Historie podprsenek za 3 minuty. Buďme rády, že žijeme teď! (VIDEO)

Ačkoli podprsenky jako takové, tedy v podobě, jaké je známe nyní, nemají nikterak dlouhou historii, neznamená to, že odívání hrudníku naši předkové neřešili.

Jak se vyvíjely trendy právě v této oblasti? Na tuto otázku vám odpoví následující video.

Zatímco ve starověkém Římě si ženy vystačily s pruhem látky, kterým svá ňadra omotaly, od 16. století přišly na scénu korzety.

Dvacátá léta minulého století zrovna neoslavovala ženské vnady, a tak podprsenka byla nikterak výrazným kouskem oděvu. Jak se ale blížila ke svému závěru, začaly módní návrháři klást důraz i na podprsenku jako na prádlo, které může krásně zvýraznit přirozené ženské tvary. Třicátá léta už myslela i na oporu pro prsa.

V padesátých a šedesátých letech vládly velmi výrazné podprsenky, často tvarované tak, aby ňadra opticky zvětšovaly a patřičně je nadzvedávaly.

Konec šedesátek přinesl uvolnění i ve spodním prádle – podprsenka se musela tvářit, že vlastně ani neexistuje. Sedmdesátá léta zaznamenala novinku – sportovní podprsenku!

A začátek devadesátek znamenal malou revoluci – push-upku! První desetiletí nového století pak přinesl „chytrou podprsenku“, tedy z paměťové pěny, která nejen poskytuje perfektní podporu pro ňadra, ale reaguje i na tělesnou teplotu.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Valentýnské tousty

(18 hlasů)

Omeleta plněná špenátem

(34 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

46 Příspěvků
Poslední příspěvek 31.3.
152 Příspěvků
Poslední příspěvek 31.3.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat