Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Staré účesy jsou zase v módě

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

18.05.2020 | Krása a móda

​Někdy jsou minulé styly v současnosti zastaralé a překonané. Ale někdy je přesně ten retro styl znovu trendy. Stejně jako je to třeba se starými účesy, které jsou znovu módní i v roce 2020.

Tyto staré účesy slaví v letošním roce svůj comeback. A nutno dodat, že vlastně i právem, protože některé z nich snad nezestárnou nikdy. A který je váš favorit?

Hladké, nebo kudrnaté mikádo z roku 1920

Mikádo, které je ve všech svých možných variantách letos naprostým hitem, nosily dříve ženy rebelky. Vlasy s délkou po bradu, buď s divokými vlnami nebo uhlazené, rovné, byly ve 20. letech úplnou novinkou. Kráska němého filmu Lya de Putti nebo herečka a moderní ikona Louise Brooks tvořily symboly tohoto střihu. Údajně tenkrát žádný kadeřník nechtěl ženám jejich dlouhé vlasy stříhat, proto chodily do pánského holičství. To byla revoluce!

Účes na kluka z let 1950 až 1960

Že jsou dlouhé vlasy symbolem ženskosti? Sophia Loren měla asi jiný názor. Dokázala svým krátkým „italským střihem“, jak smyslný a krásný může být účes s krátkými vlasy. Tento střih byl tak populární, že i Audrey Hepburn si nechala ve filmu „Prázdniny v Římě“ udělat klučičí sestřih a začala tím novou historii.

Foukané vlny z 1970

Velká, větší, největší – foukaná vlna. Tak znělo heslo účesů  z let 70. Všechny ženy a dívky toužily po takových nadýchaných vlnách jako měla Farrah Fawcett v „Charlieho andílcích“. Vlny foukané ven směrem od obličeje ho krásně rámovaly. Sama princezna Diana byla tímto účesem tak nadšená, že si nechala svůj účes foukat přes velký kulatý kartáč.

Účes jako Rachel z 1990

Ani po více než 20 letech neztratil americký sitcom „Přátelé“ nic ze své oblíbenosti. Seriál o šesti přátelích, kteří bydlí na Manhattanu, Jennifer Aniston proslavil. Ale ještě předtím, než lidé znali její jméno, všichni znali účes její postavy: Rachel Green. A už zakrátko běžely ženy po celém světě ke kadeřníkovi a chtěly účes „na Rachel“. Za tenhle ikonický střih je odpovědný vlasový stylista Chris McMillan. Tupý sestřih, tedy když je přední část kratší, a rámuje tak obličej, nosila Rachel během celé série – někdy kratší, někdy delší, někdy světlejší a někdy hladší.

Koupě bot má svá jednoduchá pravidla

Kuřecí prsa plněná slaninou

Kuřecí prsa plněná slaninou

10 hlasů
1h a 5min 535 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pórkový salát s vejci

14 hlasů
35min 653kJ 89 Kč

Tip na studenou večeři nebo svačinu.

Pražmy pečené na bramborách

6 hlasů
60min 419kJ 189 Kč

V našem jídelníčku by neměly chybět ryby, vyzkoušejte ...

Poradny

Když dá syn souhlas s adopcí, musí dál platit výživné?

Dobrý den,jestliže Váš syn udělí souhlas s adopcí a jeho dceru (Vaši vnučku) adoptuje současný ma... Více

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více