Jednoduché triky pro rty jako po botoxu

Jeden klasický druh líčení přetrvává v zimních i v letních měsících, tzv. nahé líčení s rudou rtěnkou. Nejste příznivkyní rtěnek? Nevadí! Vyzkoušejte laky na rty!

Správný odstín

Pouze s ním vaše pleť dokonale zazáří. Pokud máte světlou pleť, vybírejte si jasnější odstíny rtěnky. Když je pleť opálená až olivová, sluší jí rajčatově červené tóny. Studené podtóny pleti si žádají růžové a modré odstíny. A nakonec klasická červená - ta je univerzální pro každou ženu, pokud je v matné verzi. Rudou rtěnku nekombinujte s příliš výrazným make-upem, volte k ní decentní „nahé líčení“.

Balzám

15 minut před nanesením rtěnky nezapomeňte zvláčnit pokožku rtů výživným balzámem. Budete mít jemné rty přímo k nakousnutí. Pokud se líčíte ve spěchu, můžete zvolit i rtěnku s balzámem.

Kontury

Pokud zrovna nemáte po ruce konturovací tužku na rty, zcela vám postačí klasická rtěnka v tyčince. Stačí, když bude mít tmavší odstín, než máte první rtěnku. Dodáte tak rtům moderní efekt „orámování".

Jedna vrstva stačí

Méně je někdy více a u rtěnek to platí dvojnásob. Kvalitní rtěnku stačí nanést pouze v jedné vrstvě, méně pigmentů znamená menší rozpíjení do okolí rtů. A pozor na zabarvení zubů, to ještě nikomu nepřidalo na kráse, proto volte opravdu jen kvalitní kousky a nešetřete na sobě.

Lak na rty

Výrazným trendem je lesklý „lak na rty". Dalo by se říci, že to je něco mezi rtěnkou a leskem. Konzistenci má jako lesk, od rtěnky převzal výrazné a dlouhotrvající barvy. Obsahuje mnoho pigmentů, které pokryjí rty hladkou vrstvou. Musí se však nanést přesně, aby se "nerozpíjel" do jemných vrásek kolem úst.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-make-lips-pink, https://www.webmd.com/beauty/features/beautiful-lips#1


Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pamatujte, že tak jako má – podle českého přísloví – každá mince dvě strany, tak i za každým problémem stojí více vysvětlení a více motivů. Občas máte tendenci na věci nahlížet jen svým okem, aplikujete na ně své postoje. A to je ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

45 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:59
81 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:34
17 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:24

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat