Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pokud kolagen na pleť, tak jedině ten s ověřenými účinky

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

20.02.2020 | Krása a móda

Neutrácejte peníze za doplňky stravy s kolagenem, které vám nepomohou k mladistvému vzhledu vaší pleti. Vsaďte na jistotu a při výběru se omezte na ty produkty, jejichž účinek byl potvrzen klinickými studiemi na lidech a zároveň produkty, které nenabízí „pouze“ kolagen ale i další složky podporující jeho účinky

Ze všech typů kolagenu je k omlazení pleti určený jediný, kolagen typu I. Ostatní kolageny jsou pak určeny ke zlepšení stavu kloubů a šlach! Ovšem pozor, samotné užívání kolagenu typu I nijak nezaručuje viditelné výsledky. Abyste skutečně dosáhly mladistvému vzhledu pleti, je třeba užívat kolagen upravený tak, aby jej vaše tělo bylo schopnost vstřebat a efektivně zužitkovat.

Znamená to, že…?

Honí se vám teď hlavou myšlenky na všechny levné produkty s kolagenem všech forem, které se vás snaží oslnit nízkou cenou či velkými dávkami kolagenu? Ano, část z těchto produktů obsahuje hlavně kolagen typu II či III, případně kolagen typu I zpracovaný tak, že jej vaše tělo nedokáže využít.

Právě proto je nutné si před koupí kolagenových přípravků zjistit, jestli jejich složení má účinky prokázané vědeckými studiemi prováděných na lidech, či se opírají pouze o „velkohubá“ reklamní tvrzení.

Zjišťováním si informací o původu a vlastnostech kolagenu také můžete předejít situaci, kdy v rámci kolagenových přípravků dostáváte do svého těla puriny, tuky či dokonce pozůstatky antibiotik, které mohou být součástí špatně zpracovaného kolagenu, viz zde.

Kvalitní kolagen typu I je sice schopen vám přinést výsledek v podobě mladšího vzhledu pleti, jeho účinky lze však kombinovat s dalšími látkami, jež schopnosti kolagenu násobí! Výhodou samozřejmě je, pokud jsou tyto látky rovnou obsaženy v doplňku stravy, máte tak jistotu toho, že kombinované látky spolu pracují navzájem a dostáváte jich přesně tolik, kolik je vaše tělo schopno zužitkovat.

Co by měl být schopen poskytnout kvalitní doplněk stravy s kolagenem?

U doplňku stravy, který se za své složení nestydí, prodejce či výrobce zpravidla uvádí:

  • jaký typ kolagenu a v jakém množství obsahuje,
  • jak byl kolagen zpracován,
  • konkrétní klinické studie prokazující pozitivní vliv kolagenu na pleť,
  • konkrétní klinické studie prokazující pozitivní vliv na pleť u dalších látek, jež jsou součástí složení.

Například, doplněk stravy COLLAGEN + 11 by Anna Brandejs uvádí toto složení

 Aktivní látka

Množství v denní dávce

Rybí kolagen

2500 mg

Extrakt z granátových jablek (extrakt ze semen 40%)

500 mg

Vitamin C (kyselina L - askorbová)

200 mg

Extrakt z pšeničných semen (Ceramosidy)

30 mg

Kyselina hyaluronová

25 mg

Vitamín D

25 mg

Vitamín E (tokoferol)

12 mg

Zinek (glukonan zinečnatý)

10 mg

Vitamín B5 (kyselina pantotenová)

6 mg

Lykopen

5 mg

Měď (copper citrate)

1 mg

Vitamín B7 (biotin)

50 mcg

Tyto informace o kolagenu

Rybí kolagen Naticol® (patentovaný rybí kolagen) je tvořen především I. typem kolagenních peptidů, které se do organismu dobře vstřebávají, a zůstávají tak vysoce účinné. Získává se z vysoce kvalitních syrových rybích kůží specifickou enzymatickou hydrolýzou. Díky procesům demineralizace a filtrace má 100% čistotu, která je na trhu s doplňky stravy unikátní. Z jeho vysoké využitelnosti v těle těží jak kůže, jejíž omlazení i hojení podporuje, tak klouby. Podporovat může také hubnutí.

Klinické studie prokazující účinky látek obsažených ve složení

1) Duteil, L., Queille-Roussel, C., Maubert, Y., Esdaile, J., Bruno-Bonnet, C., Lacour J.-P. Specific bioactive natural type 1 collagen peptides oral intake reverse skin aging signs in mature women. Journal of Aging Research & Clinical Practice 2016 ; 5(2): 84 - 92

2) Bizot, V., Cestone, E., Michelotti, A., Nobile, V. Improving Skin Hydration and Age-related Symptoms by Oral Administration of Wheat Glucosylceramides and Digalactosyl Diglycerides: A Human Clinical Study. Cosmetics 2017; 4, 37

Více o COLLAGEN + 11 by Anna Brandejs najdete zde.

Rizika používání starých líčidel

Těstoviny s dýní

Těstoviny s dýní

13 hlasů
1h a 10min 753 kJ 99 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Těstoviny se slaninou

20 hlasů
35min 1415kJ 75 Kč

Recept na rychlý oběd..... nebo večeři, zbudou-...

Kukuřičné placky

13 hlasů
50min 935kJ 85 Kč

Placky z mražené kukuřice a sýra.

Poradny

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jsem těhotná a končí mi pracovní smlouva, musím na ÚP?

Dobrý den,pokud máte pracovní smlouvu uzavřenou na dobu určitou, zaměstnavatel nemá povinnost sml... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více