Pryč s dolíčky na zadečku! Do léta dejte celulitidě sbohem

Celulitida. Slovo, které nerada vyslovuje každá z nás, ale bohužel většiny z nás se osobně týká. Pokud na to nejsme geneticky vybavené, tak jí neutečeme, můžeme s ní pouze bojovat. Přinášíme vám proto některé z taktik, kterými se dá na celulitidu efektivně zaútočit a zbavit se tak nehezké pomerančové kůže. Takže připravme se do boje!

Samotná celulitida vzniká nahromaděním nadbytečných tuků v podkoží. Bohužel pro nás, dámy, díky hormonu estrogen celulitida postihuje především ženy.  Dělí se na tři stadia: V prvním je vidět pouze, když zmáčkneme kůži. Ve druhém stadiu jsou dolíčky znatelné již při ostrém osvětlení. Třetí stadium ukazuje celulitidu nezávisle na osvětlení nebo na tom, jestli sedíme či stojíme. Při čtvrtém stadiu již vidíme hrubé nerovnosti na pokožce.

Pokud již celulitida naše tělo navštíví, nemazleme se s ní, a co nejefektivněji ji vyprovoďme zase pryč. Vhodná strava pomůže pomerančové kůži předejít, ale samotná ji nezastaví. Zapomeňte na “zázračné“ krémy a gely, nejlepší je aktivní pohyb, kterým lze zbytečné hromadění tuku v podkoží zmírnit. Během cvičení se odplavují toxiny a snižuje se tím množství nevzhledných dolíčků. 

Cvičení, cvičení, cvičení…

Nebaví vás klasická posilovna? Zkuste si zacvičit CrossFit, nový fitness trend, který je založen na silovém tréninku. „Jedná se o neustále se obměňující jednoduché, funkční pohyby, které jsou cvičeny s vysokou intenzitou. Propojuje základní prvky gymnastiky, atletiky a silového tréninku – při CrossFitu děláte sedy lehy, kliky či skáčete přes švihadlo,“ vysvětluje Jana Kovalovská, zástupce značky sportovní značky, která sdílí spolu s CrossFit programem tutéž filozofií. Pravidelným posílením svalů kritických partií docílíme výrazného úbytku celulitidy.

Lymfatické masáže

Jednou z příčin pomerančové kůže je také špatný oběh lymfatického systému. Pro jeho zlepšení pomáhají lymfatické masáže, které jsou nejen účinné, ale i velmi příjemné. Cílem této masáže je rozproudit tok lymfy v podkoží, která nese nahromaděné odpadní a toxické látky. Provádí se velmi jemným a mírným tlakem přesně po sobě jdoucími hmaty. „Dobře provedenými pohyby dochází k rozbití podkožního tuku a zmírnění celulitidy,“ vysvětluje masérka Andrea Vachková z wellness zóny Grund Resort Golf & Ski. Navíc u lymfatické masáže může dojít i k úbytku přebytečných centimetrů u problémových partií.

Zázračná skořice

Vyzkoušejte také kosmetické zábaly, které vám sice viditelnou celulitidu neodstraní, ale jsou ideální při prevenci proti pomerančové kůži. Navíc si je můžete připravit i z pohodlí domova. Velice účinný je například skořicový zábal, který zlepšuje spalování tuků a podporuje krevní oběh. Toto aromatické koření nepatří pouze do kuchyně, ale můžeme ho použít i při boji za lepší postavu, protože skořice zahřívá pokožku, čímž dochází k otevírání cév a odbourávání podkožního tuku, který způsobuje celulitidu. Zábal si připravíme ze dvou kelímků bílého jogurtu, pár kapek olivového oleje a pěti lžic skořice. Směs rozetřeme na postižená místa a opatrně převážeme folií, která zajistí, že se nám toxiny lépe vyplaví z těla.

Lidé s citlivou pokožkou by se měli připravit na to, že skořice může trochu nepříjemně pálit, ale jak říkaly naše babičky, pro krásu se nebojme trochu trpět. Nohy by měly být obalené minimálně 30 až 45 minut – tedy čím déle, tím lépe. Nezapomínejte také dodržovat pitný režim, pravidelně jíst, méně solit a po sprchování masírovat nohy lufou a uvidíte, že brzy se nebudete stydět svléknout ani v nejvíce osvětlené zkušební kabince.
TIP Bety: Potřebujete poradit s péčí o vlasy nebo o pleť? Nevíte si rady s líčením? Váš účes by chtěl změnu? Zeptejte se zdarma našich kosmetiček a kadeřnic ze salonu Carpe Diem!Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden se v oblasti lásky a osobních vztahů mohou objevit nové příležitosti. Pokud jste nezadaní, hvězdy vám přejí setkání s někým, kdo vás velmi zaujme. Ti, kteří jsou ve vztahu, mohou očekávat posílení emocionální ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

21 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:49
35 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:09
5 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat