jinak, než v čekárně... navíc v konečné ceně kvůli pár korunám... :-O

danka 05.09.2012

To chápu, taky bych nebrala jen tak něco, tím spíš, kdybych je potřebovala v práci. Tipuju, že si asi nemůžeš dovolit moc drahé brýlky, že? Ale dají se sehnat i opravdu pěkné za dobrou cenu. Hodně taky záleží na sklech, ty můžou konečnou sumu navýšit. Ale i to se dá udělat tak, aby člověk byl spokojený :-)

ivuska.stoja danka 06.09.2012

Mám docela omezený rozpočet, bohužel:( Skla bych snad tak drahé mít neměla, ale já už bych se nedivila asi ničemu :D Ale co jsem se zatím dívala, tak cenově pro mě dostupné byly obroučky, které se mi nelíbily nebo mi neseděly, a ty co bych brala hned, tak šly už do tisíců a to si v tuhle dobu dovolit nemůžu...

Tak málo? No tak to se mi teda nevyplatí si kvůli tomu brát den volna z práce... A s těma hrazenýma to bude asi pravda, problém je, že brýle budu využívat hlavně v práci a tam si nemůlžu dovolit mít nějaké hrůzy:-O

danka 05.09.2012

Na první brýle je příspěvek něco okolo třech stovek nebo stopadesát korun, nevím jak to je přesně, ale víc jak tri stovky to určitě není. Hrazené obroučky nejsou nic moc, hodně obyčejné a řekla bych neslušivé, ale to je na každém, co se mu líbí. Jestli potřebuješ jenom na čtení, tak bych asi zkusila nějaké obyč. V optice ti poradí určitě:-)


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude obzvláště intenzivní. Řada planet, včetně vašeho vládce Marta, bude fungovat jako katalyzátor pro změny a přináší s sebou jak napětí tak odměny.V oblasti kariéry budou dveře otevřené široko. Nic neskončí přesně tak, jak jste ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

8 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:33
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
7 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat