Jak byste měla v létě pečovat o své nehty

24.07.2019 | Krása a móda

Horké letní období se odráží nejen na stavu naší pleti, ale také na kvalitě našich nehtů. V létě je péče o ně obzvláště důležitá, aby zůstaly krásné, pevné a zdravé. Co je pro zachování jejich kvality nejdůležitější?

Voda, voda a zase voda

Abyste zachovali pružnost svých nehtů, je více než nutné, abyste dodržovali správný pitný režim. Protože jsou ale v letním období ruce mnohem více vysušovány, je potřeba jim dodat hydrataci i z vnější strany. Pořiďte si v drogerii hydratační masky na ruce, často se prodávají i s rukavicemi, které jednoduše navléknete na noc a ráno vyhodíte. Pokud byste raději něco ekonomičtějšího, úplně postačí hydratační krém s vitamínem E a obyčejné bavlněné rukavice.

Pravidelná hydratace eliminuje nejen křehnutí nehtů a následné třepení, olupování a lámání, ale také zabraňuje tvorbě záděr a praskání okolní pokožky. Navíc udržuje vaše ruce stále stejně krásné a pokožku pevnou a vypnutou.

Zapomeňte na laky

I když je léto obdobím barev, lakům na nehty by se ženy měly obloukem vyhnout. Rozpouštědla, která obsahují, nehty ještě více vysušují a ty jsou potom náchylné k nejrůznějším defektům. Pro péči o samotný nehet je vhodné použití vyživujícího séra, které se nanáší stejně, jako lak na nehty, je ale bezbarvé.

Pokud už bez nalakovaných nehtů nemůže některá z žen žít, je lepší vybírat mezi vyživujícími laky s obsahem hydratačních látek a bez zbytečné chemie.

Používejte rukavice

Jestliže jste vášniví zahradníci, pořiďte si pár kvalitních rukavic a nezapomínejte je při práci na zahrádce používat. Pokožka na rukách je sice velmi odolná, ale také náchylná k rychlému hrubnutí, pokud je to potřeba. Jakmile totiž vaše ruce zaznamenají, že vykonávají činnost, při které by se měly chránit silnější vrstvou kůže, tvorba mozolů a hrubých míst na sebe nenechají dlouho čekat. A to není příliš efektní.

Vybruste je do dokonalosti

Ruce je dobré čas od času ošetřit peelingem a zbavit je tak odumřelé kůže. Navíc tím napomůžete vstřebávání ošetřujících přípravků. K tomuto účelu si můžete v drogerii pořídit peeling přímo na ruce, ale postačí i výrobky určené na tělo nebo obličej, případně klasický pískový čistič, který používají řemeslníci na omytí rukou od té nejodolnější špíny. Je levný, účinný a krásně voní.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Snídaně s jahodami

(19 hlasů)

Snídaně z lásky

(35 hlasů)

Veselá omeleta s jarní cibulkou

(21 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

46 Příspěvků
Poslední příspěvek 31.3.
152 Příspěvků
Poslední příspěvek 31.3.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat